Sieťové úložište QNAP TR-004, rozšiřovací jednotka, USB-C (TR-004)

Výrobca: QNAP , Kategória: Dátové úložisko (NAS)
Kód tovaru: QNPTR004

4 pozicová USB 3.0 RAID rozšiřovací jednotka

Rozšiřovací jednotka TR-004 USB 3.0 RAID umožňuje rozšíření kapacity úložiště QNAP NAS a počítače. Model TR-004 zahrnuje čtyři pozice na...

Naša cena s DPH:

232.90

Na splátky od: 7 € / 48 splátok
Termíny doručenia a vyzdvihnutie:
Nie je na sklade

Zistiť dostupnosť

QNAP TR-004


Rozšírte kapacitu svojho úložiska a majte vždy k dispozícii dostatok miesta na zálohovanie súborov a dokumentov. Zadovážte si rozširovaciu jednotku QNAP TR-004, ktorá vám poslúži na uloženie štyroch 3,5" SATA diskov. Tie následne môžete pripojiť nielen k počítaču, ale aj k QNAP NAS úložisku. Disky je možné využívať aj ako DAS, teda priamo ich pripojiť cez USB.


USB-C konektor


Rozširovacia jednotka disponuje USB-C konektorom, aby ste mohli dáta prenášať rýchlo a pohodlne aj vo veľkom objeme. Po vložení diskov ich môžete uzamknúť, aby nehrozilo ich vypadnutie a poškodenie pri manipulácii s jednotkou. Priamo na zariadení nájdete tlačidlá na bezpečné odpojenie jednotky, alebo na okamžité zálohovanie uložených dát na diskoch.S rozširovacou RAID jednotkou už vám miesto na úložisku nikdy nedôjde.

 


Rýchle pripojenie


Prenos dát bude teraz ešte rýchlejší. Stačí jednotku pripojiť pomocou kábla cez USB-C port, aby ste ani na kopírovanie veľkých filmov a hier nemuseli čakať dlho.


 Pre štyri SATA disky


Model je určený na úsporu miesta. Dokáže vám rozšíriť kapacitu úložiska QNAP NAS alebo počítača o štyri ďalšie disky, ktoré následne budete mať k dispozícii na zálohovanie a ukladanie svojich dát.


 Prepínač režimu disku


Nastavte si skupinu RAID podľa svojich vlastných potrieb a preferencií. Prepínajte pohodlne medzi konfiguráciami hardvérového a softvérového riadenia pomocou špeciálneho prepínača režimu disku DIP.


 Uzamykateľné sloty


Pri používaní rozširovacej jednotky nehrozí diskom žiadne nebezpečenstvo. Sloty pevných diskov možno totiž uzamknúť, aby pri manipulácii nemohlo dôjsť k náhodnému vypadnutiu disku.


 Tlačidlo na vysunutie


Odpojte jednotku od NAS alebo počítača ľahko a bezpečne. V kombinácii s nástrojom správy na externé RAID využite tlačidlo vysunutia, ktoré zabezpečí, že dáta na diskoch zostanú bezpečne uložené aj po odpojení.


 Okamžitá záloha súborov


S týmto prístrojom máte možnosť zálohovať svoje dáta stlačením jediného tlačidla One Touch Copy. Na správne fungovanie tejto funkcie je potrebné mať QNAP NAS v režime externého disku.

4 pozicová USB 3.0 RAID rozšiřovací jednotka

Rozšiřovací jednotka TR-004 USB 3.0 RAID umožňuje rozšíření kapacity úložiště QNAP NAS a počítače. Model TR-004 zahrnuje čtyři pozice na 3,5“ disky SATA s několik možnostmi konfigurace RAID a připojením přes USB 3.0 Type-C pro vysoce spolehlivé a bezpečné řešení rozšíření kapacity úložiště. Model TR-004 zahrnuje čtyři přihrádky na 3,5“ disky SATA s několik možnostmi konfigurace RAID a připojením přes USB 3.0 Type-C pro vysoce spolehlivé a bezpečné řešení rozšíření kapacity úložiště.

 • Port USB 3.0 Type-C pro rychlejší přenos dat
 • Podporuje až čtyři disky SATA pro spolehlivý výkon při čtení a zápisu
 • Přepínač režimu disku DIP pro přepínání mezi konfigurace hardwarového a softwarového řízení pro nastavení skupiny RAID
 • Uzamykatelné sloty pevných disků pro zamezení náhodnému odebrání disku
 • Tlačítko vysunutí pro odpojení TR-004 od úložiště NAS nebo počítače
 • Okamžitě zálohujte soubory z TR-004 do úložiště NAS pomocí tlačítko One Touch Copy

Účinné rozšíření úložiště s podporou RAID
Model TR-004 je ideální řešení rozšíření kapacity úložiště pro počítače, především pro notebooky, které nemají možnost instalace větších disků s velkou kapacitou. Se čtyřmi pozicemi pro 3,5“ disky SATA a podporou konfigurace RAID poskytuje TR-004 možnost uložení obrovského počtu souborů a ochrany před potenciálním selhání disku.

