Mobilný telefón Apple iPhone X 64 GB - Silver (MQAD2CN/A)

Výrobca: Apple , Kategória: Smartphone
Kód tovaru: APPMQAD2CNA

Farba telefónu: strieborná farba
FM rádio: Nie
Určené pre model telefónu: Apple iPhone X
Značky: Apple
Typ displeja: Super Retina (OLED)
Uhlopriečka displeja (palce): 5,8
Rozlíšenie displeja: 2436 × 1125 bodov
Podporované pamäťové karty: nepodporuje pamäťové karty

Zistiť dostupnosť

iPhone X, strieborná


iPhone sme si vždy predstavovali ako zariadenie, ktoré je vlastne iba obrazovka. Ktoré ustúpi tomu, čo na ňom práve robíš. A ktoré je tak inteligentné, že reaguje na dotyky, slová aj pohľady. S iPhone X sme túto predstavu premenili na realitu. Takto vyzerá budúcnosť.


 


Dizajn a displej


Ako vytvoriť inteligentné zariadenie, ktorého telo a displej splývajú v jediný súvislý celok? Tým sme sa zaoberali od pôvodného iPhone. A s iPhone X sme to dokázali.


 
 


iPhone vo svojej najčistejšej podobe


Aby sme vytvorili súvislý povrch, na ktorom ťa nebude nič rušiť, nahradili sme tlačidlo plochy novými a zároveň známymi spôsobmi ovládania.


 
 


Plocha


Na plochu sa dostaneš jedným kĺznutím od spodného okraja.


 
 


Multitasking


Všetky otvorené aplikácie rozbalíš prejdením nahore a podržaním.


 
 


Ovládacie centrum


Prispôsobiteľné Ovládacie centrum otvoríš prejdením dole.


 
 


Toľko technológie a na tak malej ploche


Systém TrueDepth kamery ti umožňuje robiť perfektné selfie a používať Face ID. Tento miniaturizovaný modul je ukrytý v tenkom prúžiku v hornom okraji displeja. A obsahuje technológie, ktoré patria k najvyspelejším, čo sme kedy vyvinuli.


 
 


Super Retina. V technológii je krása.


OLED panel Super Retina HD displeja nie je iba taký nejaký OLED. Vyrába sa podľa našich prísnych noriem a je to HDR displej s kontrastným pomerom 1 000 000:1, vysokým rozlíšením a jasom, širokým farebným rozsahom a najvernejším podaním farieb.


 
 


Ostrý až po okraj


Vďaka inovatívnej technológii skladania a ukladania obvodov kopíruje OLED panel krivky zariadenia až do vzdialených rohov. Jednotlivé pixely následne dolaďuje subpixelovým anti-aliasingom, aby okraje boli hladké a bez skreslenia.


 
 


Najvernejšie podanie farieb


Vyspelý systém správy farieb, ktorý Super Retina HD displej využíva, nemá obdoby. Či tvoj obsah používa farebný režim P3 alebo sRGB, iPhone X ho automaticky zobrazí v správnom formáte. Vždy tak vidíš presne tie farby, ktoré si režisér alebo dizajnér predstavoval.


 
 


True Tone. Príjemnejší pre oči.


Technológia True Tone používa vyspelý šesťkanálový snímač okolitého osvetlenia, ktorý v závislosti od farebnej teploty svetla okolo teba jemne upravuje vyváženie bielej na displeji. Preto obrázky vyzerajú ako vytlačené na papieri a nebudeš z nich mať tak unavené oči.


 
 


HDR. Premiéra na iPhone.


iPhone X má skutočne HDR (High Dynamic Range) displej, takže si na ňom môžeš púšťať filmy a seriály vo formátoch Dolby Vision i HDR10. Tvoje HDR fotky budú vyzerať ešte oveľa lepšie. A budeš sa môcť pozerať na HDR tituly z iTunes, Netflixu a ďalších služieb.


