Prášok Alavis Single Maxík pre psy 600 g

Výrobca: Alavis , Kategória: Nutričné doplnky a vitamíny
Kód tovaru: HCH86782

Obsahuje látku MSM v koncentrovanej podobe 99,97 % - vhodné po úrazoch a operáciách.

Zistiť dostupnosť

Proti zápalu a bolesti a na spevnenie väzov a šliach.

ALAVIS™ Single Maxík obsahuje ultra čistú podobu látky MSM v kombinácii s vitamínom C.

ALAVIS ™ Single Maxík má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie ako doplnok liečby degeneratívneho a zápalového postihnutia pohybového aparátu (artróza, artritída).

ALAVIS™ Single Maxík sa vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom podieľajú aj na odbúravaní poškodeného kĺbového tkaniva. Taktiež sa dá ako doplnok úspešne využiť v alergológii na zmiernenie alergických prejavov či v dermatológii na vyššiu kvalitu srsti, kože a kožných derivátov.

Veľkosť balenia: 600 g prášku.

Látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS™ Single:

MSM – Metylsulfonylmetán:
MSM – Methylsulfonylmethan je látka, ktorá obsahuje organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pôsobia pozitívne, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke. Síra je okrem iného zapojená do procesu tvorby kolagénu a glukozamínov – základných stavebných látok kĺbových chrupaviek a spojivových tkanív.
Vitamín C:
Vitamín C je potrebný pre metabolizmus aminokyselín, najmä aminokyselín hydroxylysínu a hydroxyprolínu, ktoré sú veľmi dôležité pre syntézu kolagénu. Vitamín C okrem toho hrá nezabudnuteľnú úlohu pri vývoji kostí a chrupaviek. Nedostatkom vitamínu C dochádza k menšej pevnosti kolagénových vlákien nielen v chrupavke, ale aj vo väzivách a šľachách. Vitamín C ďalej podporuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré hrajú významnú úlohu v imunite a svojim antioxidačným účinkom chráni bunky organizmu.

Obsah účinných látok v 1 kg:
MSM – Metylsulfonylmetán – 995 g
Vitamín C – 5 g

Denné dávkovanie:
Hmotnosť psa Denná dávka

Stredné plemená:
15 – 25 kg 1/4 odmerky

Veľké plemená:
25 – 35 kg 1/3 odmerky
35 – 45 kg 1/2 odmerky

Obrie plemená:
45 – 55 kg 2/3 odmerky
55 – 75 kg 3/4 odmerky
75 a viac kg 1 odmerka

Prvých 14 dní podávajte túto dávku 2× denne, potom pokračujte podávaním odporúčanej dávky 1× denne, pri chronických ťažkostiach dlhodobo.

Spôsob použitia: Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy, zamieša sa s kúskom potravy alebo sa nasype do krmiva či na granuly.

Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky.

Upozornenie: Pri kĺbových problémoch je vhodné ALAVIS™ Single Maxík podávať spolu s chondroprotektívnymi prípravkami napr. ALAVIS™ Kĺbová výživa.

Záruka 24 mesiacov
Ďalšie parametre
Druh prášok
Určenie podpora pohybového aparátu
Vitamíny Nie
Určené pre pes
Farmársky produkt Nie
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 10.0 cm
Výška výrobku 15.0 cm
Hĺbka výrobku 10.0 cm
Hmotnosť výrobku 0.7 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 10.0 cm
Výška balenia 15.0 cm
Hĺbka balenia 10.0 cm
Váha balenia 0.7 kg
Více informací Méně informací