Digitálny fotoaparát Sony Alpha A7 IV čierny

Výrobca: Sony , Kategória: Kompakty s výmenným objektívom
Kód tovaru: SONILCE7M4BCEC

Typ batérií: Li-Ion akumulátor
Typ batérií: Li-Pol akumulátor
Vodotesnosť: Nie
Hmotnost výrobku (kg): 0,658 kg
Farba: čierna
Značky: Sony
Retro dizajn: Nie
Odporúčaná kategória: profesionál

Zistiť dostupnosť

CSC Sony Alpha A7 IV telo


Sony predstavuje štvrtú generáciu obľúbeného fullframe fotoaparátu Alpha A7 IV. Nástupca legendárnej A7 III má úplne nový 33 Mpx plnoformátový obrazový snímač, nový procesor BIONZ XR, vďaka ktorému sa môžete tešiť na množstvo skvelých funkcií, superrýchle ostrenie založené na umelej inteligencii, ostrenie na oko u ľudí aj zvierat a vylepšenú stabilizáciu.


Tento snímač má navyše 15 stôp dynamický rozsah a využíva obrazové dáta z 33 megapixelov snímača na vykreslenie pozoruhodne jemných detailov v krajinách a scenériách. Táto úchvatná kvalita obrazu je založená na bezkonkurenčnom zážitku zhotovovania fotografií alebo videí. Fotoaparát navyše dosahuje pôsobivo nízke úrovne šumu v rámci celého rozsahu citlivosti ISO 100–51200.


A7 IV sa ďalej môže pochváliť otáčacím displejom, čo je úplne ideálne predovšetkým na natáčanie. Fotoaparát sa vďaka tomu pri natáčaní lepšie drží a je oveľa stabilnejší. Otáčací displej oceníte aj pri fotení, napr. pri fotení zospodu. Na ešte pohodlnejšie ovládanie bolo prehodené tlačidlo C1 s nahrávacím tlačidlom. Zaujímavú vychytávku potom predstavuje volič režimov. Na tele fotoaparátu nájdete klasický volič a pod ním ešte jeden, na ktorom nájdete symbol kamery, foťáka a S&Q (Slow & Quick, teda spomalené a zrýchlené zábery), takže ovládanie a prepínanie z rôznych režimov je ešte jednoduchšie. α7 IV vás rozhodne poteší aj možnosťou kreatívnych štýlov, kde si môžete vytvoriť svoj preset nielen na fotenie, ale aj natáčanie.


 

 


Kľúčové vlastnosti:


 • Novo vyvinutý 33 Mpx plnoformátový obrazový snímač Exmor R CMOS
 • Pokročilý obrazový procesor BIONZ XR až s 8-násobným výkonom
 • Spoľahlivé funkcie automatického nastavenia
 • Automatického zaostrenia na oči ľudí, zvierat a vtákov v reálnom čase
 • Natáčanie videí s možnosťou záznamu vo formáte 4K 60p, 10 bitov 4:2:2
 • Pokročilé funkcie pre videá vrátane aktívneho režimu, kompenzácia dychu a asistenta automatického zaostrovania

 


Základ ešte nikdy nebol taký dobrý.

 


Ocenenia


   


Tipa World Awards 2022


EISA full-frame fotoaparát roka 2022/2023: Sony Alpha 7 IV
 


Nový 33 MPx plnoformátový obrazový snímač CMOS so zadným osvetlením


Nový, 33 Mpx obrazový snímač Exmor R™ CMOS fotoaparátu α7 IV poskytuje výnimočný výkon a vynikajúcu kvalitu obrazu a taktiež vysokorýchlostné čítanie, vysokú citlivosť, nízky šum a vysoko presnú reprodukciu farieb.

 


Úroveň spracovania obrazu vďaka procesoru BIONZ XR™


Fotoaparát α7 IV využíva najnovší obrazový procesor, ktorý ponúka značne vylepšený výkon a dokonalejšiu kvalitu obrazu a reprodukciu farieb. Vysoké rýchlosti spracovania poskytujú pohodlné súvislé fotografovanie a taktiež citlivé ovládanie pri prenose dát.