 
 


Vôbec najodolnejšie sklo na smartfóne


Celá predná aj celá zadná strana je zo skla. Najodolnejšie, aké sme kedy vyrobili, so spevňovacou vrstvou, ktorá je o 50 percent hlbšia. Sedemvrstvovým procesom nanášania atramentu dosahujeme presných odtieňov a nepriesvitnosti, farbu ešte vylepšuje odrážajúca optická vrstva. A oleofóbna povrchová úprava umožňuje ľahko zotierať šmuhy a odtlačky prstov.


 
 


Vyrobený z chirurgickej ocele


Prúžok, ktorý iPhone X obopína a spevňuje, je vyrobený zo špeciálnej nerezovej ocele. Tú sme vyvinuli tak, aby bola odolná, čistejšia a dala sa krásne vyleštiť. Pre vesmírne sivú farbu používame proces tzv. fyzického nanášania výparov, aby sme dosiahli presnej zhody farby nerezového prúžku a skla.


 
 


Odolný proti poliatiu, vode i prachu.*


iPhone X je mikroskopicky presne konštruovaný tak, aby bol odolný proti vode, poliatiu a prachu.


 
 


Face ID


Čo by mohlo byť ešte prirodzenejšie ako dotyk? Pohľad. Z toho sme vyšli pri vývoji Face ID, výkonného a bezpečného overovacieho systému, ktorý je ešte šikovnejší ako Touch ID. Telefón ním môžeš odomykať rýchlo, jednoducho a intuitívne.


 
 


Technologicky neuveriteľné. Neuveriteľne jednoduché.


Systém TrueDepth kamery tvorí niekoľko inovatívnych technológií. Tie v reálnom čase pracujú s detailnou priestorovou mapou tvojej tváre, takže ťa ihneď spoznajú.


 
 


Bezpečné heslo? Tvoja tvár.


iPhone X sa pomocou Face ID odomkne, iba keď sa naň pozeráš. Technológia je navrhnutá tak, aby sa nedala oklamať fotografiou ani maskou. Zašifrovanú masku tvojej tváre chráni modul Secure Enclave. A overovanie prebieha priamo na zariadení, nie niekde v cloud.


 
 


Ako ťa raz spozná, už ťa bude poznať vždy.


Čip A11 Bionic pomocou strojového učenia rozoznáva zmeny tvojho vzhľadu. Nasaď si okuliare. Alebo čapicu. Alebo si nechaj narásť fúzy. Aj keď ťa nespoznajú kamaráti, iPhone X vie, že si to ty.


 
 


Odomkne sa, iba keď chceš.


Face ID je také inteligentné, že spozná, či chceš iPhone X skutočne odomknúť. Oznámenie a správy ti ukáže, iba keď sa naň pozrieš s otvorenými očami. Postará sa o to, aby sa ti pri čítaní nevypínala obrazovka. A pohľadom môžeš aj stlmiť budík a vyzváňanie.


 
 


TrueDepth kamera


Koľko inovatívnych nápadov sa dá napchať do malého prúžku? Celkom dosť. V systéme TrueDepth sú sústredené sofistikované kamery a snímače, vďaka ktorým iPhone X dokáže veci ako žiadny iný smartfón.


 
 


Ohromná inovácia v malom prúžiku.


Spletitý systém výkonných technológií v kombinácii s čipom A11 Bionic tvorí technickú základňu Face ID, Animoji aj portrétneho režimu pre selfie.


 
 


Portrétny režim. I selfie môžu mať hĺbku.


Rob si selfie, v ktorých tvoja tvár vynikne na umelecky rozostrenom pozadí. TrueDepth kamera spolu s čipom A11 Bionic dokážu vykúzliť efekt hĺbky ostrosti na príkaz.


 
 


Portrétne nasvietenie. Efekt štúdiových svetiel v reálnom čase. 


Úplne nové portrétne nasvietenie vychádza z rozsiahleho štúdia umenia a vedy portrétu. Sofistikovanými algoritmami určuje, ako svetlo pôsobí na rysy tváre. Pomocou týchto dát následne vytvára fantastické svetelné efekty.


