Digitálny fotoaparát Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037) čierny

Výrobca: Canon , Kategória: Kompakty s výmenným objektívom
Kód tovaru: CANEOSR10BODYADA

Vodotesnosť: Nie
Typ batérií: Li-Ion akumulátor
Hmotnost výrobku (kg): 0,429 kg
Farba: čierna
Značky: Canon
Odporúčaná kategória: začiatočník
Typ fotoaparátu: kompakt s výmenným objektívom
Menu v CZ/SK jazyku: Áno

Zistiť dostupnosť

Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037), čierna


Canon EOS R10 je hybridný bezzrkadlový fotoaparát, ktorý nadväzuje na odkaz fotoaparátov radu Canon EOS a vylepšuje takmer všetkými jeho používateľmi tak milované vlastnosti. Prichádza s vyšším rozlíšením 24,2 Mpx CMOS snímača formátu APS-C a ponúka výkonný obrazový procesor DIGIC X. Rovnako tak dokáže fotografovať výrazne rýchlejšie (až 15 snímok za sekundu pri použití mechanickej uzávierky fotoaparátu či 23 s elektronickou uzávierkou), má viac bodov AF a pochváliť sa môže tiež pokročilou ostriacou technológiou CMOS AF II s duálnymi pixelmi alebo možnosťou nastavenia hodnoty ISO až na 32 000 v rámci fotografií a 12 800 v prípade videí.


Výhody zariadenia EOS R10 potom zostávajú v dôležitých vlastnostiach, ako je ľahké a prenosné telo vážiace iba 429 gramov so solídnou odolnosťou. Samozrejme, nemôže chýbať ani veľký hľadáčik a vylepšení sa dočkal aj displej – ten je teraz dotykový, výklopný a aj otočný, aby sa vám maximálne prispôsobil. Napríklad pri natáčaní videa do rozlíšenia 4K pri 30 snímkach za sekundu či 4K/60 pri orezaní vodorovnej plochy o 64 %.


Súčasťou balenia je aj špeciálny upevňovací adaptér Canon EF-EOS R umožňujúci pohodlné využitie existujúcich objektívov EF a EF-S.

 


Kľúčové vlastnosti:


 • Hybridný kompakt s výmenným objektívom
 • CMOS snímač vo formáte APS-C s rozlíšením 24,2 Mpx
 • Rýchle automatické zaostrovanie so systémom Dual Pixel CMOS AF II
 • Malé a odolné telo
 • 2,95" otočný farebný LCD dotykový displej s režimom OVF Assist pre fotografov prechádzajúcich z digitálnych zrkadloviek
 • Pripojenie k mobilu pomocou Wi-Fi a Bluetooth
 • Natáčanie videa v 4K pri 30 snímkach za sekundu (4K/60 pri horizontálnom oreze)
 • Špeciálny upevňovací adaptér EF-EOS R v balení

 


Hybridný bezzrkadlový fotoaparát, ktorý bude požehnaním pre každého, kto to s fotografovaním myslí vážne. S pokročilým CMOS snímačom s rozlíšením 24,2 Mpx, možnosťou natáčania 4K videí pri 30 snímkach za sekundu a kompaktným telom, ktoré vám dovolí vziať ho úplne kamkoľvek – napríklad do mesta alebo divokej prírody, kde urobíte úchvatne ostré snímky pomocou automatického zaostrovania s umelou inteligenciou.

 


Vezmite ho kamkoľvek sa vydáte


Zariadenie EOS R10 od firmy Canon je tou správnou voľbou, pokiaľ chcete posunúť svoje fotografické umenie na vyššiu úroveň aj výhľadovo treba presedlať na profesionálnu dráhu. Je postavené na snímači formátu APS-C, vďaka čomu ponúkne 1,6-krát väčší dosah teleobjektívu ako podobný plnoformátový fotoaparát. Vy tak získate pocit, že stojí hneď vedľa objektu a dokážete lepšie zachytiť divokú faunu i flóru alebo napríklad zábery živého mesta a získať pôsobivé akčné snímky bez zbytočného laborovania s vaším prístrojom.


Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)
 


Automatické zaostrovanie novej generácie


Model EOS R10 spoločnosť Canon vybavila technológiou umelej inteligencie s hĺbkovým učením a automatického zaostrovania iTR, ktoré môžete tiež nájsť pri fotoaparátoch EOS R3, EOS R5, EOS R6 alebo EOS R7. Rozpoznanie zvierat, ľudí či vozidiel v zábere tak prebehne úplne bez vášho pričinenia a fotoaparát ich udrží v dokonalom zaostrení, nech už sa v zábere pohybujú kdekoľvek. Pri fotografovaní inteligentný systém EOS R10 najprv uprednostňuje oči, pokiaľ nie sú k dispozícii, sleduje tvár, a keď je tá odvrátená, zameria sa na telo sledovaného subjektu. 


Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)
Elektronický hľadáčik poskytne dokonalý náhľad


Elektronický hľadáčik fotoaparátu EOS R10 s 2,36 miliónmi bodov vám vždy presne ukazuje, ako bude zachytená snímka vyzerať – od hĺbky ostrosti až po vyváženie bielej či štýl Picture Style. Je maximálne komfortný, ľahko sa používa a navyše prispôsobiteľný, takže uvidíte iba tie informácie, ktoré potrebujete.


Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)
 


Navrhnutý pre bleskurýchle reakcie


Spoľahnite sa na vysoký výkon vášho fotoaparátu. Ten prináša procesor DIGIC X, schopný zaistiť rýchlu manipuláciu a prakticky nulové oneskorenie hľadáčika, čo prispeje k neuveriteľne plynulému a citlivému zážitku zo snímania. Môžete sa tak spoľahnúť na vytvorenie až 23 snímok za sekundu a až 21 RAW súborov alebo 70 typu JPEG.


Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)
 


Videá zachytávajúce dokonalú plynulosť pohybu


Snímajte fascinujúce videá plné života v ultradetailnom 4K rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu (60 pri horizontálnom oreze) alebo prepnite na Full HD a ponúknite vášmu publiku parádnu plynulosť pohybu pri 120 fps. Zachytávajte pohybujúce sa objekty s prirodzenou presnosťou a vytvárajte plynulé efekty pomalého pohybu v postprodukcii, ktoré všetkých sledujúcich donútia zatajiť dych.


Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)
 


Podvedomé ovládanie a veľa milovaných funkcií


Od okamihu, keď fotoaparát EOS R10 prvýkrát vezmete do ruky, budete mať pocit, akoby išlo starého známeho, ktorý chce pomôcť vášmu kreatívnemu ja dosahovať nové horizonty. Tlačidlá a voliče sa inštinktívne nachádzajú pod prstami a palcami a elektronický hľadáčik fotoaparátu (EVF) ponúka jasný a presný pohľad na svet.


Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)
 


Bezchybná spolupráca s inteligentnými zariadeniami


Súčasťou fotoaparátu sú aj bezdrôtové technológie Wi-Fi a Bluetooth, ktoré využijete ako na jednoduché spárovanie s vaším telefónom, tabletom či PC, tak aj prezeranie zhotovených fotografií a ďalšie možnosti, ako je napríklad vzdialené ovládanie fotoaparátu či priame streamovanie na obľúbené video platformy typu Youtube. S aplikáciou Canon Camera Connect zvládnete toto a ešte oveľa viac za niekoľko okamihov. Samozrejmosťou je potom aj možnosť využitia brány image.cannon, ktoré umožňuje ľahké umiestnenie obsahu všade tam, kde to bude práve potrebné.


Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)
  Rodina EOS


Vzhľadom na to, že ide o fotoaparát radu EOS, môžete sa tešiť na bohatú ponuku príslušenstva a výber obrovského množstva objektívov, na ktoré vsádzajú špičkoví fotografi z celého sveta.


Canon EOS R10 + Adapter EF-EOS R (5331C037)
 


Obsah balenia:


 • Telo fotoaparátu EOS R10
 • Kryt fotoaparátu R-F-5
 • Remeň fotoaparátu ER-R10
 • Kryt pätice ER-SC2
 • Nabíjačka batérií LC-E17E
 • Batériový zdroj LP-LP-E17
 • Kryt batériového zdroja
 • Napájací kábel
 • Súprava užívateľskej príručky
 • Upevňovací adaptér EF-EOS R

Záruka 24 mesiacov
Partnumber 5331C037
Všeobecné informácie
kompakt s výmenným objektívom
Odporúčaná kategória začiatočník
Menu v CZ/SK jazyku Áno
Materiál tela kov
Snímací čip
24.2 Mpx
APS-C
CMOS
APS-C mm
RAW, JPEG
100
32000
Objektív
RF
iba telo
Áno
Nie
Nie
Režimy a funkcie
23 sn./s
2 s
Áno
Áno
Áno
Áno
15
Zaostrovanie a meranie scény
Systém ostrenia AF Tracking
Áno
s výberom svetelného zdroja
−3 až +3 EV v krokoch po 1/3 EV
1/16000 s
30 s
Displej a hľadáčik
elektronický
100 %
2360000 px
7.5 cm
1040000 px
Áno
Áno
Rozhranie
Konektory HDMI (mini), USB konektor
Áno
Áno
Nie
Nie
Nie
Záznam videa
4K (3840 × 2160) px
30
MOV
Pamäť
Áno
SD Card, SDXC (SD Extended-capacity), SDHC (SD High-Capacity)
Ďalšie parametre
Nie
Typ batérií Li-Ion akumulátor
Farba čierna
Rozmery výrobku
Šírka výrobku 12.6 cm
Výška výrobku 8.8 cm
Hĺbka výrobku 8.3 cm
Hmotnosť výrobku 0.4 kg
Rozmery balenia
Šírka balenia 19.2 cm
Výška balenia 12.3 cm
Hĺbka balenia 28.2 cm
Váha balenia 1.3 kg
Více informací Méně informací

Príslušenstvo k tomuto produktu