 


 


Rýchle navodenie atmosféry pomocou desiatich prednastavení


Výberom z desiatich prednastavení tvorivého vzhľadu a ôsmich parametrov rýchlo vytvoríte atmosféru pre svoje snímky, videá a streamy.


 


  


10-bitové snímky vo formáte HEIF pre plynulé gradácie


Okrem tradičných formátov RAW a JPEG môžete snímať aj vo formáte HEIF (High Efficiency Image File). Plynulá 10-bitová farebná hĺbka zaisťuje realistickú reprodukciu oblohy a objektov na portrétoch, kde je jemná a prirodzená gradácia úplne zásadná.


 


 
Päťosová optická stabilizácia obrazu


Kompenzácia rýchlosti uzávierky až 5,5 kroku vďaka jednotke stabilizácie


Vysoko presná jednotka stabilizácie fotoaparátu α7 IV a gyroskopické snímače spolupracujú s algoritmami stabilizácie obrazu a dosahujú kompenzáciu rýchlosti uzávierky až 5,5 kroku pre maximalizáciu výkonu obrazového snímača s rozlíšením 33 MPx.

 


Blesky Sony spolupracujú so systémom rozpoznania tváre


Nové blesky Sony plne komunikujú s fotoaparátom α7 IV, vďaka čomu môžu využívať možnosti rozpoznania tváre a prispôsobiť expozíciu pre prirodzený vzhľad tónov pokožky. Synchronizácia vyváženia bielej farby a meranie blesku P-TTL až do vysokej rýchlosti kontinuálneho snímania spoľahlivo exponujú aj rýchlo sa pohybujúce objekty pri rýchlych zmenách osvetlenia, čo ponúka kreatívne možnosti za každých podmienok.


 
 


Externé ovládanie bleskov


Pre väčší pôžitok z fotografovania môžete teraz ovládať kompatibilné blesky a bezdrôtové rádiové ovládače pripojené k fotoaparátu α7 IV priamo z používateľského rozhrania fotoaparátu.


 
 


Vylepšené rýchle hybridné automatické zaostrovanie


Systém automatického ostrenia v kombinácii s automatickým ostrením s fázovou detekciou a detekciou kontrastu sa dočkal vylepšenia vyššej rýchlosti, presnosti a výkonu. Vďaka systému 4D FOCUS pokrýva oblasť automatického nastavenia približne 94 % oblasti snímky vďaka systému automatického nastavenia so 759 bodmi.


 
 


Fotografovanie rýchlosťou 10 sn./s s uvoľnením vyrovnávacej pamäte


Mechanická aj elektronická uzávierka vám v režime sledovania AF/AE umožní urobiť cez 800 snímok rýchlosťou až 10 sn./s, a to vďaka vyrovnávacej pamäti fotoaparátu α7 IV, procesoru BIONZ XR a vylepšenej rýchlosti zápisu na pamäťovú kartu.


 
 


Inteligentné sledovanie založené na umelej inteligencii


Algoritmus na rozpoznávanie objektov využíva dáta o farbách, vzore (jas) a vzdialenosti objektu (hĺbka) na rýchle spracovanie priestorových informácií v reálnom čase. Na rozpoznanie a sledovanie očí a tvárí objektu (človeka, zvieraťa alebo vtáka) používa umelú inteligenciu. Stačí si vybrať objekt na sledovanie a o všetko ostatné sa postará fotoaparát.


 
 


Vylepšené automatické zaostrovanie na oči v reálnom čase


Vysoká rýchlosť obrazového procesora poskytuje lepší výkon automatického ostrenia na oči v reálnom čase, dokonca aj keď sa objekt pozerá inam. Môžete tiež použiť funkciu Sledovanie dotykom, čím zahájite sledovanie akéhokoľvek objektu v zábere v reálnom čase, a jednoduchým dotykom obrazovky súčasne zahájite automatické zaostrenie na oči v reálnom čase, ak je rozpoznané oko.