Podporuje nejrůznější úrovně RAID
Model TR-004 podporuje celou řadu konfigurací RAID. V závislosti na požadavcích můžete přepínat mezi hardwarově a softwarově řízenými režimy RAID. Přesuňte přepínač DIP do odpovídající polohy pro ideální režim RAID: Samostatný, JBOD, RAID 0, RAID 1/10 nebo RAID 5. Nastavení RAID můžete konfigurovat přímo z úložiště QNAP NAS nebo pomocí nástroje správy pro externí RAID na svém počítači.

 • Samostatný režim

S každým diskem pracuje jako se samostatným úložným prostorem a umožňuje samostatný přístup ke každému z nich.

 • Režim JBOD

Všechny disky jsou považovány za samostatný disk. To umožňuje maximální využití úložiště, ale nenabízí žádnou ochranu dat.

 • Režim RAID 0

Data jsou rozdělena mezi disky. RAID 0 poskytuje nejvyšší výkon, ale nenabízí ochranu dat před selháním disku.

 • Režim RAID 1/10

Polovina celkové kapacity úložiště se používá pro ukládání dat a druhá polovina pomáhá uchovávat kopii těchto dat. Díky tomu je zajištěna vysoká ochrana dat, avšak na úkor poloviny kapacity instalovaného úložiště.

 • Režim RAID 5

RAID 5 vyžaduje nejméně tři disky a informace o paritě je rozložena mezi tyto disky, díky čemuž je dosaženo optimalizované kapacity úložiště a ochrany před selháním jednoho disku.

 • Režim softwarového řízení

Pomocí tohoto režimu můžete řídit konfiguraci RAID z úložiště NAS nebo počítače.

Flexibilní konfigurace a správa úložiště
Ve srovnání s ostatními rozšiřujícími jednotkami RAID, model TR-004 poskytuje softwarově řízené konfigurace pro větší flexibilitu správy. Uživatelé mohou konfigurovat RAID a monitorovat stav disků pomocí správce úložiště a snímků na úložišti QNAP NAS nebo pomocí správce QNAP pro externí RAID na počítači.

Používejte TR-004 jako alternativu k běžným rozšiřovacím jednotkám NAS
Jako externí hardwarové zařízení RAID funguje TR-004 nezávisle a nevyžaduje dodatečné systémové prostředky NAS. Ve srovnání s rozšiřující jednotkou UX-500P používá model TR-004 méně systémových prostředků NAS.

Technické specifikace:

 • CPU: Mikroprocesor s hardwarem RAID
 • Pozice pro diskové jednotky: 4 x 2,5" nebo 3,5" SATA 3 Gb/s
 • Kompatibilita diskových jednotek: 3.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s hard disk drives, 2.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s hard disk drives, 2.5-inch SATA 6Gb/s, 3Gb/s solid state drives
 • Vyměnitelné za provozu: Ano
 • Port USB 3.0: 1 x USB 3.0 typu C (USB 3.1 Gen 1)
 • Rozměry (V x Š x H): 168,5 × 160,2 × 219 mm
 • Hmotnost (čistá): 1,85 kg
 • Max. počet disků HDD/SSD: 4
 • Typ pevného disku: 4 x 2,5" nebo 3,5" SATA 3 Gb/s
 • Provozní teplota: 0 – 40°C
 • Relativní vlhkost: Relativní vlhkost 5 až 95%, bez kondenzace, teplota vlhkého teploměru: 27°C
 • Napájecí jednotka: Externí napájecí adaptér, 65W, 100-240 V
 • Spotřeba energie: Režim spánku HDD 4,17 W
 • Spotřeba energie: Provozní režim, typický 18,21 W
 • Ventilátor: 1 x 12cm (12VDC)
 • Zvuková hladina: 18,1 db(A)
 • Bezpečnostní slot Kensington: Ano

Záruka 24 mesiacov
Partnumber TR-004
Ďalšie parametre
Počet pozic pro disky 4
Včetně HDD Nie
bez diskov
Formát diskov 2,5" i 3,5"
Režim RAID RAID 0, Single, JBOD, RAID 5, RAID 10, RAID 1
Rozhraní USB 3.0 1x
1
Rýchlosť čítania DVD 199 MB/s
Rýchlosť zápisu 227 MB/s
Rozmery výrobku
Rozmery balenia
Šírka balenia 20.0 cm
Výška balenia 30.0 cm
Hĺbka balenia 20.0 cm
Váha balenia 2.0 kg
Více informací Méně informací

Príslušenstvo k tomuto produktu