Dron DJI Phantom 4 Pro, 4K Ultra HD kamera (DJI0422) biely

Výrobca: DJI , Kategória: Drony
Kód tovaru: DJIPHANTOM4PRO

Dron 4K (3840x2160), ovládání pomocí aplikace, ovládání pomocí ovladače, Wi-Fi, max. doba letu 30min, návrat domů, max. rychlost 72 km/h, microSD karta

Zistiť dostupnosť

DJI Phantom 4 ProDJI Phantom 4 Pro


DJI Phantom 4 Pro nie je obyčajná hračka pre nadšencov ako väčšina dronov. Naopak - Phantom 4 Pro je profesionálny nástroj, s ktorým môžete zaobstarať zábery rovnajúce sa profesionálom. Využijete pritom ako vylepšenú kameru so schopnosťou záznamu 4K videa pri 60 FPS, tak aj nové letové režimy, vďaka ktorým sa budete môcť sústrediť len na to, aby ste zachytili tie najlepšie možné zábery. Dron je vyrobený zo špičkových materiálov - konkrétne to znamená konštrukciu zo zliatin titánu a horčíka, čím je dosiahnutá maximálna odolnosť pri minimálnej hmotnosti. Obrovskou prednosťou Phantom je potom systém FlightAutonomy, ktorý neustále sleduje okolie a inteligentne sa vyhýba prekážkam. Pri tom všetkom vydrží vo vzduchu až 30 minút lietať rýchlosťou dosahujúcu až 72 km/h.


DJI Phantom 4 Pro hrá inú ligu. Chcete zábery ako od profesionálnych filmárov? Potom ste na správnej adrese.

Najdokonalejšie zábery


DJI Phantom 4 Pro je vybavený vylepšenou kamerou s prepracovaným 1palcovým CMOS snímačom s rozlíšením 20 megapixelov. Objektív kamery sa skladá z 8 samostatných prvkov rozdelených do 7 skupín a jedná sa o vôbec prvú kameru od DJI, ktorá disponuje mechanickou uzávierkou. To znamená, že dokáže eliminovať rozmazanie, ktoré môže aj v kvalitných kamerách vzniknúť pri fotografovaní/natáčaní rýchlo sa pohybujúcich predmetov. Výkonmi sa tak kamera integrovaná do DJI Phantom 4 Pro môže rovnať aj vyspelým klasickým modelom. Podporuje pritom spracovanie videa H.264 4K 60 FPS aj H.265 4K 30 FPS s dátovým tokom 100 Mbps. Špičkový snímač a pokročilé procesy spracovania obrazu zaisťujú maximum detailov, ktoré využijú aj profesionáli pri postprodukcii. DJI Phantom 4 Pro
Inteligentné vyhýbanie sa prekážkam


DJI Phantom 4 Pro je špičkou nielen v kvalite zaznamenaných videí, ale aj v otázke kvality letu. Hviezdu v tomto odbore z neho robí aj systém FlightAutonomy s maximálne presnými senzormi umiestnenými v zadnej aj prednej časti v kombinácii s infračervenými snímačmi na pravej a ľavej strane. Tým je dosiahnutého 5osého snímania prekážok a schopnosti vyhnúť sa do štyroch smerov. S Phantom 4 Pro sa môžete sústrediť čisto na natáčanie čo najkvalitnejších záberov. DJI Phantom 4 Pro
Geniálne ovládanie


Aj ovládač prešiel mnohými vylepšeniami a novo ponúka tiež technológiu LightBridge na prenos špičkového HD na frekvencii 2,4 GHz aj 5,8 GHz. Nemusíte sa tak obávať rušenia signálu. Phantom automaticky po zapnutí vyberie najvhodnejšiu frekvenciu, aby bolo rušenie minimalizované. Aj vďaka tomu dosahuje maximálného prenosu obrazu až 7 kilometrov. Prenos videa je pritom zabezpečený integrovanou Wi-Fi. Ďalej nechýba ani HDMI, slot pre micro SD kartu, mikrofón alebo kvalitné stereo reproduktory pre čo najvernejšie zachytenie zvuku. DJI Phantom 4 Pro
Letové režimy


Draw – inovatívny režim pre navigovanie terénom. Na displej stačí nakresliť cestu, po ktorej sa má Phantom pohybovať pri zachovaní konštantnej výšky.

