Herná konzola Sony PlayStation 5 (PS719423997)

Výrobca: Sony , Kategória: PlayStation
Kód tovaru: SONPS5

Slot pre pamäťovú kartu: Nie
HDMI: Áno
Wi-Fi: Áno
LAN (Ethernet): Áno
Optická mechanika: 4K BD-ROM
Kapacita vnútornej pamäti: 825 GB
Platforma: PlayStation 5
Uhlopriečka displeja (palce): -

Zistiť dostupnosť


Sony PlayStation 5


PlayStation 5 od Sony je herná konzola, ktorá definuje budúcnosť hrania. Sony ju od samého základu navrhlo tak, aby ste si s ňou hry užili ako nikdy predtým. Na prvý pohľad zaujme futuristickým dizajnom, to hlavné je ale vnútri. Pri desiatkach pripravovaných hier sa totiž môžete tešiť na úplne nové grafické aj herné možnosti – vďaka špičkovému hardvéru aj symbióze výkonu a optimalizácie. Veľkým vylepšením oproti PlayStation 4 navyše prešiel aj systém chladenia s rebrinovou štruktúrou po celom obvode konzoly. Výsledkom je, že sa ani v maximálnej záťaži konzola neprehrieva a zostáva krásne tichá.


Sony navyše prináša aj nový ovládač DualSense, ktorý sa postará o to, že budete oveľa viac vtiahnutí do deja, najm) vďaka vylepšenej technológii hmatovej odozvy a adaptívnym spúšťam. Exkluzívnemu zážitku napomôže aj extrémna rýchlosť s prenosmi dát až 9 GB/s zásluhou 825 GB SSD pre ešte rýchlejšie načítanie hier aj samotného systému a exkluzívne tituly, ktoré si zahráte len a len na PlayStation. V tejto klasickej verzii navyše aj s Blu-ray mechanikou, aby ste si hry mohli užívať z fyzických diskov a napríklad ich začleniť do vašej zbierky.

 


Kľúčové vlastnosti:


  • Geniálny ovládač DualSense pre ešte väčšie vtiahnutie do deja
  • HDR technológia, vďaka ktorej budete mať tie najživšie farby
  • Podporuje výstup 8K a 4K
  • Technológia Ray Tracing zaisťuje novú úroveň realistického spracovania
  • Výstup až 120 snímok za sekundu vďaka frekvencii 120 Hz
  • Blue-ray mechanika 

 


PlayStation 5 – to je revolúcia v hraní!

 


Extrémny výkon


PlayStation 5 prináša výkon vyrážajúci dych vďaka špeciálnemu procesoru AMD Zen 2 v kombinácii so špičkovou grafikou AMD RDNA 2 a superrýchlym SSD s kapacitou 825 GB, ktorý výrazne zrýchli načítanie hier aj pozícií – načítanie hier je oproti PS4 o polovicu rýchlejšie, tešiť sa môžete aj na superrýchly štart samotnej konzoly aj oveľa plynulejšie hranie. Prenosové rýchlosti 5,5 GB/s a po kompresii neuveriteľných 9 GB/s hovoria samé za seba. Nová PlayStation dokáže oveľa viac a spoznáte to v každej hre! Navyše si môžete užiť aj obľúbené tituly pre PS4 vďaka spätnej kompatibilite.
 


Technológia Ray Tracing


Každý lúč svetla je nasimulovaný zvlášť. Vďaka tomu zažijete novú úroveň realistického spracovania, v ktorom vás čakajú úplne dokonalé tiene a odrazy. Napomáha tomu tiež hranie v 4K rozlíšení až so 120 snímkami za sekundu (konzola je kompatibilná s TV vybavenými 8K rozlíšením) alebo technológia HDR pre ešte pôsobivejšie farby. Voliť môžete z dvoch režimov: Performance a Resolution. Kým Performance sa sústredí na vyššie FPS s vypnutými špeciálnymi funkciami, v Resolution naplno oceníte grafické možnosti najnovších titulov.

 


Najnovšie hry


Prinášajú tiež nové funkcie a už spočiatku desiatky hier, ktoré vám umožnia najnovšie tituly si užiť ešte intenzívnejšie – so silnými príbehmi aj dychberúcim spracovaním.

 


Vtiahne vás do deja


Konzola vás dokonale vtiahne do deja nielen vďaka obrovskému výkonu, ale aj zásluhou revolučného ovládača DualSense s vylepšenou ergonómiou a funkciami, ako sú hmatová odozva alebo integrovaný mikrofón a ďalšie.


  


Hmatová odozva


Prostredníctvom technológie hmatovej odozvy, využívajúcej duálny pohon miesto vibračných motorčekov PS4, ovládač DualSense poskytuje v podporovaných hrách dynamickú zmyslovú spätnú väzbu, vďaka ktorej vás ešte viac vtiahne do deja. Jednoduchým dotykom totiž rozpoznáte, či práve plávate, bežíte alebo napríklad intenzívne brzdíte v obľúbenej závodnej hre.


  


Adaptívne spúšte


  • Realistickému zážitku napomáhajú aj adaptívne spúšte s dynamickým odporom. Tie dokážu veľmi reálne simulovať odpor ako dopad aktivity v hre – napríklad pri naťahovaní tetivy luku, rozbíjanie predmetov i pri obyčajnej chôdzi naproti vetra.

 


 
 


Tempest 3D AudioTech


Do hry vás úplne vtiahne aj zvuk prostredníctvom technológie Tempest 3D AudioTech a kompatibilných slúchadiel. Podporované hry vás totiž práve vďaka nej obklopia zvukom, ktorý pôsobí tak, že prichádza zo všetkých strán.


Záruka 24 mesiacov
Partnumber PS719423997
Ďalšie parametre
Platforma PlayStation 5
-
Typ vnútornej pamäte SSD
Kapacita vnútornej pamäti 825 GB
Optická mechanika 4K BD-ROM
Áno
2
Integrovaný mikrofón Nie
Áno
Áno
Nie
Rozmery výrobku
Rozmery balenia
Šírka balenia 45.0 cm
Výška balenia 35.0 cm
Hĺbka balenia 15.0 cm
Váha balenia 4.0 kg
Více informací Méně informací

Príslušenstvo k tomuto produktu