Krmivo Darwin's Nutrin Complete Morče 400 g

Výrobca: Darwin's , Kategória: Krmivá
Kód tovaru: PET321786

Kompletné extrudované krmivo pre morčatá.

Zistiť dostupnosť

VITALITY
Multikomplex veľkého množstva rôznych surovín ponúka široké spektrum látok v prirodzenej forme, ktoré sú v kombinácii s pridanými komponentmi (vitamíny, minerály, aminokyseliny, lecitín, inulín) základom pre zdravé fungovanie organizmu.

VITAMÍN C +
Keďže morčatá nedokážu syntetizovať vitamín C sú celkom odkázané prijímať ho potravou. Kombináciou surovín, ktoré sú bohaté na tento vitamín, a navýšením jeho prirodzenej hladiny formou premixu krmivo Nutrin Complete zabezpečuje dostatočný prísun vitamínu C, a tak pôsobí ako prevencia vzniku mnohých zdravotných problémov.

HI FIBRE
Vysoký obsah nevyhnutnej vlákniny. Reguluje peristaltiku, uľahčuje priechod črevami a napomáha posunu chlpov mimo telo.

PREBIOTIC
Rozpustná vláknina inulín (FOS) a jablčný pektín v krmive NUTRIN Complete bránia rýchlemu tráveniu sacharidov a tukov. Podporuje imunitné a detoxikačné funkcie organizmu.

DENTAL CARE
Vysoký obsah vlákniny, tvar, textúra a tvrdosť granúl NUTRIN Complete prispievajú k pravidelnej redukcii prirodzeného prírastku zubov.

Ďalšie benefity:

Zloženie:
Lucerna, pšenica, lignocelulózová vláknina, kukurica, ovsená vláknina, kvasnice, sójový proteín, petržlen, mrkva, paštrnák, jablčná vláknina, monokalciumfosfát, repkový olej, soľ, výlisky z hrozna, špenát, červená repa, lecitín (0,5 %), cukrovarské plátky, slnečnicové šupky, lyzín (0,3 %), metionín (0,2 %), FOS inulín (0,2 %), vápenec, yucca schidigera (0,1 %), jablčné výlisky, vitamín A 10000 MJ, vitamín A 10000 MJ, vitamín D3 1200 MJ, vitamín C 600 mg, cholinchlorid 200 mg, Mn (oxid mangánatý) 80 mg, Fe (monohydrát síranu železnatého) 70 mg, Zn (oxid zinočnatý) 70 mg, vitamín E 60 mg, niacinamid 35 mg, vitamín B5 25 mg, vitamín B2 15 mg, vitamín B1 12 mg, Cu (pentahydrát síranu meďnatého) 10 mg, vitamín B6 8 mg, I (jodičnan vápenatý) 1 mg, vitamín K3 0,6 mg, Co (heptahydrát síranu kobaltnatého) 0,3 mg, Se (selenometionín) 0,3 mg, Biotín 0,2 mg, vitamín B12 0,03 mg.

Analytické zložky:

Hrubý proteín 15 %, vláknina 19 %, oleje a tuky 3 %, obsah anorganických látok 6 %, Ca 0,8 %, P 0,5 %.

Návod na kŕmenie:
Krmivo Nutrin Complete Guinea pig je určené pre morčatá. V prípade, že toto krmivo podávate prvýkrát, zmena krmiva by mala byť postupná.

V praxi ide o pozvoľné navyšovanie krmiva Nutrin na úkor pôvodného krmiva. Nahrádzanie pôvodného krmiva by malo byť postupné najmä z hľadiska prevencie zažívacích ťažkostí a tiež preto, že morčatá nie vždy nové krmivo okamžite akceptujú. Dĺžka obdobia sa tak môže líšiť od niekoľkých dní až po niekoľko týždňov.

Kŕmna dávka by sa od začiatku mala riadiť odporúčanou dennou dávkou krmiva Nutrin Complete Guinea pig, teda 4 – 6 g na 100 g telesnej hmotnosti. Denné množstvo je vhodné rozdeliť a podávať ráno a večer. Vždy zaistite neobmedzený prístup k čerstvej vode. V prípade, že morča pravidelne nekonzumuje všetko alebo nie je pozorovaný úbytok sena, je vhodné dennú dávku znížiť. Spestrenie vo forme zeleného krmiva, čerstvého ovocia, zeleniny a ohryzom je možné. Všetky zmeny týkajúce sa kŕmnej dávky, by sa mali vykonávať s ohľadom na telesnú hmotnosť, kondíciu a zdravotný stav jedinca.

Záruka 24 mesiacov
Ďalšie parametre
Druh krmiva granuly
Určenie krmiva morča
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 12.0 cm
Výška výrobku 20.0 cm
Hĺbka výrobku 10.0 cm
Hmotnosť výrobku 0.4 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 12.0 cm
Výška balenia 20.0 cm
Hĺbka balenia 10.0 cm
Váha balenia 0.4 kg
Více informací Méně informací