 • ActiveTrack – geniálny režim, kedy dron inteligentne sleduje vopred zvolený predmet/osobu. Ideálne napríklad pre zábery automobilov, športovcov aj zvierat.
 • TapFly – režim, u ktorého stačí vybrať bod, ku ktorému má Phantom letieť. Samozrejme sa pritom vyhne prekážkam. K dispozícii sú celkovo tri rôzne TapFly funkcie.
 • Return to Home – aj funkcia pre návrat drona domov sa dočkala vylepšenia. Vďaka inteligentným senzorom totiž zvolí tú najvhodnejšiu cestu na základe okolitých podmienok.
 • Gesture Mode – pomocou jednoduchého gesta zdvihnutia rúk môžete zaobstarať selfie aj bez ovládača. Kamera vás po zdvihnutí rúk rozpozná a dá tri sekundy na zaujatie pózy.
DJI Phantom 4 Pro
DJI kvadrokoptéra - dron, Phantom 4 Pro, 4K Ultra HD kamera
Kvadrokoptéra Phantom 4 Pro s 4K Ultra HD kamerou umístěnou na 3-osém stabilizovaném závěsu, s integrovaným systémem Lightbridge pro přenos obrazu, s video pozičním systémem, anti-kolizními čidly a moha dalšími funkcemi.
Nová kamera je osazena 1-palcovým 20-megapixelovým snímačem, který je schopný natáčet 4K/60fps video a pořizovat sekvenční fotografie při 14 snímcích za vteřinu.
Konstrukce ze slitin titanu a hořčíku zvyšuje tuhost trupu a snižuje hmotnost.
Systém FlightAutonomy doplňuje dvojici zadních obrazových čidel a infračervené senzory, Phantom 4 Pro tedy vnímá okolí v pěti směrech a je schopen se vyhýbat překážkám ve čtyřech směrech.

 • 1-palcový Snímač
 • Video 4K/60fps
 • Mechanická Závěrka
 • Dvojí Kódování
 • 5-Směrů Vyhýbaní se Překážkám
 • 7km dosah ovládání
 • 30-minutový Letový Čas

KAMERA S 1-PALCOVÝM 20MP SNÍMAČEM:
Palubní kamera byla přestavěna pro použití 1-palcového 20-megapixelového CMOS snímače. Kamera je osazena na míru zkonstruovaným objektivem s osmi členy sestavenými v sedmi skupinách je první kamerou DJI s mechanickou závěrkou, která odstraňuje zkreslení "rolling shutter", které se může objevit na záznamu rychle se pohybujícího předmětu nebo při rychlém letu. Je stejně výkonná, jako mnoho tradičních "pozemních" kamer.
Výkonnější zpracování videa podporuje H.264 4K videa při 60fps nebo H.265 4K při 30fps, obojí s datovým tokem 100Mb/s. Pokročilé snímače a procesory zajišťují, že je vše zachycenu s více detaily a obrazovými daty, která jsou potřeba pro postprodukci.

VYHÝBÁNÍ SE PŘEKÁŽKÁM V PĚTI SMĚRECH:
FlightAutonomy je rozšířeno o sadu obrazových stereo čidel s vysokým rozlišením, které jsou uloženy v zadní části letounu a doplňují tak pár čidel umístěných vpředu a infračervená čidla pro vnímání překážek, která jsou umístěna na stranách. Toto propojení vytváří celek, který je schopen vnímat překážky v pěti směrech a je schopen se jim vyhýbat ve čtyřech směrech. To chrání Phantom 4 Pro před více překážkami a dává filmařům jistotu potřebnou pro zachycení složitějších kompozic.

