Bosch

 

Už viac než 120 let existuje značka, ktorú pozná snáď každý kutil i gazdinka v domácnosti. Spoločnosť Bosch bola založená v roku 1886 Robertom Boschom v nemeckom Stuttgarte. Z pôvodnej dielne pre jemnú mechaniku a elektroniku sa postupne vyvinula jedna z najvýznamnejších spoločností na svete.

Medzi pokrokové produkty Bosch, ktoré hýbali dejinami, môžeme zaradiť napríklad magnetoelektrické zapaľovacie zariadenie do motorového auta (1897), zavedenie sériovej výroby vstrekovacích a palivových čerpadiel pre vznetové motory (1927), prvé elektrické vŕtacie kladivo (1932) alebo uvedenie prvého nezávislého navigačného systému pre autá na európskom trhu (1989).

V súčasnej dobe sa nájde asi jen málo domácností, ktoré by nevlastnili žiadny produkt tejto značky. V kúpeľniach máme práčky a sušičky Bosch, v kuchyniach chladničky či kuchynské roboty a zabudnúť nesmieme ani na dielňu. Vŕtačky, píly, brúsky, ale i meracia technika patria k základnej výbave každého kutila. Záhradkári sa zase môžu spoľahnúť na kosačky, plotostrihy alebo vysokotlakové čističe.

Zoradiť:
Zoradiť: