Krmivo Darwin's Nutrin Complete Vegetable Králik 400 g

Výrobca: Darwin's , Kategória: Krmivá
Kód tovaru: PET321783

Kompletné extrudované krmivo pre králiky.

Zistiť dostupnosť

Jednoduché a prehľadné kŕmenie. Vždy viete, že králik dostal to, čo potrebuje.

  • Kompletné krmivo Nutrin Complete je vyváženým zdrojom všetkých potrebných živín, vitamínov a minerálov.
  • Pôsobí priaznivo na imunitné a detoxikačné funkcie organizmu.
  • Tvar, textúra a tvrdosť granúl Nutrin Complete výrazne podporuje obrúsenie zubov.
  • Krmivo Nutrin Complete má vysoký obsah vlákniny (20 %).
  • Lahodnú chuť a vôňu krmiva Nutrin Complete ovplyvňujú iba prírodné zložky a obsah množstva druhov zeleniny, ako karotky, paštrnák, petržlen, repa alebo špenát.
  • Eliminácia selektívneho vyberania obľúbených kúskov krmiva.
  • Krmivo Nutrin Complete významne prispieva k zdravému vývoju zvieraťa.
  • Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny priaznivo vplývajú na zdravý vzhľad kože a srsti.
  • Ľahká stráviteľnosť krmiva Nutrin Complete pre sofistikovaný obsah a technológiu spracovania.
  • Bez konzervantov a umelých farbív.

Krmivo Nutrin Complete Rabbit adult je určené pre králikov od 8. mesiaca. Prechod z krmiva Nutrin Complete Junior pre mladých králikov by mal byť postupný zhruba od 7. mesiaca, kedy je už väčšina jedincov fyzicky vyspelá.

V praxi ide o pozvoľné zvyšovanie krmiva pre dospelé jedince na úkor junior krmiva. Nahrádzanie pôvodného krmiva by malo nasledovať postupne, a to predovšetkým z hľadiska prevencie tráviacich ťažkostí, ale aj preto, že králik nemusí hneď nové krmivo prijať. Dĺžka obdobia sa tam môže líšiť od niekoľkých dní až po niekoľko týždňov.

Kŕmna dávka od začiatku až do úplného vysadenia junior granúl by sa mala riadiť odporúčanou dennou dávkou krmiva Nutrin Complete Rabbit adult, teda 4 – 6 g na 100 g telesnej hmotnosti. Tento postup je aplikovateľný aj pri zmenách krmiva v neskoršom veku. Denné množstvo je vhodné rozdeliť a podávať ráno a večer. Vždy králikovi zaistite neobmedzený prístup k senu a čerstvej vode. Ak králik pravidelne neskonzumuje všetko alebo nespozorujete úbytok sena, je vhodné znížiť dennú dávku. Jedálniček môžete spestriť formou zeleného krmiva, čerstvého ovocia, zeleniny a hryzadiel. Všetky zmeny, ktoré sa týkajú kŕmnej dávky, by sa mali diať s ohľadom na telesnú hmotnosť, kondíciu a zdravotný stav jedinca.

Zloženie:

Lucerna, pšenica, lignocelulózová vláknina, kukurica, pivovarské kvasnice, ovsená vláknina, sójový proteín, petržlen, monokalciumfosfát, jablčná vláknina, ovsená vláknina, karotka, paštrnák, repkový olej, soľ, cukrovarské plátky, výlisky z vína, červená repa, špenát, vápenec, lecitín (0,5 %), slnečnicové šupky, pecičky z vína, lysín (0,3 %), metionín (0,2 %), FOS inulín (0,2 %), yucca shidigera (0,1 %), jablčné výlisky, vitamín A 10000 MJ, vitamín D3 1200 MJ, vitamín C 200 mg, cholinchlorid 200 mg, Fe (monohydrát síranu železnatého) 80 mg, Mn (oxid mangánatý) 60 mg, Zn (oxid zinočnatý) 60 mg, vitamín E 50 mg, niacinamid 35 mg, vitamín B5 25 mg, vitamín B2 15 mg, vitamín B1 12 mg, Cu (pentahydrát síranu meďnatého) 10 mg, vitamín B6 8 mg, I (jodičnan vápenatý) 1 mg, Co (heptahydrát síranu kobaltnatého) 1 mg, vitamín K3 0,65 mg, Se (selénometionín) 0,3 mg, biotín 0,22 mg, vitamín B12 0,03 mg.

Analytické zložky:

Hrubý proteín 14 %, hrubá vláknina 20 %, škroby 23 %, hrubé oleje a tuky 3 %, obsah anorganických látok 7 %, K 1 %, Ca 0,8 %, P 0,5 %, Na 0,2 %, Mg 0,2 %

Záruka 24 mesiacov
Ďalšie parametre
Druh krmiva granuly
Určenie krmiva králik
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 12.0 cm
Výška výrobku 20.0 cm
Hĺbka výrobku 10.0 cm
Hmotnosť výrobku 0.4 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 12.0 cm
Výška balenia 20.0 cm
Hĺbka balenia 10.0 cm
Váha balenia 0.4 kg
Více informací Méně informací