Robot DJI RoboMaster S1, HD kamera

Výrobca: DJI , Kategória: Drony/Kvadrokoptéry
Kód tovaru: DJIROBOMASTERS1

Wi-Fi: Áno
Stabilizátor obrazu: dvojosý mechanický záves
Rozlíšenie fotoaparátu: 5 Mpx
Hodnota fps: 30
Max. rozlíšenie videa: Full HD (1920x1080)
Odporúčaná kategória: Nadšený amatér
Ovládanie pomocou aplikácie: Áno
Ovládanie pomocou ovládača: Áno

Zistiť dostupnosť

DJI RoboMaster S1


DJI RoboMaster S1 je revolúciou vo svete vzdelávania. Je totiž od základu navrhnutý tak, aby rozvinul potenciál študenta na maximum. S tým súvisí aj to, že DJI sa pri jeho konštruovaní inšpirovalo známou súťažou v robotike RoboMaster.


Robot je skvelou cestou, ako zábavnou formou pochopiť matematiku, fyziku, programovanie a ešte omnoho viac.Bavte sa a popritom sa učte programovať!

 


Modulárna konštrukcia


Robot má modulárnu konštrukciu, ktorú si môžete prispôsobiť a robota tiež od základov zostrojiť, čo napomôže porozumeniu jeho technike.

 


Inteligentné ovládanie


Inteligentný diaľkový ovládač toho dokáže viac, ako by ste čakali. Má totiž efektívny procesor, ktorý zvláda prenášať obraz, ale súčasne tiež pracovať s umelou inteligenciou a programovaním.

 


Delo do vašich súbojov


Robot má delo s LED osvetlením, ktoré zvýrazňuje trajektóriu guličkových projektilov a infračervených lúčov. Má dokonca aj spätný ráz a pre atmosféru ako na bojovom poli aj zvuky. Maximálnu bezpečnosť pritom garantuje obmedzená kadencia dela a projektily z netoxického gélu.

 


2-osový mechanický gimbal


Robot má mechanický gimbal s rozsahom otáčania 540° a rozsahom naklápania 65°. To znamená zorné pole kamery z pohľadu prvej osoby. Využíva pritom striedavý motor s priamym pohonom, ktorý dopĺňa meracia jednotka (IMU) a prepracované algoritmy pre voľný pohyb gimbalu s vplyvom vibrácií jen ± 0,02°.

 


Všesmerové kolesá


Model S1 má všesmerové kolesá, každé je vybavené 12 valčekmi pre presné ovládanie, nech už chcete ísť akýmkoľvek smerom.

 


Skvelý výkon


Výkon robotu dodáva upravený motor M3508I s regulátorom rýchlosti a výstupným momentom až 250 mNm. Väčšiu presnosť dosiahnete aj vďaka lineárnym Hallovo sondám s prepracovanými algoritmami, ktoré umožňujú radenie uzavretej slučky so spätnou väzbou.

 


Inteligentné pancierovanie


Konštrukcia robota sa skladá okrem iného zo 6 plátov brnenia, ktoré ju kryjú pred gélovými projektilmi a infračervenými lúčmi. K dispozícii je pritom tzv. rozhodcovský systém, ktorý analyzuje dopady útokov a počíta ich do súboja v reálnom čase.

 


Scratch a Python


RoboMaster S1 je výbornou cestou, ako sa naučiť programovať. Podporuje totiž jazyky Scratch a Python, pričom obohatí svojho majiteľa aj o skúsenosti s matematikou, fyzikou a umelou inteligenciou.

 


46 prispôsobiteľných komponentov 


Model S1 má hneď 46 prispôsobiteľných komponentov pre bohaté možnosti inovácií a rozšírenia schopností. Taktiež prináša 6 konektorov pulznej šírkovej modulácie pre využitie prispôsobeného príslušenstva.

 


Umelá inteligencia


Vďaka umelej inteligencii sú k dispozícii funkcie, ako je rozpoznanie gest, zvukov či iných robotov S1.

 


Automatizovaná jazda


Môžete využiť vizuálne značky, prostredníctvom ktorých vytvoríte semafory a ďalšie prekážky. Robota teda môžete naprogramovať tak, aby jazdil autonómne a plnil rôzne úlohy. Naučíte sa vďaka tomu využívať matematické princípy zahŕňajúce ovládanie robotov a mechaniku pohybu.

 


Robotická súťaž DJI RoboMaster


Model S1 vznikol vďaka inšpirácii každoročnou robotickou súťažou DJI RoboMaster, ktorej sa od roku 2015 zúčastnilo vyše 20 000 študentov z viac než 400 škôl.

 


Aréna? Svet!


Bojisko teraz môže byť kdekoľvek. K dispozícii je pritom aj bohatá paleta režimov a všetko je umocnené pohľadom prvej osoby. Ponúka sa aj možnosť nahrávať súboje a zdieľať ich jednoducho stlačením tlačidla.

 


Inovatívne vzdelávanie v praxi


K dispozícii máte okamžite všetko potrebné na prevádzku robota. Navyše nechýbajú ani  praktické kurzy pre porozumenie programovacím jazykom a RoboAcademy s videami, podrobnými návodmi a detailným vysvetlením blokov a modulov S1.

 


Multiplatformový


Robot podporuje systémy iOS, Android a Windows, pričom ponúka aj možnosť multiplatformového hrania medzi sebou.

 


Rôzne typy ovládania


S1 môžete ovládať aj cez PC alebo mobil pomocou dotykovej obrazovky a gyroskopu. Samozrejme, môžete sa spoľahnúť aj na klasiku v podobe ovládača.

 


Aplikácia RoboMaster


Písať, aplikovať aj zdieľať programy je možné ľahko a rýchlo prostredníctvom aplikácie RoboMaster.


Video

Záruka 24 mesiacov
Ďalšie parametre
Odporúčaná kategória Nadšený amatér
Full HD (1920x1080)
Hodnota fps 30
Rozlíšenie fotoaparátu 5 Mpx
Áno
Áno
Áno
Áno
Nie
dvojosý mechanický záves
4 m/s
Zorné pole 120 °
Nie
Záznam letu na microSD karta
Hmotnosť 4500 g
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 30.0 cm
Výška výrobku 35.0 cm
Hĺbka výrobku 25.0 cm
Hmotnosť výrobku 4.5 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 40.0 cm
Výška balenia 28.0 cm
Hĺbka balenia 34.0 cm
Váha balenia 5.0 kg
Více informací Méně informací

Príslušenstvo k tomuto produktu