 
 


Rýchle a presné zaostrenie vhodné na ťažké fotografovanie zvierat


Ak pred snímaním zvolíte nastavenie rozpoznania objektu „Animal“ (Zviera), fotoaparát automaticky rozpozná oči zvieraťa a bude ich sledovať. Získate tak fotografie a videá divokej zveri aj domácich miláčikov. Vďaka spoľahlivému sledovaniu a presnému ostreniu funguje rozpoznanie pohybu očí zvieraťa ešte lepšie – aj keď je jeho tvár hore nohami.


 
 


Automatické ostrenie na oči vtákov v reálnom čase


Prvýkrát v rámci radu α je k dispozícii detekcia očí vtákov pri robení fotografií a videí – jednoducho zmeňte nastavenie objektu na „Bird“ (Vták). Fotoaparát je tak rýchly a presný, že vám umožní automaticky sledovať jednotlivé vtáky, či už sedia, alebo sú v lete, to všetko so skvelým zaostrením, ktoré si poradí s rýchlymi či nepredvídateľnými pohybmi.

Natáčanie videí prekonáva možnosti


Plynulé a prirodzené videá v rozlíšení 4K 60p


Teraz môžete vďaka novému snímaču obrazu a širokému dynamickému rozsahu fotoaparátu α7 IV natáčať videá v rozlíšení 4K 60p s plným čítaním pixelov a bez technológie pixel binning a zaobstarať plynulé záznamy rýchlo sa pohybujúcich objektov.


 
 


Prevzorkovanie na rozlíšenie 7K pre expresívne a detailné zábery


Pri zázname videí v rozlíšení 4K pri rýchlosti 30p vytvára funkcia prevzorkovania na rozlíšenie 7K Full-Frame veľmi detailný formát 4K s vysokým rozlíšením. Vyberte režim, ktorý vám najviac vyhovuje, a o zvyšok sa postará fotoaparát.


 
  


Lepšia kvalita vďaka 10-bitovému záznamu 4:2:2


Vytvárajte interný záznam s úžasne bohatou hĺbkou 10 bitov so vzorkovaním 4:2:2 a kódovaním záberu buď Long GOP, alebo All-Intra. Získate oveľa väčšiu flexibilitu pri gradácii snímok, následnom spracovaní a kompozícii.


 


 


  


Okrem kompresie Long GOP podporuje kódovanie All-Intra


Záznam All-Intra zakóduje snímky samostatne pri prenosovej rýchlosti až 600 Mb/s, takže dokáže presnejšie zachytiť zložitý pohyb a umožňuje efektívnejšie pracovné postupy pri úpravách.


 


 


  


Úžasná kvalita a menšia veľkosť vďaka formátu XAVC HS


Formát XAVC HS využíva kódovanie HEVC/H.265 na dosiahnutie dvojnásobnej efektivity kompresie kódovania AVC/H.264 a na zaistenie vynikajúcej kvality obrazu a menšej veľkosti súborov, čo šetrí miesto.


 


 
 


Podpora režimov S-Cinetone™ a Tvorivý vzhľad a krivky S-Log3


Pomocou farebnej matice S-Cinetone založenej na technológiách vyvinutých pri vývoji kamier CineAlta, ako je model VENICE, dosiahnu vaše snímky nádherné odtiene pokožky bez nutnosti následných úprav. S prednastavenými funkciami tvorivého vzhľadu budete môcť vytvárať zaujímavú vizuálnu atmosféru alebo využiť plný dynamický rozsah krivky gamma S-Log3 (15 krokov) pre plynulejšie pracovné postupy.

 


Nová kompenzácia vyrážajúca dych


Fotoaparát a7 IV využíva paralelný vývoj objektívov a fotoaparátov, takže poskytuje inovatívnu kompenzáciu dostupnú iba pri objektívoch s bajonetom E od spoločností Sony. Pôsobivé výsledky môžete docieliť minimalizáciou posunu zorného poľa, ku ktorému môže dôjsť, keď pri natáčaní videí zmeníte zaostrenie – široká ponuka objektívov s bajonetom E vám otvorí nové kreatívne možnosti.

