Digitálny fotoaparát Sony Alpha 7 III + 28-70 OSS čierny

Výrobca: Sony , Kategória: Kompakty s výmenným objektívom
Kód tovaru: SONILCE7M3KBCEC

Typ batérií: Li-Ion akumulátor
Vodotesnosť: Nie
Hmotnost výrobku (kg): 0,650 kg
Farba: čierna
Značky: Sony
Odporúčaná kategória: profesionál
Typ fotoaparátu: kompakt s výmenným objektívom
Menu v CZ/SK jazyku: Áno

Zistiť dostupnosť


Sony Alpha 7 III + 28-70 OSS, čierna


Sony Alpha 7 III v kombinácii s objektívom 28-70 OSS je digitálna full frame zrkadlovka vybavená snímačom CMOS Exmor R, vylepšeným spracovaním obrazu a celkovo lepším automatickým zaostrovaním. A práve na automatické ostrenie kladie obrovský dôraz a ešte ho citeľne posúva dopredu. Cez profesionálne výsledky ale udržuje rozmery na uzde a pritom dokáže skutočne úžasne fotiť aj natáčať video v 4K lepšie, ako zvláda konkurencia vďaka niekoľkonásobnému počtu zachytených informácií.


Zaobstarať nádherné fotografie a videá vám pomôže aj OLED hľadáčik a vysoko kvalitný výklopný dotykový displej. O to, aby vám neunikol už žiadny dôležitý moment, sa zase postará o súvislé fotografovanie rýchlosťou až 10 sn/s so sledovaním AF/AE, zatiaľ čo s postprodukciou si vyhráte vďaka RAW výstupu aj neskutočne bohatej palete funkcií, z ktorých budú nadšení aj najnáročnejší fotografi a filmári.

 


Kľúčové funkce:


  • 42,4 Mpx 35 mm snímač CMOS Exmor R™ Full-Frame
  • Škála podľa normy ISO 100 – 32 000
  • Rýchle hybridné automatické ostrenie
  • Rýchle súvislé snímanie až 10 sn./s so sledovaním AF/AE
  • Päťosá stabilizácia obrazu 

 


Vítam vás medzi full frame profesionálmi.

24,2 Mpx Full-Frame snímač CMOS Exmor R


Luxusných výsledkov fotoaparát dosahuje aj vďaka 35 mm snímaču obrazu CMOS Exmor R Full-Frame s rozlíšením 24,2 megapixela, spätným osvetlením a snímačom bez medzery na čipe pre ešte väčšiu citlivosť a širší dynamický rozsah. Navyše má medené vodiče a technológiu LSI pre dvakrát rýchlejšie čítanie dát.


 


Vylepšený systém spracovania obrazu


Ešte vyššej kvality obrazu je docielené spojením systému spracovania obrazu novej generácie s novým snímačom.


 


Celkovo lepšie automatické ostrenie


Prednosťou tohto modelu je aj vylepšené spracovanie obrazu a algoritmy automatického ostrenia pre ešte rýchlejší AF aj jeho zvýšenú presnosť a sledovanie. To všetko vďaka 693 bodom automatického ostrenia s fázovou detekciou a 425 bodom automatického ostrenia s detekciou kontrastu. Výsledkom je až dvakrát rýchlejšie automatické ostrenie AF aj presnejšie sledovanie výkonu u objektov, ktorých pohyb je možné predpovedať.


 


Podpora objektívov s bajonetom A


Automatické ostrenie s fázovou detekciou je podporované aj s objektívmi s bajonetom A, a to vďaka adaptéru LA-EA3.


 


Režim AF-C


Automatické ostrenie sa dočkalo podpory režimu AF-C pre vylepšené snímanie portrétov a rýchlejšie automatické ostrenie, vďaka ktorému je možné zachytiť portrét aj u pohybujúcich sa cieľov, prípadne keď sa objekt pozerá dole, mimo fotoaparát alebo je časť tváre zatmavené.


 


AF-ON


Novinkou je tiež tlačidlo AF-ON pre automatické zaostrenie bez sekvencie stlačenia tlačidla spúšte uzávierky do polovice a zaostrenia. To znamená, že sa môžete sústrediť len na fotený objekt. Navyše je k dispozícii aj viacpolohový volič s možnosťou rýchlo a presne posunúť bod zaostrenia.


 


Výhody automatického ostrenia


Ponúka sa tiež možnosť nastaviť citlivosť sledovania automatického ostrenia, a to v piatich stupňoch v prípadne objektov opúšťajúcich zónu zaostrenia. K dispozícii je aj možnosť oblasti registrácie automatického ostrenia ukladať do pamäte a priradiť ich tlačidlám pre ich rýchle vyvolanie.


