Indukčné varenie

Na indukčné varné dosky nedá dopustiť mnoho kuchárov a tvrdia, že sa bez nich v kuchyni ani nezaobídu. Prečo? Varenie s indukciou je jednoducho efektívne, a preto aj úsporné. Moderné indukcie sú založené na presnom dotykovom ovládaní, s ktorým dávkujete tepelnú energiu tak presne, ako potrebujete.

AKO VLASTNE FUNGUJE INDUKCIA?

V indukčnej doske sa skrýva cievka so silným magnetickým poľom, ktoré pôsobí na dno hrnca, a tak ho ohrieva. Predchodcovia indukčných dosiek pracovali s rozhorúčenou špirálou alebo horiacim plynom, takže vytvárali teplo pod nádobou s jedlom. Avšak teplo, ktoré ohrieva pokrm na indukčnej varnej doske, sa generuje priamo na dne alebo stene hrnca, nie pod ním.

Po odstavení varnej nádoby je doska iba mierne vlažná, a to preto, lebo prevzala teplo z dna hrnca. Sama totiž žiadnu tepelnú energiu už nevyžaruje.

NAJRÝCHLEJŠIA ZO VŠETKÝCH

Rýchlosť ohrevu je oproti elektrickému alebo plynovému variču skutočne neprekonateľná. Pri ohreve dvoch litrov vody je indukcia jasným víťazom!


ĎALŠIE VÝHODY INDUKČNÉHO VARENIA

  • Rýchle a úsporné varenie
  • Jednoduchá údržba, ľahké čistenie
  • Presnosť nastavenia teploty
  • Bezpečné a jednoduché použitie
  • Dlhá životnosť
  • Rýchle vychladnutie

ZÁKLADOM SÚ SPRÁVNE RIADY

Indukčné varné dosky si vyžadujú riady s magnetickým dnom, no magnetické musí byť vnútro nádoby. Riady, ktoré chcete použiť na indukciu, musia byť celé z nerezu, nestačí ak je magnetické iba dno.

Zaujalo vás indukčné varenie a chcete sa o ňom dozvedieť viac? Prečítajte si náš článok.