DÁLKOVÝ OVLADAČ:
Ovladač Phantoma 4 Pro je vybaven vylepšeným systémem Lightbridge pro přenos HD obrazu, který přidává podporu přenosu na frekvenci 5.8 GHz. Možnost výběru mezi 2.4GHz a 5.8GHz umožňuje pilotovi vyhnout se rušení a snižuje prodlevu přenosu obrazu v místech s extenzivním využitím frekvence 2.4GHz. Systémy pro přenos obrazu přes Wi-Fi běžně využívají frekvenci 2.4GHz pro komunikaci s ovladačem, který používá 5.8GHz frekvenci, aby se předcházelo rušení když oba používají stejnou frekvenci.
Systém pro přenos HD obrazu Lightbridge použitý u Phantomu 4 Pro využívá TDM (Time Division Multiplexing – mutiplex s časovým dělením) pro přenos signálu, což umožňuje odesílat řidicí signály a přijímat video signál na stejné frekvenci. V zástavbě je pásmo 2.4GHz často ovlivněno Wi-Fi, 4G vysílači a dalšími typy rušení, pásmo 5.8GHz zvýší spolehlivost přenosu. Po zapnutí Phantom 4 Pro zhodnotí úroveň okolního rušení a automaticky vybere přenosovou frekvenci s nejmenším rušením. Toto zajišťuje optimální dosah přenosu videa až 7km.*
Integrovaný HDMI port, slot pro Micro-SD kartu, mikrofon, reproduktor a Wi-Fi připojení umožňuje editaci fotografií uvnitř aplikace DJI GO, které pak můžete sdílet téměř okamžitě. Akumulátor dálkového ovládání s výdrží pět hodin z Phantoma 4 Pro děla kompletní řešení pro leteckou fotografii a video.
*Bez překážek, rušení, v souladu s FCC.

INTELIGENTNÍ LET:
Draw
Draw je zcela nová technologie pro zadávání trasy. Jednoduše nakreslete trasu na obrazovce a Phantom 4 Pro poletí daným směrem a bude udržovat výšku. To pilotovi umožňuje soustředit se na práci s kamerou a tvorbu komplexních záběrů. K dispozici jsou dva režimy Draw, které lze použít v různých případech.

 • Standard: Letoun následuje trasu při stálé rychlosti, kamera je natočena po směru letu.
 • Free: Letoun následuje trasu pouze na pokyn. V tomto režimu lze kameru natočit jakýmkoliv směrem.

ActiveTrack
Phantom 4 Pro automaticky rozezná předměty, následuje je a natáčí je v pohybu, to usnadňuje tvorbu komplexních záběrů.
Následování rychle se pohybujícího předmětu může být náročné, ale pokročilé algoritmy pro rozeznání obrazu použité Phantomem 4 Pro mu umožňují rozeznat a sledovat předmět a zároveň jej udržet v záběru. Tento nový algoritmus také rozeznává více předmětů, od lidí a vozů po zvířata, a upraví tak dynamiku letu pro dosažení plynulého záběru.
Pilot nyní může volit mezi:

 • Trace – Sledování za nebo před předmětem, automatické vyhýbání se překážkám.
 • Profile – Let souběžně s předmětem pod různým úhlem pro získání záběru z profilu.
 • Spotlight – Kamera udržuje předmět v záběru zatímco letoun může letět téměř kamkoliv.

TapFly
Let kamkoliv na obrazovce, stačí jednoduché poklepání. Klepněte kamkoliv na obrazovce pro plynulou změnu směru letu s automatickým vyhýbáním se překážkám* a klepněte znovu pro použití ovládacích pák ke změně směru. Nová funkce AR trasa zobrazuje směr letu v reálném čase pro srovnání, jakmile se trasa upraví. Ovládat pákami výšku, směr, rychlost a klopení kamery zároveň může být složité, TapFly Free umožňuje pilotovi nastavit směr letu a pak pouze měnit natočení Phantoma 4 Pro a naklonění kamery dle potřeby, aniž by docházelo ke změně směru letu.
Celkem jsou k dispozici tři TypFly režimy:

 • TapFly Forward – Klepněte pro let daným směrem.
 • TapFly Backward – Klepněte pro let opačným směrem, např. klepněte do dolního pravého rohu obrazovky pro let pozpátku směrem k hornímu levému rohu.
 • TapFly Free – Uzamkněte let Phantoma vpřed a ovládejte otáčení během letu.

*Vyhýbání se překážkám není dostupné s funkcí TapFly Free.

