Odvlhčovač Concept Perfect air OV2000 (OV2000) biely

Výrobca: Concept , Kategória: Odvlhčovače vzduchu
Kód tovaru: CONOV2000

Rychlost odvlhčování: 833 ml/h, 20 l/den, hlučnost: 45 dB, funkce ionizace, funkce čištění vzduchu.

Zistiť dostupnosť


Concept Perfect Air OV2000


Ak sa doma cítite ako na gotickom hrade plnom vlhkého vzduchu, vône a osviežovače vám nepomôžu. Jedinou šancou, ako z domova opäť urobiť oázu čerstvého vzduchu, je výkonný odvlhčovač vzduchu ako Concept Perfect Air OV2000.


Okrem atraktívneho vzhľadu stavia na svoju silu, o čom svedčí hodnota prietoku vzduchu až 190 m3/hod a tiež vhodnosť pre využitie v skutočne veľkých priestoroch s veľkosťou až 120 m2. Okrem toho, že vzduch zbaví prebytku vody, ho dokáže aj vyčistiť prostredníctvom funkcie ionizácie! Taktiež môžete vyberať zo štyroch režimov a voda je zhromažďovaná do veľkej nádoby s objemom 5,5 litra.


Prístroj sa nemusíte obávať nechať pracovať ani v spoločnosti detí, lebo mu nechýba poistka. Rovnako tak sa netreba strachovať zo zamrznutia alebo naopak prehriatia vďaka pokročilým systémom. Je vhodný pre prevádzku pri teplotách 5 až 32 °C a ponúka aj možnosť pripojenia hadice.


Ochránim vaše zdravie i majetok. Pleseň vďaka mne nadobro zmizne.


Zbavte sa plesní


Prílišná vlhkosť nielenže môže poškodiť nábytok, ale tiež predstavuje prostredie vhodné pre rozvoj plesní, ktoré môžu stáť za komplikáciami, ako sú zápaly dutín, zápaly priedušiek či ďalšie choroby dýchacieho ústrojenstva. Pred tým všetkým vás ochráni Perfect Air OV2000.


 


Režimy odvlhčovania


Vzhľadom na vysoký výkon je tento odvlhčovač vhodný do veľkých miestností s veľkosťou až 120 m2. Ponúka výber zo štyroch režimov odvlhčovania. Tichý režim vhodný na spanie, kedy je možnosť nastaviť vlhkosť od 35 do 80 % v päťstupňových krokoch. Suchý režim je ideálny pre sušenie bielizne, odvlhčovanie skríň a pod. Okrem toho môžete využiť aj nepretržitý a automatický režim, pri ktorom je vlhkosť nastavená na 55 %.


Veľký objem


Odvlhčovač dokáže skondenzovať až 20 litrov vody za deň, vďaka čomu je vhodný nielen pre použitie doma, ale aj u krytých bazénov alebo v zimných záhradách. Vodu pritom zhromažďuje do 5,5litrovej nádoby, po ktorej naplnení sa sám prístroj vypne. Nie je pritom nutné nádobu vylievať – ??stačí pripojiť hadičku a vodu nechať odtiecť. Pre jednoduchú manipuláciu je zvlhčovač vybavený aj kolieskami pre jednoduchý presun z izby do izby.


 


Krásne čistý vzduch


Voľba "AIR CLEAN" aktivuje režim čistenia vzduchu. V ňom sa ventilátor otáča a nepracuje kompresor. Výbava zahŕňa tiež sklopný výstupný otvor pre odvlhčený vzduch. Stačí nastaviť klapku a vzduch bude rovnomerne šírený po celej miestnosti.


Ionizácia


Vďaka funkcii ionizácie ide o prístroj 2v1. Nielenže odvlhčí vzduch, ale zároveň ho aj vyčistí. Ionizátor vzduch ionizuje pomocou elektrického výboja, čím ho obohacuje o ióny pomáhajúce ho prírodne čistiť. Ich vyšší počet pozitívne ovplyvňuje aj dýchanie, našu psychiku a napomáha sústredenosti a výkonnosti. Rovnako tak často uľavuje od nepríjemných bolestí hlavy.