 


Mapa zaostrenia, na ktorej je znázornená hĺbka ostrosti


Za účelom reakcie na požiadavky profesionálnych tvorcov umožňuje úplne nová funkcia mapy zaostrenia jednoduchú vizualizáciu hĺbky ostrosti pri snímaní. Pri používaní sú informácie o ostrení (mapa hĺbky) v reálnom čase prekryté na displeji so živým náhľadom, takže ľahko uvidíte, ktoré oblasti sú zaostrené a rozostrené.

 


Funkcia AF Assist s podporou hladkých prechodov


Táto funkcia vám umožní plynule prepínať medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním. Zaostrenie v priebehu snímania docielite otočením ostriaceho krúžku do režimu manuálneho ostrenia a zaostrením na iný objekt. Automatické ostrenie sa zapne po zastavení krúžku.

 


Jemné ladenie ostrenia pre skutočnú tvorivú slobodu


Funkcia jemného ladenia ostrenia, ktorá je k dispozícii napríklad pri fotoaparátoch α1 a α7S III, ponúka možnosti tvorby videí, napríklad zaostrenie v priebehu snímania, rýchle prepnutie objektu automatického zaostrenia a nastaviteľnú citlivosť sledovania objektu.


 
 


Spoľahlivá podpora na natáčanie videa z ruky


Do vysoko presnej jednotky stabilizácie fotoaparátu, gyroskopických snímačov a sofistikovaných algoritmov je zabudovaná stabilizácia aktívneho režimu na natáčanie videa. Presne rozpozná požadované množstvo kompenzácie a aplikuje stabilizáciu, ktorá poskytuje stabilné snímanie videa s rozlíšením 4K bez akýchkoľvek kompromisov týkajúcich sa kompaktnej veľkosti a mobility fotoaparátu α7 IV.

  


Nádherné snímky s lepšou stabilizáciou obrazu


Keďže fotoaparát α7 IV zaznamenáva gyroskopické dáta a dáta objektívu ako metadáta, môžete použiť softvér Catalyst Browse/Prepare a zbaviť sa chvenia fotoaparátu a vykonávať úpravy stabilizácie obrazu aj po snímaní.


 


  


Digitálne zvukové rozhranie pre kvalitný zvuk


Univerzálna pätica (MI) umožňuje pripojenie bez kábla a priamy prenos digitálneho zvukového signálu pre vysoko kvalitný zvuk bez degradácie a zároveň zaisťuje napájanie a eliminuje starosti týkajúce sa batérií do mikrofónu.


 


  


Integrovaná redukcia šumu vetra mikrofónu


Pomocou novo vyvinutej technológie na spracovanie signálu (pokiaľ je redukcia šumu vetra nastavená na možnosť „Auto (Automatická)“ a je rozpoznaný šum vetra) bude šum výrazne obmedzený bez toho, aby boli ovplyvnené iné zvuky.


 


 
 


Nová éra obrazovej komunikácie


V priebehu okamihu premeňte svoj fotoaparát α7 IV na webovú kameru


Ak chcete premeniť Full-Frame fotoaparát α7 IV na vysoko výkonnú webovú kameru, stačí ho pripojiť cez rozhranie USB. Nie je potrebné žiadne komplikované pokročilé nastavenie, fotoaparát stačí pripojiť k počítaču alebo smartfónu cez USB, zvoliť možnosť „Live Stream (USB Streaming)“ (Živé streamovanie (Streamovanie cez USB)) a môžete začať.


 


4K / Full HD Live


Fotoaparát α7 IV je kompatibilný so štandardmi UVC (trieda USB Video) / UAC (Trieda USB Audio), ktoré bývajú súčasťou fotoaparátov s USB, takže nemusíte inštalovať žiadny softvér. Pripojte sa pomocou USB a začnite ihneď streamovať 4K.


 


 


 


Rýchle a jednoduché nastavenie na streamovanie


S fotoaparátom α7 IV je streamovanie ľahké. Po pripojení k počítaču cez USB sa na displeji fotoaparátu zobrazí ponuka možností USB. Stačí zvoliť možnosť „Live Stream (USB Streaming)“ (živé streamovanie (USB streamovanie)) a ihneď sa prepnete do tohto režimu.