Návrat Domů
Ve vylepšeném režimu pro návrat domů Phantom 4 Pro automaticky vybírá nejvhodnější trasu pro návrat podle okolních podmínek. Během letu zaznamenává trasu a umožňuje tak návrat po stejné trase a vyhne se překážkám v případě, že dojde k přerušení řídícího signálu.
Podle výšky v momentě ztráty signálu Phantom 4 Pro je také schopen upravit trasu letu, aby se vyhnul překážkám, které zaznamenal během letu. Po vzlétnutí si Phantom 4 Pro zaznamenává scénu pod sebou a záznam poté porovnává s tím, co vidí na cestě zpět, aby dosáhl přesnějšího přistání. Dále může detekovat zem pro vyhodnocení vhodného místa pro přistání. Pokud narazí na jakékoliv překážky, nebo pokud je na zemi voda, upozorní pilot a zůstane viset ve vhodné výšce pro bezpečné přistání.

Režim gest
Použití režimu pro gesta umožňuje snadno pořizovat "selfie" za pomocí pár gest, bez dálkového ovládání. Pokročilá technologie pro zpracování obrazu umožňuje Phantom 4 Pro přijímat instrukce pomocí gest. Stačí jednoduše zvednout ruce a dívat se na kameru a letoun rozezná tento pohyb a uzamkne tak kameru na osobu ve středu záběru. Jakmile je vše připraveno pro fotografii, stačí roztáhnout ruce pro udělení pokynu. Spustí se třívteřinová samospoušť, je čas zapózovat, to umožňuje zachytit momentky bez dálkového ovládání v rukou.

LETOVÉ VLASTNOSTI:
Letové režimy
Různé produkce vyžadují různé letové vlastnosti. Phantom 4 Pro nabízí tři letové režimy: P, A a S. Přepínání mezi jednotlivými režimy pilotovi umožňuje získat tu správnou kontrolu nad letounem, ať už hledá plynulost záběru, jednoduchost ovládání, inteligentní navigování nebo rychlost. V poziční režimu, TapFly, ActiveTrack, vnímání překážek a poziční funkce jsou aktivní. Sport režim dodává extra hbitost a vyšší rychlost dosahující 72km/h. Atti režim vypne stabilizaci pomocí satelitů a udržuje výšku Phantoma 4 Pro. Je ideální pro zkušené piloty, kteří vyžadují plynulejší záznam. Režim stativ, který omezuje rychlost na 7km/h, dodává extra preciznost ovládání pro jemné doladění záběru nebo let ve vnitřních prostorách. Jak infračervené, tak obrazové senzory jsou v těchto režimech aktivní, pro bezpečný let.

7km dosah
Použití zcela nové technologie pro přenos HD obrazu Lightbridge umožňuje Phantomu 4 Pro přenos obrazu na maximální vzdálenost 7km.* Před každým letem projde rozsah dostupných frekvencí a vybere tu s nejmenším rušením. Podpora dvou pásem, 2.4GHz a 5.8GHz, umožňuje spolehlivější kontrolu. Integrace technologie pro přenos obrazu Lightbridge s aplikací DJI GO umožňuje také přenos důležitých letových údajů v reálném čase, může být také použit pro rychlé stažení fotografií a videí do připojených mobilních zařízení.
Systém pro přenos obrazu Lightbridge dále používá pokročilé technologie přenosu a může se automaticky přizpůsobit okolním podmínkám. Zajišťuje přenos obrazu ve vysoké kvalitě s nízkou prodlevou v celém rozsahu a zajišťuje tak plynulou práci s letounem a kamerou. Tradiční analogový přenos videa zabírá širší pásmo a je náchylnější na rušení. Také trpí krátkým dosahem a nízkou kvalitou přenosu. Wi-Fi přenos je v porovnání také slabší, trpí prodlevou, dlouhým opětovným připojením a krátkým dosahem kvůli vysoké ceně silnějších Wi-Fi vysílačů.
*Bez překážek, rušení, v normě s FCC.

Záložní senzory
Phantom 4 Pro je vybaven dvojicí kompasů a IMU jednotek, a je tak spolehlivější ve srovnání s mnohými hexa a oktakoptéry. Kompasy a IMU jednotky jsou důležité senzory, které zajišťují stabilní let, a Phantom 4 Pro neustále srovnává data, která získává z obou párů. Pro spolehlivý a stabilní let jsou tato data zpracována pokročilými algoritmy pro kontrolu přesnosti a jakákoliv nepřesná data jsou jednoduše smazána bez narušení letu.