 


Indikácia vlhkosti


Indikátor zobrazuje oranžovú, zelenú a červenú farbu na základe zmien vlhkosti v miestnosti. V prípade vlhkosti nižší ako 50 % ide o oranžovú. Zelená znamená vlhkosť medzi 50 až 70 % a červená značí vlhkosť väčšiu ako 70 %.


 


Ochrana proti namrznutiu


Keď sa rozsvieti LED kontrolka "DEFROST", upozorňuje vás prístroj na klesajúci teplotu. Avšak obavy zo zamrznutia vody vo vnútri nie sú na mieste. V prípade poklesu teploty pod 23 °C totiž odvlhčovač prestane pracovať a naopak sa ohreje. Po rozmrazení dôjde k zhasnutiu kontrolky a obnovy procesu odvlhčovania. Upozornenie budete mať aj v prípade zlého vloženia alebo absencie zásobníka na vodu, a to prostredníctvom kontrolky "TANKFULL", ktoré súčasne informuje aj o plnom zásobníku.


 


Časovač


Model OV2000 umožňuje nastaviť čas, kedy má pracovať, a to v rozmedzí 0 až 24 hodín. Displej vám pritom bude ukazovať zostávajúci čas. Navyše má k dispozícii aj funkciu automatického vypnutia v prípade plnej nádobky na vodu.

Odvlhčovač vzduchu Perfect Air s ionizátorem OV2000

Technické parametry:

 • Provozní teplota: 5 - 32°C
 • Provozní vlhkost vzduchu: pracuje bez omezení
 • Příkon: 420 W
 • Kapacita zásobníku: 5,5 l
 • Hlučnost: 45 dB
 • Rychlost odvlhčování: 833 ml/h, 20 l/den
 • Časovač na 24 h, krok po 1 hodině
 • 2 rychlosti
 • Vratná pojistka proti přehřátí
 • Přístroj se automaticky vypne při naplnění zásobníku
 • Určeno pro místnosti o velikosti: 120 m2
 • Funkce ionizace
 • Funkce čištění vzduchu
 • Silent = Tichý režim – rychlost proudění vzduchu nízká a vlhkost lze nastavit 35-80 %
 • Drying = Suchý režim – vysoká rychlost proudění vzduchu, vlhkost nelze nastavit
 • Continuous = Nepřetržitý režim – kompresor v pohotovost. režimu, rychlost proudění vzduchu je nízká a vlhkost nelze nastavit
 • Auto = Automatický režim – vlhkost automaticky na 55%, rychlost proudění vzduchu se automaticky přizpůsobuje hodnotě vlhkosti
 • Průtok vzduchu: 190 m3/h
 • Při výpadku proudu si spotřebič pamatuje nastavení
 • Dětský zámek
 • Nastavení vlhkosti: 30 – 80 %
 • Karbonový filtr
 • Délka kabelu: 185 cm
 • Možnost připojení hadice

Zatočte s plísní jednou pro vždy
Nadměrná vzdušná vlhkost v našich domovech způsobuje nejen škody na majetku, ale může ohrozit i naše zdraví. Vyšší vlhkost je ideálním prostředím pro rozvoj plísní, které nám mohou způsobit zdravotní komplikace jako záněty dutin, zánět průdušek či další nemoci dýchacího ústrojí. Pokud Váš byt či sklep trápí plíseň, s největší pravděpodobností je zde vysoká vlhkost. Při hodnotách nad 50 % je odvlhčovač ideálním pomocníkem pro ochranu nejen Vašeho zdraví, ale i majetku.

Režimy odvlhčování
Odvlhčovač OV2000 je vhodný do prostorů o velikosti až 120m2. Na výběr máte ze čtyř režimů odvlhčování. Tichý režim je ideální, pokud v místnosti budete spát, vlhkost si v tomto případě můžete nastavit od 35 do 80 % v pětistupňových krocích. Takzvaný „suchý“ režim využijete zejména při sušení prádla, odvlhčování skříní či malého prostoru, kdy vzduch proudí na maximum. Dále si můžete vybrat z nepřetržitého nebo automatického režimu. Při automatickém režimu je vlhkost nastavena na hodnotu 55 %.

