Objektív Nikon NIKKOR 70-300 mm f/4.5-6.3G ED AF-P DX VR (JAA829DA) čierny

Výrobca: Nikon , Kategória: Objektivy
Kód tovaru: NIK70300AFPDXVR

Objektiv 70mm - 300mm, světelnost 4,5-6,3, průměr závitu 58mm, clonové číslo f/4,5 - 6,3

Zistiť dostupnosť

Nikon 70-300MM F/4.5-6.3G ED AF-P DX VR


Chystáte sa na výlet do prírody a váš základný objektív svojím ohniskovým rozsahom nevyhovuje? Teleobjektív Nikon ponúkne priblíženie tam, kde kratšie ohniská základných setových objektívov nestačia. Môžete ho použiť na zrkadlovky so snímačom DX a ponúkne 4,3násobný zoom pre priblíženie aj veľmi vzdialených objektov.


Teleobjektív vám rozšíri možnosti


Veľkou výhodou objektívu je implementácia optického stabilizátora Nikon VR II, ktorá umožní fotiť bez obáv z rozmazaných obrázkov aj z ruky. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je potom 1,1 metra a najkratšie ohnisko je 70 mm, resp. 105 mm pri prepočte na kinofilm. Naopak najdlhšie ohnisko je 300 mm, resp. 450 mm a to už je slušná hodnota. Zvládnete tak vďaka tomu fotiť napríklad vtáky na stromoch alebo divokú zver z patričnej vzdialenosti a pritom v dostatočnom bezpečí aj kvalite. Svetelnosť objektívu je skôr priemerná, ale pre začiatočníkov, ktorí hľadajú predovšetkým nízku cenu postačujúca – f/4,5 až 6,3. A ak ste už so svojimi schopnosťami ďalej a radi by ste využili aj nejaké filtre pre vylepšenie vašich snímok, poteší vás hodnota priemeru filtrového závitu – s 58 mm ušetríte pri nadobudnutí akéhokoľvek filtra.


Pre začiatočníkov aj pokročilých – výhody teleobjektívu nielen v prírode ocení každý nadšený fotograf.

Pôsobivá kompozícia divokej zveri


Nech už sa vydáte len do mestskej ZOO alebo dáte prednosť ozajstnej divočine, výhody teleobjektívu na seba nenechajú dlho čakať. Bežiaca srnka, usilovný ďateľ alebo aj deti hrajúce sa so psom budete mať v každom okamihu pod kontrolou. Dokonca aj keď sa rozhodnete namiesto fotky natočiť video, výsledok bude nielen vďaka tichému automatickému zaostrovaniu pôsobivý.


 
 


Každým krokom lepší záber


Práve zaostrovanie je s použitím krokového motorčeka veľmi rýchle a to aj pri potrebe rýchlo preostriť na vzdialenejší objekt. Je naozaj tichý, takže pri "zoomování" počas natáčania vás jeho zvuk nebude rušiť.


 
 


 Nikon vie


Objektív využijú predovšetkým majitelia digitálnych jednookých zrkadloviek s APS-C senzorom, Nikonom označovaným DX. Vnútri je mj. Jeden optický člen zo skla s nízkym rozptylom svetla (ED), ktorý minimalizuje farebné chyby. Každá snímka tak bude mať živé farby, nádherné detaily a špičkový kontrast.

 


Koniec rozmazaných snímok


Fotografovanie v divokej prírode veľakrát vyžaduje naozaj pevnú ruku a keďže zvieratá dokážu byť veľmi rýchle, nie je čas kontrolovať každú snímku a upravovať nastavenia, ak je fotografia rozmazaná. Našťastie Nikon osadil tento objektív pokročilým systémom redukcie vibrácií VR, s ktorým dokážete udržať čas až o 4 EV dlhšie, než obvykle aj pri najdlhšom ohnisku.


 
 


 Jednoduché ovládanie


Teleobjektív je aj napriek svojej schopnosti stále veľmi kompaktný, váži len 415 gramov a telo s dĺžkou 125 mm sa vojde aj do menšej tašky. Na tele pritom nenájdete prepínač medzi manuálnym a automatickým zaostrovaním, nastavenie sa totiž vykonáva priamo v menu zrkadlovky a tak nehrozí, že si ho omylom prepnete pri manipulácii zrovna v okamihu, keď sa to najmenej hodí. Naopak zachované zostali prstence ovládania priblíženia a manuálneho ostrenia.


AF-P DX NIKKOR 70–300 MM F/4,5–6,3G ED VR
Objevte svět superteleobjektivů s tímto objektivem formátu DX se zoomem.

Tento lehký objektiv s dlouhou ohniskovou vzdáleností je praktickým příslušenstvím v případě, že chcete zkoumat tvůrčí možnosti fotografování teleobjektivy. Štíhlá a kompaktní konstrukce objektivu je ideální volbou pro menší digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu DX1.

