Objektív Olympus ZUIKO DIGITAL EM-6028 Macro čierny

Výrobca: Olympus , Kategória: Objektivy
Kód tovaru: OLYEM6028MACRO

Objektiv 60mm, světelnost f/2,8, průměr závitu filtru 46mm, zorný úhel 20°, nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,19 m, odolný vůči vodě a prachu, pohodlné focení s manuálním zaostřováním

Zistiť dostupnosť

Olympus EM 60 mm f/2,8 macro, čierny


Spoločnosť Olympus patrí medzi stálicu vo fotografickom svete. Bohužiaľ, je ľahko a nesprávne odsunutá do pozadia. Jeho produkty majú dlhodobé vynikajúce výsledky. Objektív s ohniskovou vzdialenosťou 60 mm doplňuje rad pevných skiel. Je veľmi ľahký, váži iba 185 gramov, čo oceníte u street fotografií, na ktoré sa skvele hodia, ale tiež pri trpezlivom fotení bledúľ, motýľov či iných vami snímaných objektov. Svetlosť f/2.8 v celej dĺžke vám dáva istotu dostatočného svetla, aj keď je slnko ďaleko za horizontom.


Tichý, rýchly, ostrý


Tento objektív sa môže navyše pochváliť špecialitou v podobe prepínača dĺžky zaostrenia. Najbližšie bajonetu nájdete informačné okno, ktoré vám umožní zistiť, na akú vzdialenosť zaostrí a aký je pomer zväčšenia. Ak často používate fotoaparát na natáčanie videa, nemusíte sa obávať rušivého prvku v hlasitosti zaostrenia. Objektív EM 60/2.8 je naozaj veľmi tichý. Optická sústava obsahuje špeciálne šošovky triedy ED, HR a E-HR, vaše fotky tak budú na 100 % ostré. Ako dôležitý faktor je nutné spomenúť aj jeho prachotesnosť a odolnosť voči vode, žiadny fotograf predsa nefotí len za ideálnych podmienok.

Olympus EM 60 mm f/2,8 macro, černý

Společnost Olympus patří mezi stálici ve fotografickém světě. Bohužel je lehce, a neprávem, upozaděna. Její produkty dosahují dlouhodobě vynikajících výsledků. Objektiv s ohniskovou vzdáleností 60 mm doplňuje řadu pevných skel. Je velmi lehký, váží pouhých 185 gramů, což oceníte u street fotografií, na které se skvěle hodí, ale také při trpělivém focení bledulí, motýlů či jiných vámi snímaných objektů. Světelnost f/2,8 v celé délce vám dává jistotu dostatečného světla, ikdyž už je slunce dávno za horizontem.

Tichý, rychlý, ostrý
Tento objektiv se může navíc pochlubit specialitou v podobě přepínače délky ostření. Nejblíže bajonetu naleznete informační okno, díky kterému vidíte, na jakou vzdálenost objektiv zaostří a v jakém poměru zvětšení. Pokud u svého fotoaparátu využíváte často natáčení videa, nemusíte se bát rušivého elementu v podobě hlasitosti ostření. Objektiv EM 60/2,8 je opravdu velmi tichý. Optická soustava obsahuje speciální čočky třídy ED, HR a E-HR, vaše fotografie tak budou na 100 % ostré. Jako důležitý faktor je nutné zmínit i jeho prachotěsnost a voděvzdornost, žádný fotograf přeci nefotí jen za ideálních podmínek.

Technické parametry Olympus EM-6028 Macro

Vlastnosti
Max. ohnisková vzdálenost
60 mm
Světelnost objektivu
2,8
Minimální clonové číslo
2,8
Maximální clonové číslo
22
Nejmenší vzdálenost ostření
19 cm
Průměr závitu filtru
46 mm
Poměr zvětšení
2
Počet lamel clony
7
Odolný proti vodě
Ne
Konstrukce objektivu
14 členů/10 skupin

Dokumentácia k tomuto produktu

Záruka 24 mesiacov
Ďalšie parametre
Micro 4/3
Typ objektívu pevný
Rozdelenie podľa ohniska základný
60 mm
2.8 f/
Konštrukcia objektívu 14 členů / 10 skupin
2.8 f/
22 f/
Počet lamiel clony 7
Max. zorný uhol záberu 20 °
19 cm
Priemer závitu filtra 46 mm
Odolný voči vode Áno
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 5.6 cm
Výška výrobku 8.2 cm
Hĺbka výrobku 5.6 cm
Hmotnosť výrobku 0.2 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 11.0 cm
Výška balenia 10.0 cm
Hĺbka balenia 8.0 cm
Váha balenia 0.2 kg
Více informací Méně informací