Výbava do školy, ktorá poteší každé dieťa aj tínedžera

Nástup do školy sa nezaobíde bez školskej výbavy. Zobrali ste už obchody útokom? Aby to tento rok nebolo len o povinnostiach, potešte svoje deti praktickou, ale aj zábavnou výbavou, ktorá im spríjemní cestu do školy, čas strávený so spolužiakmi a podporí ich talent. Nielen zošity, batoh či písacie potreby... To, čo školákom uľahčí štúdium a rozšíri možnosti, nadobudlo modernú podobu a zaraďuje sa medzi užitočné elektronické vychytávky. Pomôžu deťom skvalitniť nasledujúce školské dni a aj vďaka nim sa budú viac tešiť, že opäť zasadnú do lavíc.

Skupinka školákov na chodbe

Ako vybrať mobil pre školáka?

V dnešnej dobe dokážu s mobilným telefónom pracovať už aj predškoláci. Niektorí dokonca tak šikovne, že vysvetľujú základné postupy svojim starým rodičom. Stretnúť v škole prváčika s mobilným telefónom preto nie je nič nezvyčajné. Kým najmenšie školopovinné deti vystačia so základným telefónom, ktorý im umožní kontakt s rodičmi, vo vyšších ročníkoch rastú aj nároky na parametre telefónu. To však nezmanená, že musíte pristúpiť na kúpu najnovšieho high-end modelu.

do 200 eur nájdete kvalitné dotykové telefóny s optimálnym pomerom cena/výkon, dobrou výdržou batérie a príťažlivým dizajnom. Treba myslieť na to, že prostredie školy nemusí byť voči elektronike práve šetrné. Stačí jedna detská šarvátka, nešťastné pošmyknutie a telefón doslúži v priebehu okamihu. Ochranná fólia, obal alebo puzdro patria k výbave, ktorá poskytne základnú ochranu pred poškriabaním a poškodením.

Školáci s mobilmi

Telefón deťom umožňuje prepojenie s celým svetom, a preto je na mieste mať kontrolu nad obsahom, ktorému vaše dieťa venuje čas. Môžete využívať inteligentné aplikácie, ktoré vám umožnia dohliadať nad jeho aktivitami. Ak budete dieťaťu dobrým príkladom, rýchlo sa naučí využívať telefón vo svoj prospech. Ukrýva sa v ňom predsa budík, ktorý ho ráno zobudí, či prehrávač hudby, ktorý mu bude robiť spoločnosť cestou do školy. Môže využívať slovník, ale aj praktický fotoaparát, s ktorým si dokáže rýchlo odfotiť poznámky od spolužiaka, ak zopár hodín vymešká.

Motivujte školáka k pohybu

Detské fitness náramky zažívajú nevídaný záujem. Vo vyhotovení pre deti dostali atraktívny farebný dizajn, ktorý už na prvý pohľad upúta pozornosť spolužiakov. Deti majú rady, ak môžu niečím zaujať a neobyčajný náramok v sebe takýto potenciál ukrýva. Fitness náramky slúžia predovšetkým na budovanie motivácie. Aj prostredníctvom roztomilých motívov na displeji sa dokážu deti posúvať bližšie k splneniu nenáročných fyzických cieľov.

Školáci v telocvični

Zobrazujú predovšetkým základné údaje – čas, dátum, počet prejdených krokov, dokážu monitorovať fázy spánku a viesť štatistiky o pohybovej aktivite. Náramok môže cez Bluetooth komunikovať so smartfónom a na svojom displeji zobrazí notifikácie o prichádzajúcich hovoroch alebo správach. Vo vyhotovení pre deti sa kladie dôraz nielen na pútavý vizuál, ale aj zvýšenú odolnosť voči vode a nárazom

Smart hodinky – istota pre rodičov, zábava pre deti

O niečo lepšie z hľadiska funkcií sú na tom detské inteligentné hodinky. Lákajú veľkým, farebnejším displejom, na ktorý sa zmestí väčšie množstvo údajov. Pre mnohých rodičov predstavujú nenahraditeľného pomocníka. Ak sa rozhodnete pre model so zabudovaným GPS lokátorom, získate možnosť sledovať, kde sa vaše dieťa pohybuje v reálnom čase.

Smart hodinky pre školáka

Takto vybavené hodinky zdobia už aj ruky prváčikov. Prečo je tomu tak? Sú vybavené integrovaným slotom na SIM kartu a umožňujú uskutočňovanie telefonátov alebo odosielanie správ. A to všetko bez toho, aby mal malý školák popri všetkých povinnostiach na starosti ešte aj mobilný telefón! Kvalitnejším smart hodinkám nechýba SOS tlačidlo, fotoaparát, budík, stopky, krokomer, monitoring spánku, nainštalované hry a zvýšená odolnosť (min. IP67).

Taška praská vo švíkoch? Nahrajte učebnice do čítačky kníh

Študentka s čítačkou e-kníhDeti nosia do školy plné tašky a často sú preťažené viac, ako unesú. Nové učebnice aj povinnú literatúru pritom už môžete nájsť aj v podobe e-bookov na stiahnutie. Viete o tom, že tisíce kníh môžu dohromady vážiť menej ako 150 gramov? Ak je vaše dieťa nadšeným knihomoľom, praktická čítačka kníh si získa jeho pozornosť. Už v jednom malom zariadení sa môže ukrývať viac knižných titulov ako v školskej knižnici!

