Tablety Alavis 5 mini 90 tbl

Výrobca: Alavis , Kategória: Nutričné doplnky a vitamíny
Kód tovaru: PSE326M

Komplexná kĺbová výživa pre psy malých plemien a mačky, ktorá je vhodná pre preventívne podávanie aj pri kĺbových ťažkostiach. Balenie obsahuje 60 tabliet.

Zistiť dostupnosť

Komplexná kĺbová výživa pre psy malých plemien a mačky.

ALAVIS™ 5 MINI vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch psov a mačiek. ALAVIS™ 5 MINI obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa bežne vyskytujú v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavke a umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.

Veľkosť balenia: 90 tabliet
ODPORÚČAME PODÁVAŤ:

  • psom a mačkám s kĺbovými ťažkosťami (najmä staršie zvieratá či pri poúrazových stavoch)
  • športovým a pracovným psom všetkých vekových kategórií
  • šteňatám počas vývoja

Tablety majú malú veľkosť.

Obsahujú glukozamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM, kyselinu hyalurónovú, kolagén II. typu

Glukozamín sulfát vyživuje: Glukozamín hrá významnú úlohu v metabolizme chrupavky. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov (základných stavebných zložiek chrupavky) a je hlavným substrátom pre ich vznik. Glukozamín je aktívne prijímaný chrupavkou. Podávanie glukozamínu spomaľuje rozvoj už vzniknutých degeneratívnych zmien chrupavky.

Chondroitín sulfát vyživuje: Chondroitín sulfát je dôležitou súčasťou kĺbovej chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagénolytickú aktivitu. Podávanie chondroitínu vedie k spomaleniu deštruktívnych zmien chrupavky, mierni bolesti kĺbov, zlepšuje pohyblivosť a mierni aj priebeh zápalu kĺbu.

MSM pôsobí protizápalovo: Látka MSM obsahuje organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pôsobia pozitívne, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke.

Kyselina hyalurónová lubrikuje: Kyselina hyalurónová sa nachádza predovšetkým v spojivových tkanivách, kde tvorí hlavnú súčasť kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny, tým lepšie sú viskoelastické vlastnosti chrupavky a dochádza k ich lepšej výžive. Jej podávanie normalizuje vlastnosti kĺbovej synoviálnej tekutiny, pôsobí proti degenerácii chrupavky a obnovuje jej pôvodné vlastnosti.

Kolagén II. typu obnovuje: Kolagén II. typu je hlavnou bielkovinou kĺbovej elastickej chrupavky, kde zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS™ 5 je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v tráviacom trakte, lepšie sa vstrebávajú, a teda sú omnoho lepšie využiteľné na stavbu a obnovu poškodenej chrupavky. Nedostatok kolagénu v kĺbe a chrupavke vedie k poruchám hybnosti a postupným degeneratívnym zmenám. Kolagén zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív.

Vitamín C: Vitamín C je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylysínu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C hrá okrem toho nezabudnuteľnú úlohu pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatkom vitamínu C dochádza k menšej pevnosti kolagénových vlákien nielen v chrupavke, ale aj vo väzivách a šľachách. Vitamín C ďalej podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré hrajú významnú úlohu v imunite a svojim antioxidačným účinkom chráni bunky organizmu.

Obsah účinných látok v jednej tablete:
- Glukozamín sulfát 125 mg
- Chondroitín sulfát 50 mg
- Metylsulfonylmetán 50 mg
- Kolagén II. typu 15 mg
- Kyselina hyalurónová 4,5 mg
- Vitamín C 5 mg

Pomocné látky:
Mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý, hydrogenfosforečnan vápenatý.

Z dôvodu zachovania kvality prípravku nie sú pridávané žiadne farbivá ani konzervačné látky.

Dávkovacia tabuľka:
Hmotnosť psa, mačky: Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) Udržiavacia dávka
1 – 3 kg 2 tablety 1 tableta
3 – 6 kg 4 tablety 2 tablety
6 – 9 kg 6 tabliet 3 tablety

Spôsob použitia:
Tablety sa podávajú každý deň podľa odporúčaného dávkovania priamo do papule alebo s kúskom potravy, event. rozdrvené do krmiva. Prípravok zvieratá obvykle prijímajú bez problémov.

Dĺžka užívania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1 – 3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte.

Upozornenie: Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa tak zvýši.

Záruka 24 mesiacov
Ďalšie parametre
Druh tablety
Určenie podpora pohybového aparátu
Vitamíny Nie
Určené pre pes, mačka
Farmársky produkt Nie
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 6.0 cm
Výška výrobku 8.0 cm
Hĺbka výrobku 6.0 cm
Hmotnosť výrobku 0.1 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 6.0 cm
Výška balenia 8.0 cm
Hĺbka balenia 6.0 cm
Váha balenia 0.1 kg
Více informací Méně informací