 


 
 


Výmenné objektívy ponúkajú široké možnosti vyjadrenia pri streamovaní


Vďaka viac ako 60 objektívom Sony s bajonetom E s rozsahom ohniskových vzdialeností od širokouhlých až po teleobjektívy, ako aj špičkovým a špeciálnym objektívom, sa vám otvoria takmer neobmedzené možnosti vyjadrenia pri streamovaní a zdieľaní.

 


Efekt pre mäkké tóny pleti


Vstavaný efekt pre mäkké tóny pleti fotoaparátu α7 IV vytvára krásny a jasný vzhľad pleti, zjemňuje vrásky, nedokonalosti a tmavé škvrny a zároveň zvýrazňuje oblasti okolo očí a úst. Táto funkcia je dostupná pri fotografovaní, natáčaní a streamovaní.

Okamžite zdieľajte svoje fotografie a videá


Fotoaparát α7 IV je navrhnutý tak, aby ste mohli so svetom okamžite a jednoducho zdieľať svoje nové snímky a svoju víziu.


  


Ďalšie funkcie nájdete v aplikácii Imaging Edge Mobile


Zdieľanie a možnosti pripojenia pomocou aplikácie Imaging Edge Mobile sú teraz jednoduchšie a výkonnejšie. Rýchla konfigurácia nastavení Wi-Fi fotoaparátu pomocou pripojenia Bluetooth® vám umožní mať viac kontroly nad automatickými prenosmi snímok.


 


  


Wi-Fi 5 GHz


K tradičnému 2,4 GHz pásmu je navyše k dispozícii aj funkcia bezdrôtovej siete LAN s 5 Ghz pásmom (sú podporované štandardy IEEE 802.11a/b/g/n/ac). Výhody 5 GHz komunikácie zahŕňajú rýchlejší prenos dát.


 


  


Prenos súborov cez FTP na pozadí


Táto funkcia vám umožňuje prenášať obsah na konkrétny server FTP prostredníctvom bezdrôtovej siete LAN, káblovej siete LAN (prostredníctvom kábla adaptéra USB-Ethernet a portu USB Type C® fotoaparátu), alebo pomocou USB a smartfónu v rovnakej sieti.


 
Vylepšený výber a pracovný postup úprav 


Súčasťou fotoaparátu α7 IV je rad jednotlivých vylepšení týkajúcich sa výberu a úprav snímok, čo prispieva k celkovo plynulejšiemu pracovnému postupu, ktorý umožňuje efektívnu správu väčšieho množstva dát.


  


Rozdeľujte snímky pre rýchlejší prístup a výber


Rozdeľovač snímok je možné vložiť medzi snímky za účelom rýchleho nájdenia požadovaných scén; čierne pozadie so sivou šípkou značí novú scénu alebo časť.


 


  


Pridávanie značení videí (základné značky)


K zaznamenanému videu je možné pridať dva typy snímkových značiek, ktoré sú použité ako „základné značky“ alebo vlajočky, na označenie obľúbených záberov alebo scén a hlavný volič je možné počas prehrávania použiť na rýchlu navigáciu z jednej značky k druhej.


 


  


Veľa možností na výber súborov na prenos


Súbory na prenos je možné zvoliť na základe kritérií, ako je hodnotenie, snímkové značky, stav ochrany alebo formát súboru. Jednotlivé súbory je možné prenášať ručne pomocou tlačidla na vlastné nastavenie.


 


 
Jednoduchá, spoľahlivá obsluha


  


Špeciálny volič pre Fotografie/Video/S&Q


Prepnite volič pre Fotografie/Video/S&Q a fotoaparát okamžite zmení ponuky, priradenie tlačidiel a niektoré nastavenia, aby boli v súlade s vaším zvoleným režimom, čo uľahčuje možnosť využiť výhody hybridných charakteristík fotoaparátu.


 


  


Vylepšená štruktúra ponuky


V reakcii na spätnú väzbu od profesionálnych fotografov a kameramanov sme ponuku štruktúrovali obdobne ako pri fotoaparáte α7S III a α1, aby sme zaistili väčšiu prehľadnosť na prvý pohľad.