 
 


Animoji. Premeň sa na padnu. Alebo jednorožca.


Niekedy by človek najradšej za seba nechal hovoriť animáka. TrueDepth kamera v spolupráci s čipom A11 Bionic zachytáva a analyzuje viac ako 50 rôznych pohybov mimických svalov. A potom ich výraz odzrkadlí v akomkoľvek z 12 rôznych Animoji.


 
 


Pobav ostatných


Animoji hovoria tvojím hlasom a môžeš ich ako videá posielať v správach.


 
 


Clips. Videá, ktoré ťa dostanú. Kamkoľvek.


V bezplatnej aplikácii Clips sa dajú ľahko vytvárať a zdieľať zábavné videá s textom, grafikou a efektmi. Na iPhone X máš v Clips navyše aj scény pre selfie, ktoré ťa pomocou TrueDepth kamery zo všetkých strán obklopia animovaným prostredím.


 
 


Dvojitý 12Mpx fotoaparát


Môže fotoaparát zachytiť viac, ako by človek čakal? Aby sme to zistili, spojili sme rýchlejšie, opticky stabilizované fotoaparáty s vyspelým strojovým učením čipu A11 Bionic. Výsledkom je fotografický systém, ktorý vidí viac a viac odhadne. Na výsledkoch je to poznať.


 
 


Širokouhlý fotoaparát


Šesťčlenný objetív s clonou ƒ/1,8, optická stabilizácia obrazu a väčší, rýchlejší 12Mpx snímač. Najobľúbenejší fotoaparát na svete je teraz ešte lepší.


 
 


Fotoaparát s teleobjektívom


Teleobjektív s clonou ƒ/2,4, používa technicky špičkové riešenie siedmich magnetov a taktiež má vlastný systém optickej stabilizácie obrazu. V spojení so širokouhlým objektívom dokáže optický zoom, ktorým sa k fotenému objektu dostaneš bližšie. A dokáže aj portrétny režim, v ktorom to každému pristane.


 
 


Portrétny režim. Ešte krajší efekt hĺbky ostrosti.


Portrétny režim je teraz ešte lepší. Má ostrejšie detaily a prirodzenejšie rozostrenie pozadia, dosahuje lepších výsledkov pri slabom svetle a pracuje aj s bleskom.


 
 


Portrétne nasvietenie. Efekt štúdiových svetiel v reálnom čase.


Portrétne nasvietenie vychádza zo základných princípov fotografického svietenia. Spojením fotoaparátu, ktorý vníma hĺbku, a softvéru, ktorý vykonáva mapovanie tváre, vytvára realistický efekt štúdiových svetiel.


 
 


Nový vyspelejší ISP. Automaticky perfektné fotky.


Inteligentný obrazový signálový procesor vyvinutý spoločnosťou Apple rozoznáva objekty, ľudí, pohyb a svetelné podmienky na scéne. A začne optimalizovať fotografiu, ešte predtým ako stlačíte spúšť. Podporuje vyspelé spracovanie pixelov, široký farebný rozsah, rýchlejšie automatické zaostrovanie a lepšie HDR pre fotky.


 
 


Dvojitá optická stabilizácia. Oslnivé snímky aj pri slabom svetle.


Fotenie a natáčanie videí pri slabom svetle je jedna z najťažších fotografických disciplín. Optická stabilizácia obrazu v oboch fotoaparátoch ale jej pravidlá výrazne zjednodušuje. Odteraz sa to západom slnka iba začína.


 
 


Nové filtre. Lepší blesk. Väčšia zábava.


iPhone X robí fantastické fotky ešte jednoduchšie, od zachytenia záberu až po finálnu úpravu. A nová kompresná technológia HEIF umožňuje fotiť v rovnakej kvalite ako predtým, avšak v polovičnej veľkosti. Tak neváhaj a foť.


 
 


Efekty pre Live Photos a nové filtre


Urob z Live Photo zábavnú videoslučku. Nechaj záber, aby sa prehrával tam a naspäť. Vyber efekt dlhej expozície a zo snímky ohňostroja ti vznikne vejár farebných čiar na oblohe. Alebo použi nové filtre pre prirodzenejšie odtiene pleti a klasický vzhľad portrétov.