Inteligentní akumulátor
Pro pořízení profesionálního leteckého záběru je potřeba zůstat delší dobu na obloze. Phantom 4 Pro dosahuje maximálního letového času 30 minut, nabízí tak více času ve vzduchu pro pořízení toho perfektního záběru. Aplikace DJI GO zobrazuje stav akumulátoru a vypočítává zbývající letový čas podle překonané vzdálenosti a dalších údajů. Aplikace upozorňuje při dosažení minimální bezpečné kapacity potřebné pro bezpečný návrat zpět na bod startu. Akumulátor je vybaven pokročilým systémem pro správu, který předchází přebíjení a úplnému vybití. Při dlouhodobém uložení jsou akumulátory z důvodu udržení dlouhé životnosti automaticky vybity na skladovací napětí.

DJI GO:
Při natáčení ze vzduchu je za většinou fyzických úkonů, včetně pilotáže a nahrávání, dálkový ovladač. Nicméně pro pořízení složitějších záběrů je nezbytný živý náhled, údaje o letu a pokročilé nastavení. To je tradičně ovládáno přes mobilní zařízení, což z něj dělá nezbytný nástroj pro letecké snímkování. Aplikace DJI GO je optimalizována pro letecké snímkování a je aktualizována současně s letounem pro zajištění podpory všech funkcí. Nabízí srozumitelné a vhodné funkce a může být použita na mobilních zařízeních a také je dostupná v monitoru DJI Crystalsky.
Použití aplikace DJI GO nabízí využití celé řady inteligentních letových režimů. Dále zpřístupňuje manuální nastavení kamery, včetně nastavení ISO, clony, rychlosti závěrky, formátu a dalších. Jakékoliv změny v aplikaci DJI GO se na monitoru promítnou téměř okamžitě. Pro snadné ovládání a přehlednost lze důležité letové údaje a stav video přenosu kontrolovat přímo v aplikaci.
Aplikace DJI GO disponuje funkcemi pro rychlou úpravu a sdílení na sociálních sítích a dokonce i živý přenos. Po každém letu jsou letové trasy a další údaje automaticky zaznamenány a synchronizovány s propojeným účtem DJI GO, kde se k nim můžete později vracet. Záznam letů i data lze snadno nahrávat a procházet.

OBSAH BALENÍ:

 • Phantom 4 Pro
 • Vysílač
 • Vrtule (4 páry)
 • Pohonný akumulátor
 • Nabíječ
 • Micro USB kabel
 • Micro SD karta 16Gb
 • Přepravní box
 • CZ manuál

Náhradní díly

 • DJI0422-02 - LiPo 5870mAh, 15,2V akumulátor (Phantom 4 Pro/Pro+)
 • DJI0420-02 - 9450S Rychlo-upínací vrtule (1CW+1CCW) (Phantom 4)
 • DJI0422-03 - Vysílač (Phantom 4 Pro)
 • DJI0422-04 - DJI - Phantom 4 Pro/Pro+ (BEZ Tx, Kamera, Aku a Nabíječ)

Náhradní díly a příslušenství k dokoupení:

 • DJ0118 - LiPo 5350mAh, 15,2V akumulátor
 • DJ0121 - Napájecí kabel 100W AC (EU)
 • DJ0129 - Napájecí adaptér 100W bez AC kabelu
 • DJ0133 - Nabíječ s autoredukcí
 • MF0007 - Manfrotto Batoh pro DJI Phantom 2, 3 a 4

Na tento produkt je poskytována profesionální technická podpora, autorizovaný záruční i pozáruční servis a součástí balení je plnohodnotný český návod k použití.

Záruka 24 mesiacov
Partnumber DJI0422
Ďalšie parametre
4K (3840x2160)
Rozlíšenie fotoaparátu 20 Mpx
30 min.
Ovládanie pomocou aplikácie Áno
Ovládanie pomocou ovládača Áno
Áno
Nie
Áno
elektronický
Áno
Áno
72 m/s
84 °
Nie
Záznam letu na microSD karta
Rozmery výrobku
Hmotnosť výrobku 1.4 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 34.0 cm
Výška balenia 33.0 cm
Hĺbka balenia 40.5 cm
Váha balenia 4.8 kg
Více informací Méně informací