 


Až 10 sn./s so sledovaním AF/AE


Nový vylepšený klonovaný systém spracovania obrazu umožňuje súvisle fotografovať rýchlosťou až 10 sn./s so sledovaním AF/AE, čo oceníte pri fotografovaní rýchlych objektov. Jedna dávka sériového fotografovania potom umožňuje získať až 177 snímok JPEG v plnom rozlíšení, 89 komprimovaných snímok RAW alebo až 40 nekomprimovaných snímok RAW. A aby vás nič nerušilo, je tu elektronická clona bez vibrácií, vďaka ktorej už nikdy nezmeškáte záber.


 


Vylepšené súvislé fotografovanie


V súvislom fotografovaní je možné snímky ukladať ako skupiny a tie potom odstrániť/ochrániť pred zmazaním v jedinom kroku. Väčšia kapacita dávky snímok spoločne s podporou médií UHS-II potom znamenajú jednoduchší zápis na pamäťové karty.


 


Funkcie proti blikaniu


Fotoaparát automaticky rozpozná blikanie žiariviek aj iného umelého osvetlenia a ideálnym nastavením expozície minimalizuje vplyv blikanie na snímky.


 


Natáča v 4K


Vďaka full frame videám so 4K rozlíšením s čítaním plného počtu pixelov bez technológie pixel binning dosiahnu zábery až 2,4-násobného objemu dát. Môžete si tak byť istí skvelej redukcii efektu moiré a zubatých okrajov.


 


Široká podpora HDR


Široká škála podpory HDR formátov vám umožní zachytiť ešte krajšie zábery. Podporované sú S-Log3 i S-log2 gamma krivky a HLG (Hybrid Log-Gamma).


 


Vylepšené hybridné automatické ostrenie


Fotoaparát kombinuje automatického ostrenia s fázovou detekciou v ohniskovej rovine a automatické ostrenie s detekciou kontrastu. To znamená, že perfektne ostré budú aj skutočne rýchle predmety.


 


My Menu (Moja ponuka)


My Menu (Moja ponuka) je spôsob ako si usporiadať až 30 položiek ponuky podľa vašich preferencií k rýchlejšej obsluhe. Dokonca je možné vymazať nepoužívané položky a novinkou je u tohto modelu nové usporiadanie primárnej ponuky s názvami skupiny a číslami stránok hore.


 


Funkcia hodnotenia


Fotografie je možné hodnotiť klasicky 1 až 5 a toto známkovania mať uložené aj v aplikácii PlayMemories Home a Imaging Edge pre spracovanie obrázkov na PC. Dokonca funkcii možno prideliť vlastné tlačidlo pre ešte intuitívnejšiu obsluhu.


 


Rýchlejšie prispôsobenie


Môžete ukladať nastavenia fotoaparátu (dve priamo do neho, štyri potom na pamäťové karty), aby vám bola rýchlo dostupná vďaka voliču režimov. Na tele je potom 11 špeciálnych tlačidiel, ktorým možno priradiť až 81 funkcií.


 


XGA OLED Tru-Finder hľadáčik


OLED hľadáčik s vysokým rozlíšením a vernými farbami prináša reálne podanie obrazu. Má 0,78× zväčšenie obrazu a vrstvu ZEISS T minimalizujúcu nežiadúce odlesky objektívu na šošovke okuláru. Oproti modelu α7 II sa navyše môžete tešiť o 40 % rýchlejšie spúšťanie pri zapínaní. K dispozícii je pritom aj špeciálny režim zobrazenia „High“ pre ešte prirodzenejšie podanie.


 


Dotykový LCD displej


Fotoaparát má 3-palcový LCD displeji s 922 tisíckami bodov a dotykovým ovládaním. Je skvele čitateľný za všetkých podmienok a prináša funkciu ostrenia dotykom na vybraný bod. Je tiež naklápací až o 107° a sklopný až o 41°.


 


Bluetooth


Tento model je vybavený modulom Bluetooth, kedy ho možno cez aplikáciu Imaging Edge Mobile v telefóne/tablete spárovať a obohatiť fotografie o dáta o polohe.


 


USB-C


Na tele nájdete USB-C s podporou rýchleho štandardu USB 3.1 prvej generácie pre rýchle prenášanie objemných súborov, ako je formát RAW. Ponúka sa pritom aj nastavenie prenosu v JPEG do PC, aby ste ich mohli rýchlo skontrolovať pred tým, než s nimi budete chcieť pracovať v RAW.