 
 


Štvordiódový True Tone blesk s pomalou synchronizáciou


Pomalý blesk spája nižšiu rýchlosť uzávierky s krátkym intervalom blesku. Hodí sa pri slabom svetle, keď chceš mať jasnejšie nasvietené popredie a zároveň dobre exponované pozadie. Štvordiódový True Tone blesk navyše osvetľuje scénu až dvakrát rovnomernejšie a tým eliminuje presvetlené oblasti.


 
 


Videá, ktoré si zaslúžia veľké plátno.


Či študuješ filmovú školu, profesionálne natáčaš, alebo s nadšením dokumentuješ pokroky svojich detí, s iPhone X natočíš mimoriadne zábery. Enkodér videa od spoločnosti Apple dosahuje optimálnu kvalitu obrazu jeho spracovaním v reálnom čase. A vďaka kompresii HEVC sa video uloží v rovnakej kvalite ako predtým, avšak v polovičnej veľkosti. Vyspelá stabilizácia videa vyrovnáva všetky natáčané zábery pomocou nového, väčšieho snímača a výkonného obrazového signálového procesora. A optická stabilizácia obrazu potláča pohybové rozmazanie a chvenie ruky vo videách natáčaných pri slabom svetle. Takže tvoje zábery budú stabilné, aj keď nemáš pokojnú ruku.


 
 


A11 Bionic


Môže byť čip výkonný a inteligentný zároveň? A11 Bionic taký je. Ide o vôbec najvýkonnejší a najiteligentnejší čip v smartfóne.


 
 


Nevídaný výkon.


Šesťjadrový A11 Bionic s 4,3 miliardami tranzistorov má štyri úsporné jadrá, ktoré sú až o 70 percent rýchlejšie ako v čipe A10 Fusion, a dve výkonnostné jadrá, ktoré sú rýchlejšie až o 25 percent. A keď potrebuješ skutočne extrémny výkon, CPU spojí sily všetkých šiestich dohromady.


 
 


Čo je neurónový engine.


Neurónový engine je hardvérový modul vyvinutý špeciálne pre strojové učenie. Týmto pojmom sa označuje druh umelej inteligencie, ktorá umožňuje počítačom učiť sa pozorovaním. Je schopný neskutočne rýchlo spracovávať výpočty používané neurónovými sieťami. A pritom je neskutočne úsporný.


 
 


Čo neurónový engine dokáže.


Dvojjadrový neurónový engine v čipe A11 Bionic rozoznáva ľudí, miesta a objekty. Úlohy strojového učenia zvláda rýchlosťou až 600 miliárd operácií za sekundu a je motorom inovatívnych nových funkcií ako Face ID alebo Animoji.


 
 


Úspornosť sama


A11 Bionic využíva svoj ohromný výkon inteligentne – rozdeľuje úlohy medzi výkonnostné a úsporné jadrá. Veci, ktoré robíš najčastejšie, ako je písanie správ alebo prehliadanie webu, idú rýchlejšie. A pritom spotrebúvajú menej energie. iPhone X má navyše batériu s vlastným technickým riešením. Takže na jedno nabitie vydrží až o dve hodiny dlhšie ako iPhone 7.


 
 


Realistickejšie rozšírená realita


Vďaka čipu A11 Bionic sú AR hry a aplikácie ešte oveľa plynulejšie a realistickejšie.


 
 


Čip vytvorený pre Metal 2 a Core ML


Metal 2 je grafický framework Apple, s ktorým vývojári môžu vytvárať hry v kvalite porovnateľnej s hernými konzolami. A Core ML im umožňuje integrovať do aplikácií strojové učenie. GPU v čipe A11 Bionic je pre tieto nové, pútavé 3D hry a AR zážitky optimalizovaný.


