LED žiarovka ETA EKO LEDka bodová 7W, GU10, neutrálna biela (GU10W7NW)

Výrobca: ETA , Kategória: Žiarovky a žiarivky
Kód tovaru: ETAGU10W7NW

EKO LEDka, 7W LED žiarovka, GU10, 620 Lm, 110°, alternatíva klasickej 50W žiarovky

Naša cena s DPH:

2.60

Termíny doručenia a vyzdvihnutie:
Nie je na sklade

Zistiť dostupnosť

ETA, GU10, 7 W, neutrálna biela 4 000 K


LED bodové svetlo


LED bodové žiarovky sa veľmi často používajú pri montáži do podhľadov, či už v predsieňach, kúpeľniach alebo na WC. Vďaka LED technológii dokážu dosiahnuť úsporu až 80 % energie oproti bežným volfrámovým žiarovkám bez toho, aby sa úspornosť nejako negatívne prejavovala na jase. Poteší okamžitý nábeh na sto percent výkonu ihneď po stlačení vypínača, čo je zásadné vylepšenie oproti prvej generácii úsporných žiariviek.


Neutrálne biele svetlo


Svetelné zdroje s neutrálnou farbou majú pre ľudské oko najbližšie prirodzenému dennému svetlu. Ľudia ho vnímajú ako veľmi príjemné. Je dokázané, že tento typ svetla znižuje napätie v očiach a únavu, zlepšuje ostrosť videnia, potláča pocit úzkosti a zhoršenej nálady, zvyšuje aktivitu a celkovo pôsobí pocit pohody.


Trieda svietivosti 380–710 lm


Táto LED žiarovka dosahuje jas 620 lm, čo je náhrada za 50 W žiarovku.


Pätica GU10


Bajonetovú päticu GU10 spoznáte podľa dvoch charakteristických symetrických kolíčkov s priemerom 5 mm s rozostupom 10 milimetrov. Táto pätica nemá závit – neskrutkuje sa, po zasunutí sa iba pootočí, čím štipce zapadnú do svojej pozície. Ide o najrozšírenejšiu päticu predovšetkým pri bodových LED a halogénových žiarovkách. Prevádzkové napätie tejto pätice je bežných 230 V. Bežne sa montuje napríklad do podhľadov, kuchýň, toaliet a predsiení.

EKO LEDka (ETAGU10W7NW) je mliečna 7W LED žiarovka s päticou GU10 a vstupným napätím 230V. Svetelný tok žiarovky je 620 Lm s Svetelný tok žiarovky je 110°. Jej svetlo radíme medzi neutrálne biele (o síle 4000K) a je alternatívou klasickej 50W žiarovky. Rozmery žiarovky sú 50x56 mm.

ETA poskytuje predĺženú záruku 3 roky na celý produkt.

PREČO SÚ LED ŽIAROVKY TAK OBĽÚBENÉ? Dôvodov je hneď niekoľko. Úspora energie, veľmi dobrá svietivosť, dlhá životnosť a ich kladný vzťah k životnému prostrediu.

Úspora energie Oproti klasickým žiarovkám dokáže ETA LED žiarovka vďaka svojej nízkej spotrebe, ušetriť až 90% spotreby energie. V praxi vám tak usporí až niekoľko desiatok eur za rok. Investícia do LED technológie sa teda za pár mesiacov vráti späť. Zaradené sú do kategórie A+.

Veľmi dobrá svietivosť Keď porovnáme klasickú 60W (12lm/W) žiarovku s jej LED alternatívou zistíme, že pri 100% výkone klasickej žiarovky je výsledok u LED žiarovky (84 l,/W) rovnaký už pri 14%! Nielenže tak vďaka nižšej spotrebe zaplatíte menej peňazí za prevádzku žiarovky, ale tiež budete mať niekoľkonásobne viac svetla. LED žiarovky na rozdiel od klasických žiaroviek nevydávajú takmer žiadne teplo. Povrchová teplota sa pohybuje okolo 60°C a všetku energiu tak využívajú na tvorbu svetla.

Dlhá životnosť LED žiarovka vydrží svietiť 25 000 - 30 000 hodín, čo je približne 15 rokov pri priemernej dennej dobe svietenia 5-6 hodín. Pre predstavu - klasická žiarovka vydrží asi 1 000 hodín, halogénová približne 2 000 hodín a kompaktná okolo 8 000 hodín. Ako vidíte, LED žiarovky majú obrovský náskok. Nevadí im časté zapínanie a vypínanie, a ihneď po zapnutí svietia plnou intenzitou. Žiarovku môžete zapnúť až 15 000x.

Kladný vzťah k životnému prostrediu LEDkové žiarovky sú ekologické a veľmi šetrné k prírode, neobsahujú ortuť ani olovo a v čase nemenia odtieň svojej farebnosti. Zvládajú fungovať aj v extrémnych teplotných podmienkach (-40 až + 60 °C).

ČO SI ZISTIŤ PRED NÁKUPOM? Pred nákupom je dôležité zistiť si závit / päticu, ktorá odpovedá vašej existujúcej žiarovke, tvar žiarovky a požadovaný ekvivalent (alternatívu) vášho doterajšieho svetelného zdroja.

Závit / pätica Dôležitým činiteľom pre správny výber LEDky je výber správneho závitu. Najrozšírenejším závitom je bezpochyby E27 a E14, ale môžete sa stretnúť tiež s označením pätíc GU10 (najčastejšie ich nájdete u bodových svetiel na chodbách či kúpeľniach).

Tvar Ďalším faktorom je tvar žiarovky. Ten vyberáte podľa typu osvetlenia, do ktorého chcete žiarovku použiť. LED žiarovky už takmer nemajú tvarové obmedzenie, ako tomu bolo v počiatkoch LED technológie. Dnes môžete vyberať zo všetkých tvarov svetelných zdrojov, ako sme boli zvyknutí u klasických žiaroviek – teda z klasických tvarov žiaroviek, sviečok, bodových svetiel, ale i trubíc a dokonca aj kompaktných žiariviek.
Zaujímať by vás mohol z hľadiska použitia a rozptylu svetla aj uhol svietenia, ktorý sa pohybuje v širokom rozsahu od 180 ° až po 360 °.

EKO LEDka

 • Pätica: GU10
 • Príkon: 7 W (svietivosť ako klasická 50 W žiarovka)
 • Svetelný tok: 620 lm
 • Farba svetla: neutrálne biele svetlo (4000 K)
 • Vyžarovací uhol: 110°
 • Životnosť: 25 000 hod.
 • Počet spínacích cyklov: 15 000
 • Okamžitý štart
 • Vstupné napätie: 230V
 • IP 20
 • Prevádzková teplota: -25°C ~ +50°C
 • Trieda energetickej účinnosti: A+
 • Farba: mliečna
 • Tvar: bodová
 • Rozmery: 50 x 56 mm
 • Predĺžená záruka na celý produkt 3 roky

Dokumentácia k tomuto produktu

Záruka 36 mesiacov
Partnumber GU10W7NW
Ďalšie parametre
0 – 25 W
LED žiarovka
GU10
7 W
A+
620 lumenů
4000 K
Stmievanie nie
80 Ra
Tvar bodový
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 5.0 cm
Výška výrobku 5.5 cm
Hĺbka výrobku 5.0 cm
Hmotnosť výrobku 0.0 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 5.1 cm
Výška balenia 5.1 cm
Hĺbka balenia 8.5 cm
Váha balenia 0.0 kg
Více informací Méně informací