 


Dlhá výdrž


Dlhšiu výdrž zabezpečuje batéria NP-FZ100 s 2,2-násobnou kapacitou oproti modelu NP-FW50. Na nabitie tak zaobstaráte až 710 fotografií, pričom výdrž ešte môžete vylepšiť voliteľným vertikálnym gripom VG-C3EM, do ktorého sa zmestia ešte dve batérie.


 


Duálne sloty s kompatibilitou UHS-II


K dispozícii máte hneď dva sloty pre karty SD, ktoré sa chvália kompatibilitou s UHS-II pre rýchlejší zápis dát a kartu SD/Memory Stick. Môžete to využiť k súčasnému zápisu aj oddeleniu dát RAW a JPEG alebo pre kopírovanie urobených materiálov z jednej karty na druhú. Strateniu kariet zabraňuje uzamykateľný kryt.


 


Špičková odolnosť


Na najlepšie výkony sa môžete spoľahnúť aj v náročných podmienkach vďaka vysokej odolnosti. Telo je vystužené horným krytom, čelným krytom a vnútorným rámom z ľahkej a pritom neuveriteľne odolnej horčíkovej zliatiny. Výrobca tiež zvýšil počet upínacích skrutiek objektívu na šesť. Sony urobilo všetko pre utesnenie voči vniknutiu vody a prachu.


 


Wi-Fi aj NFC


Zásluhou podpory Wi-Fi a NFC môžete z vášho tabletu či smartfónu urobiť hľadáčik alebo diaľkový ovládač jediným dotykom a ľahko potom napríklad zdieľať snímky na sociálne siete. V prípade, že nemáte zariadenie s NFC, je cestou k jednoduchému párovaniu QR kód.


 


Aplikácia Imaging Edge


Ešte vylepšiť urobené snímky vám umožní počítačový program Imaging Edge. Napríklad voľba „Remote“  umožní ovládať a sledovať snímanie naživo na obrazovke počítača, zatiaľ čo funkcia „Viewer“ uľahčí prezeranie, hodnotenie a výber rozsiahlych knižníc urobených snímok. A funkcia „Edit“  slúži pre vyvolanie dát vo formáte RAW.


 


Kompatibilný s iMovie a Final Cut Pro X


Fotoaparát je 100 % kompatibilný s obľúbenými aplikáciami Final Cut Pro X a iMovie.


 


Capture One (for Sony)


Dostane sa vám tiež softvéru Capture One Express (for Sony) určeného pre editáciu fotografií s podporou práce vo formáte RAW.

Video

Dokumentácia k tomuto produktu

Záruka 24 mesiacov
Všeobecné informácie
kompakt s výmenným objektívom
Odporúčaná kategória profesionál
Menu v CZ/SK jazyku Áno
Materiál tela kov
Snímací čip
24.2 Mpx
Full Frame
Exmor R CMOS
Veľkosť snímača (CSC) 35 mm
JPEG, RAW
100
51200
Objektív
Bajonet Sony E
1
Stabilizácia objektívu Áno
Stabilizácia snímača Áno
Áno
28 mm
70 mm
3.5 – 5.6 f/
Priemer závitu objektívu 55
Slnečná clona v balení Nie
30 cm
Režimy a funkcie
10 sn./s
2 s
Interný blesk Áno
Nastavenie interného blesku v EV Áno
Nie
Áno
8
Zaostrovanie a meranie scény
Systém ostrenia multibodové AF, stredobodové AF, kontinuálne AF, manuálne zaostrovanie, AF Tracking, jednotlivé AF + MF, jednotlivé AF, voliteľný bod AF
Áno
automatické, manuálne
–5 až +5 EV v krokoch po 1/3, 1/2 alebo 1 EV
1/8000 s
nad 8 sekúnd s
Displej a hľadáčik
elektronický
Zorné pole hľadáčika 100 %
Rozlíšenie hľadáčika 2359296 px
7.5 cm
921600 px
Áno
Áno
Rozhranie
Konektory USB konektor
Áno
Áno
Áno
Podpora priamej tlače Áno
Nie
Záznam videa
4K (3840 × 2160)
25
AVCHD, MPEG
Pamäť
Áno
SDHC (SD High-Capacity), SDXC (SD Extended-capacity), SD Card
Ďalšie parametre
Vodotesnosť Nie
Typ batérií Li-Ion akumulátor
Farba čierna
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 12.7 cm
Výška výrobku 9.6 cm
Hĺbka výrobku 7.4 cm
Hmotnosť výrobku 0.7 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 25.2 cm
Výška balenia 15.5 cm
Hĺbka balenia 15.7 cm
Váha balenia 1.9 kg
Více informací Méně informací

Príslušenstvo k tomuto produktu