 


  


Hľadáčik Quad-VGA OLED s rozlíšením 3,68 miliónov bodov


Hľadáčik fotoaparátu Quad-VGA OLED s 37,3° zorným poľom a vysokým očným bodom 23 mm má približne 1,6× rozlíšenie hľadáčika fotoaparátu α7 III.


 


  


Zadný otočný monitor na flexibilné snímanie


Monitor LCD typu 3.0 s 1.03 miliónmi bodov 34, dotykovým panelom s praktickým otváraním zo strany a pomerom strán 3 : 2 zaisťuje maximálnu slobodu na umiestnenie a kompozíciu na snímanie fotografií aj videa.


 


  


Intuitívne dotykové ovládanie


Počas snímania je teraz možné ovládať funkcie automatického zaostrenia, napríklad sledovanie dotykom. Spoločne s funkciou približovania stiahnutím prstov počas prehrávania zaisťujú intuitívnejšie ovládanie.


 


  


„Zadný ovládač R“ na praktický prístup k funkciám


Súčasťou fotoaparátu α7 IV je voľne prispôsobiteľný zadný ovládač, ktorý je umiestnený na mieste bývalého voliča korekcie expozície, ktorý vám poskytuje rýchly prístup k funkciám, ako je ovládanie citlivosti ISO, tvorivý vzhľad či iné nastavenia.


 


 
 


Imaging Edge Desktop™ pre funkcie Remote, Viewer a Edit


Vylepšite svoje fotografie vďaka aplikáciám Imaging Edge. S aplikáciou „Remote“ môžete snímanie ovládať a sledovať naživo. Aplikácia „Viewer“ slúži na zobrazenie náhľadu, hodnotenia a výberu fotografií z knižníc snímok a aplikácia „Edit“ umožňuje spracovanie dát RAW a tvorbu kvalitných snímok.


 
 


Starostlivosť o životné prostredie


Spoločnosť Sony sa inšpiruje krásami sveta a snaží sa chrániť planétu Zem a zároveň tvorcom umožňovať tvorbu nádhernejších a kreatívnejších snímok. Kladie si za cieľ dosiahnuť do roku 2050 nulový negatívny dopad na životné prostredie, a preto zavádza ďalší rad iniciatív.

 


Obsah balenia:


 • Dobíjacia batéria
 • NP-FZ100
 • Napájací adaptér AC
 • Napájací kábel
 • Popruh cez rameno
 • Krytka tela
 • Krytka pätice pre príslušenstvo
 • Očnice
 • Kábel USB-A na USB-C (USB 3.2)

Dokumentácia k tomuto produktu

Záruka 24 mesiacov
Všeobecné informácie
kompakt s výmenným objektívom
Nie
Odporúčaná kategória profesionál
Menu v CZ/SK jazyku Áno
Materiál tela kov
Snímací čip
33 Mpx
Full Frame
CMOS
35,9 × 23,9 mm
RAW, JPEG
100
51200
Objektív
Sony E
iba telo
Áno
Nie
Režimy a funkcie
10 sn./s
Nie
Nie
Áno
Áno
nie
Zaostrovanie a meranie scény
Systém ostrenia AF Tracking, jednotlivé AF
–5 až +5 EV v krokoch po 1/3, 1/2 alebo 1 EV
nad 8 sekúnd s
Displej a hľadáčik
elektronický
100 %
3686400 px
7.5 cm
1036800 px
Áno
Áno
Rozhranie
Konektory mikrofón
Áno
Áno
Nie
Nie
Nie
Záznam videa
4K (3840 × 2160) px
60
MPEG
Pamäť
Áno
SD Card, SDHC (SD High-Capacity), SDXC (SD Extended-capacity)
Ďalšie parametre
Nie
Typ batérií Li-Ion akumulátor, Li-Pol akumulátor
Farba čierna
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 13.1 cm
Výška výrobku 9.6 cm
Hĺbka výrobku 7.9 cm
Hmotnosť výrobku 0.5 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 16.4 cm
Výška balenia 16.9 cm
Hĺbka balenia 24.4 cm
Váha balenia 1.4 kg
Více informací Méně informací

Príslušenstvo k tomuto produktu