 
 


Bezdrôtové nabíjanie


Ako sme vyvinuli iPhone, ktorý môže fungovať úplne bezdrôtovo? K technológiám, ako sú bezdrôtové slúchadlá a vyspelé bezdrôtové siete, sme pridali jednoduché bezdrôtové nabíjanie. Pod sklenenou zadnou stranou je účinný nabíjací systém, takže iPhone stačí položiť na podložku a hneď sa začna nabíjať.


 
 


Nabiješ ho kdekoľvek


Chceli sme, aby sa iPhone 8 dal pohodlne nabíjať kdekoľvek. Preto sme ho navrhli tak, aby podporoval Qi bezdrôtové nabíjačky, ktoré sú bežné v hoteloch, kaviarňach, na letiskách alebo v autách. Spoločnosť Belkin a Mophie pre iPhone 8 vyvinuli aj dve nové bezdrôtové nabíjačky.


 
 


AirPower. Radikálne jednoduché bezdrôtové nabíjanie.


Elegantná, ultratenká nabíjacia podložka AirPower umožňuje bezdrôtovo nabíjať niekoľko zariadení bez toho, aby vyžadovala ich presné umiestnenie. Stačí kamkoľvek na ich povrch položiť až tri kompatibilné zariadenia, napríklad najnovší iPhone, Apple Watch a AirPods, a všetko sa nabíja súčasne.


 
 


iOS navrhnutý pre iPhone X


Telefón, ktorý je celý iba obrazovka, potrebuje novo premyslený operačný systém s novými možnosťami a gestami.


 
 


Rozšírená realita


Ponor sa do sveta ohromujúcich AR hier a aplikácií na najväčšej platforme pre rozšírenú realitu na svete.


 
 


* Apple iPhone X vyhovuje špecifikácii IP67 podľa normy IEC 60529 (až 30 minút v hĺbke do 1 metra). Odolnosť proti poliatiu, vode a prachu nie je trvalá a môže sa v dôsledku normálneho opotrebenia postupom času znížiť. Nepokúšajte sa nabíjať mokrý iPhone; pokyny na čistenie a sušenie nájdete v príručke. Poškodenie tekutinou nie je kryté zárukou.

Video

Záruka 24 mesiacov (12 mesiacov IČ)
Partnumber MQAD2CN/A
Displej
5,8
Super Retina (OLED)
2436 × 1125 bodov
Konštrukcia a systém
Model procesora Apple A11 Bionic
6
2 100 MHz
Typ SIM karty nano SIM
Konštrukcia telefónu dotykový, odolný
IP67
iOS 12
Pamäť
64 GB
3 GB
nepodporuje pamäťové karty
Navigácia
Wi-Fi, NFC, GPS, Bluetooth
Rozhranie a podporované siete
Sieťová frekvencia (GSM) 1 800, 1 900, 850, 900 MHz
Sieťová frekvencia (3G) 2 100, 850, 900, 1 900 MHz
Sieťová frekvencia (LTE) 2 600, 800, 1 800, 900, 2 100 MHz
Fotoaparát
Rozlíšenie hlavného fotoaparátu 4032 × 3024 (12 Mpx)
f/1,8
Rozlíšenie videozáznamu 3840 × 2160
Rozlíšenie predného fotoaparátu 288 × 352 (0,1 Mpx)
automatické ostrenie, prisvetľovacia dióda
Akumulátor
Typ akumulátora Li-Ion
2716 mAh
Čas hovoru 1260 min.
rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie
Konektivita a rozhranie
Lightning konektor
Nie
Senzory a zabezpečenie
Senzory senzor priblíženia (proximity), akcelerometer (G-senzor)
Ďalšie parametre
Nie
Apple iPhone X
strieborná farba
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 7.1 cm
Výška výrobku 14.4 cm
Hĺbka výrobku 0.8 cm
Hmotnosť výrobku 0.2 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 17.0 cm
Výška balenia 5.0 cm
Hĺbka balenia 9.0 cm
Váha balenia 0.4 kg
Více informací Méně informací

Príslušenstvo k tomuto produktu