Ponúka veľké úložisko, podporuje desiatky formátov a displej je navrhnutý tak, aby čo najvernejšie pripomínal listovanie v knihách. Čítačka kníh neunavuje oči, je kompaktná a ľahko prenosná a na jedno nabitie môže vydržať celé týždne. Na komunikáciu s ďalšou elektronikou a prenos súborov najčastejšie využíva micro USB rozhranie, Bluetooth, ale aj Wi-Fi.

S hudbou na každom kroku

Má váš školák lepší prehľad o elektronike ako vy? Možno už dlhšie sníva o kvalitných bezdrôtových slúchadlách. U študentov sa najväčšej popularite tešia pohodlné uzatvorené konštrukcie (most cez hlavu) s mäkkými náušníkmi. Výborne izolujú hluk z okolia, vyzerajú trendy a umožňujú ponoriť sa do obľúbenej hudby alebo počúvania audioknihy. Žiadny kábel navyše nebude prekážkou!

Študentka s Bluetooth slúchadlami

Bluetooth pripojenie sa postará o kvalitný a stabilný prenos až do vzdialenosti do 10 metrov od zariadenia (najčastejšie od mobilného telefónu). Učenie a príprava domácich úloh tak budú hračkou aj v tom najrušnejšom prostredí. Dokonca aj v detskej izbe, ktorú zdieľa so svojím mladším súrodencom, či cestou do školy v preplnenej MHD, kde si môže vypočuť výslovnosť v nahratej anglickej konverzácii, zopakovať slovíčka a získať istotu pred blížiacim sa testom.

Pre malé aj veľké kreatívne duše

Má význam kúpiť školákovi tablet pri súčasnej veľkosti dotykových telefónov? Tablet má predsa len väčšiu šancu, že “prežije”. Zvyčajne zostáva v bezpečnom prostredí domova a tvorí akýsi prechod medzi mobilom a notebookom. Najmä školáci na prvom stupni nepotrebujú pracovať s notebookom, no prístup k zaujímavým vzdelávacím aplikáciám, kde si môžu precvičiť učivo hravou formou, ich zaujme, pobaví aj poučí. Dovoľte im niekoľko hier, pozeranie DIY tvorivých videí na internete alebo sledovanie obľúbeného programu. Na to všetko je tablet ako stvorený! Dobre padne aj do menších rúk a vy ako rodič môžete mať činnosť svojich ratolestí úplne pod kontrolou.

Školáčka kreslí na tablete

Samostatnou a čoraz populárnejšou kategóriou sú grafické tablety. Ide o vstupné zariadenie počítača (ale aj tabletu, či smartfónu), ktoré umožňuje nadšencom kreslenia preniesť ich talent do digitálnej podoby. Na inteligentnej podložke môže dieťa kresliť perom (stylusom) alebo písať podobne ako na papieri. Písaný text dokážu šikovnejšie tablety previesť do tlačenej podoby. Umožňujú tiež pridať do fotiek aj videí zaujímavú grafiku. (A dinosaurus sa zrazu rúti po vašej ulici!) Ak vaše dieťa už od malička nepustilo pastelky z ruky, toto vycibrené zariadenie bude pre neho výbornou pomôckou na rozvíjanie talentu a zmysluplné trávenie voľného času.

Cesta do školy na kolesách

Dievča s mobilom na elektrokolobežkeCesta do školy môže byť nudná, ale aj zábavná. Ak sa spýtate tínežderov, vybrali by si druhú možnosť, najlepšie v kolesovom prevedení. Bývate od školy ďalej? Elektrické vozítka, najmä elektroboardy a elektrokolobežky sú u študentov stredných škôl veľkým trendom. Pohodlná jazda s pohonom totiž omrzí iba málokedy. Ráno sa dostanú do školy za pár minút a môžu si pokojne o niečo dlhšie pospať. Poobede zase zájdu do parku s partiou alebo poblúdia uličkami mesta.

Myslite však na bezpečnosť, ktorá je pri používaní elektrovozítok na prvom mieste. Prilba a chrániče by mali byť “must have”, ak nechcete ako rodič v strachu tŕpnuť. Rovnako tak aj silný zámok, ktorý zabezpečí novú elektrickú kolobežku pred ukradnutím.

Pod kontrolou aj na diaľku

Nástup do školy nie je novým obdobím len pre deti. Niektoré deti idú do novej školy po prvýkrát, ďalšie sú “iba” v o rok vyššom ročníku, na známom mieste v známom kolektíve. Tak či onak, ak máte obavy o svoje dieťa, môžete mať dohľad nad jeho pohybom aj diaľku prostredníctvom malého nenápadného zariadenia.

Kľúčenky FIXED Smile vo svojom vnútri ukrývajú lokalizačný čip. Ak si do telefónu stiahnete aplikáciu Smile, získate kontrolu nad jeho polohou. Kľúčenka je drobná, môže visieť na batohu, telefóne alebo kľúčoch od domu. Navyše, pomôže ochrániť osobné veci. Senzor pohybu vás okamžite informuje, ak dôjde k zmene polohy bicykla či kolobežky. Viac o kľúčenkách FIXED Smile sa dozviete v samostatnom článku.

***

Vydajte sa s deťmi v ústrety novému školskému roku. S našimi pomocníkmi zvládnete tento školský rok s úsmevom a v dobrej nálade!