Všestranný rozsah ohniskových vzdáleností 70–300 mm poskytuje veškerou potřebnou všestrannost pro získání vynikajících snímků vzdálených akcí, pořízení jedinečných snímků z cest nebo amatérské fotografování zvířat v přírodě. Redukce vibrací Nikon zajišťuje ostré snímky za všech okolností a objektiv rychle a tiše zaostřuje, což je ideální kromě statických snímků rovněž pro záznam videosekvencí.

LEHKÝ OBJEKTIV SE ZOOMEM PRO VYNIKAJÍCÍ FOTOGRAFOVÁNÍ SUPERTELEOBJEKTIVEM
Tento objektiv formátu DX s 4,3× zoomem představuje ideální nástroj bez ohledu na to, jestli jste v oblasti fotografování digitálními jednookými zrcadlovkami nováčky, nebo pouze chcete druhý objektiv pro rozšíření dostupných ohniskových vzdáleností. Vytvářejte působivé kompozice s všestranným rozsahem ohniskových vzdáleností 70–300 mm (ekvivalent u kinofilmu a formátu FX: 105–450 mm), které vám snadno přiblíží každou akci. Užívejte si všestrannost zoomu při fotografování zvířat v přírodě nebo při pořizování snímků hrajících si dětí ve velkém měřítku. A pokud chcete rovněž zaznamenávat videosekvence, tento objektiv s tichým automatickým zaostřováním je velmi dobrou volbou i pro tento účel.

PLYNULÉ A RYCHLÉ AUTOMATICKÉ ZAOSTŘOVÁNÍ: KROKOVÝ MOTOR NIKON
Nový krokový motor Nikon zaručuje rychlé zaostřování objektivu a jeho tichý chod je ideální pro záznam videosekvencí. Při použití zoomu během fotografování lze ihned a s absolutní přesností zaostřit na fotografovaný objekt. Při zaznamenávání stopáže videosekvence umožňuje motor prakticky bezhlučně plynule přeostřovat.

SNÍMKY V KVALITĚ NIKON
Tento objektiv NIKKOR formátu DX je speciálně konstruován pro maximální využití vysokého počtu pixelů digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a pokročilých obrazových snímačů. Jeden optický člen ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) pomáhá minimalizovat barevnou vadu pro získání snímků s vysokým rozlišením, živými barvami, brilantními detaily a perfektním kontrastem.

REDUKCE VIBRACÍ (VR)
Působivý systém redukce vibrací Nikon je konstruován tak, aby umožňoval stabilnější fotografování z ruky, a dovoluje pracovat s časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle2. To znamená, že budete schopni dosáhnout brilantních a nerozmazaných snímků i při fotografování s použitím nejdelší ohniskové vzdálenosti teleobjektivu za nízké hladiny osvětlení. Redukci vibrací můžete zapnout a vypnout pomocí menu fotoaparátu.

ZJEDNODUŠENÉ OVLÁDÁNÍ
Přepnutí mezi automatickým a manuálním zaostřováním se provádí pomocí menu fotoaparátu3. Možnost měnit nastavení zaostřování prostřednictvím menu fotoaparátu namísto přepínačů na tubusu objektivu zamezuje náhodným změnám nastavení v okamžiku, kdy chcete fotografovat.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Ohnisková vzdálenost
70–300 mm
Světelnost
f/4,5–6,3
Nejvyšší clonové číslo
f/22–32
Konstrukce objektivu
14 čoček / 10 členů (1 optický člen ze skel ED)
Obrazový úhel
22°50´ – 5°20´
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
1,1 m
Největší měřítko zobrazení
0,22×
Počet lamel clony
7 (kruhový otvor clony)
Průměr filtrového závitu
58 mm
Průměr × délka (od dosedací plochy upevňovacího bajonetu)
Cca 72 × 125 mm
Hmotnost
Cca 415 g
Dodávané příslušenství
58mm zaklapávací přední krytka objektivu LC-58, zadní krytka objektivu (bílá)

Video

Dokumentácia k tomuto produktu

Záruka 24 mesiacov
Partnumber JAA829DA
Ďalšie parametre
NIKON DX
Typ objektívu zoom
70 mm
300 mm
4.5 – 6.3 f/
Áno
4.5 f/
32 f/
Počet lamiel clony 7
Min. zorný uhol záberu 22 °
Max. zorný uhol záberu 5 °
Áno
110 cm
Priemer závitu filtra 58 mm
Odolný proti vode Nie
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 7.2 cm
Výška výrobku 12.5 cm
Hĺbka výrobku 7.2 cm
Hmotnosť výrobku 0.4 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 11.7 cm
Výška balenia 12.0 cm
Hĺbka balenia 19.3 cm
Váha balenia 0.7 kg
Více informací Méně informací