Velký objem
Za jediný den zvládne zkondenzovat až 20 l vody. Díky tomu ho využijete nejen v domácnosti, ale i u krytých bazénů nebo v zimní zahradě. Po naplnění velké - 5, 5 l nádoby se přístroj sám automaticky vypne. Nádobu nemusíte vylévat, stačí připojit hadičku a vodu můžete nechat odtéct. Snadnou manipulaci umožňují kolečka, díky kterým můžete přístroj snadno přemisťovat z pokoje do pokoje.

Čistý vzduch
Tlačítko „AIR CLEAN“ slouží pro spuštění režimu čištění vzduchu. Ventilátor se otáčí a kompresor nepracuje. Odvlhčovač OV2000 je také vybaven sklopným výstupním otvorem pro odvlhčený vzduch. Jednoduše si klapku nastavíte a vzduch je rovnoměrně šířen po celé místnosti.

Ionizace
Náš odvlhčovač zastoupí rovnou dva spotřebiče. Dokáže odvlhčit i vyčistit vzduch v jednom kroku, protože zastupuju čističku i odvlhčovač. Ionizace je další, velmi důležitou funkcí čističky. Vzduch se ionizuje pomocí elektrického výboje, tzn. zvyšuje množství iontů ve vzduchu, které nám pomáhají jej čistit. Jejich počet má pozitivní vliv na kvalitu dýchání, lidskou psychiku, lepší soustředěnost, zvýšenou výkonnost a hlavně pomáhají v boji proti bolestem hlavy.

Indikátor vlhkosti
Na indikátoru můžete vidět oranžovou, zelenou nebo červenou barvu. Barva se mění dle změny vlhkosti v místnosti. Když vlhkost klesne pod 50%, světlo bude svítit oranžovou barvou. Zelenou barvou bude svítit v případě vlhkosti okolo 50 – 70 %. Poslední, červená barva, signalizuje vlhkost, která přesahuje 70 %.

Vlastní ochrana proti namrznutí
Svítící LED kontrolka „DEFROST“ Vás upozorní na klesající teplotu. Nemusíte se bát, že voda v odvlhčovači namrzne. V případě, kdy teplota klesne pod 23°C, přístroj automaticky přestane pracovat a začne se ohřívat. Po odmrazení kontrolka zhasne a přístroj začne znovu odvlhčovat. Červená kontrolka „TANKFULL“ upozorňuje, pokud je zásobník na vodu špatně vložen nebo chybí. Tato kontrolka také upozorňuje na plný zásobník. Při naplnění zásobníku se přístroj automaticky vypne.

Časovač
U odvlhčovače OV2000 si můžete nastavit čas, po který chcete, aby pracoval. Můžete jednoduše nastavit čas od 0 – 24 hodin. Díky Displeji budete mít vždy přehled o zbývajícím čase. Časovač se zastaví, jakmile je nádržka na vodu plná. Po vyprázdnění se časovač opět spustí.

Rodina Perfect Air
Zvlhčovače, odvlhčovače, čističky… Čistý a svěží vzduch pro Váš domov i Vaši mysl.

Video

Dokumentácia k tomuto produktu

Záruka 24 mesiacov
Partnumber OV2000
Ďalšie parametre
digitálny
Odporúčaná veľkosť miestnosti 120 m3
45 dB
Objem nádrže (na vodu) 5.5 l
Počet stupňov výkonu 4
Príkon 420 W
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 35.0 cm
Výška výrobku 57.5 cm
Hĺbka výrobku 21.0 cm
Hmotnosť výrobku 14.5 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 39.0 cm
Výška balenia 63.2 cm
Hĺbka balenia 26.3 cm
Váha balenia 16.4 kg
Více informací Méně informací