Tipy pre dokonale usušenú bielizeň

Tipy pre dokonale usušenú bielizeň

Doprajte tkaninám dokonalú starostlivosť! Moderné sušičky sú vybavené celým radom programov, ktorých úlohou je maximálna ochrana a starostlivosť o vaše oblečenie. Vyberať môžete z programov pre vlnu, jemnú bielizeň, syntetiku, detská starostlivosť alebo napríklad pre šport, atď.

Ako dosiahnuť dokonalé výsledky sušenia?

  • Oblečenie čo najlepšie vyžmýkajte v práčke.
  • Zapnite všetky gombíky a zipsy na odevoch, predídete tým riziku poškriabania bubna.
  • Oblečenie s plastovými zipsami nesušte pri vysokých teplotách, zipsy by sa časom mohli začať lámať.
  • Odevy otočte pred sušením naruby, ochránite tým potlač pred poškodením.
  • Veľmi jemnú a drobnú bielizeň sušte v špeciálnych vreckách. Topánky, hračky a obdobné predmety sušte v košíkoch na to určených.
  • Pred vložením do sušičky skontrolujte obsah vreciek. Nemali by obsahovať kovové predmety, ktoré by mohli sušičku poškodiť.
  • Riaďte sa podľa štítkov na oblečení!

Aké informácie nájdete na štítkoch oblečenia?

Symbol sušenia má tvar štvorca s kruhom uprostred. V jeho strede nájdete jednu alebo aj niekoľko bodiek. Čím viac bodiek, tým vyššiu teplotu sušenia môžete použiť. U jednej bodky v štvorčeku teda zvoľte šetrný program. Ak je symbol sušenia na oblečení preškrtnutý, odev nie je určený do sušičky.

Ako vytiahnuť zo sušičky voňavú bielizeň? Použite vonné obrúsky určené do sušičiek. Stačí ich vložiť do bubna spoločne s oblečením a po vytiahnutí bude vaša bielizeň príjemne voňavá. Naopak, pri oblečení smerujúcom do sušičky, je zbytočné používať aviváž už pri praní, sušička ju totižto zo šiat vyfúka. Jediný efekt aviváže tak bude ten, že bude zanášať filtre.

f

Zo sušičky priamo do skrine

Je vyprané, usušené a čo teraz? Žehliť? Nie je dôvod! Dnešné sušičky bielizne krásne našuchoria, zmäkčia, zbavia alergénov, stôp domácich miláčikoch aj žmolkov či vyťahaných vlákien. Efekt zjemnenia a našuchorenia navyše ešte zvýrazníte tým, ak použijete loptičky do sušičky.

Ako sušičku zapojiť?

Už dávno neplatí, že inštalácia sušičky je komplikovanou záležitosťou. Moderné sušičky s tepelným čerpadlom nevyžadujú žiadne stavebné úpravy ani špecifické umiestnenie. Zaobídu sa dokonca aj bez napojenia na odpad, vodu z bielizne môžete jednoducho hromadiť v zásobníku, ktorý po naplnení vyprázdnite. Ak sa predsa len rozhodnete pripojiť sušičku na odpad, budete k tomu potreboval sadu na vypúšťanie. Hadicu nainštalujte tak, aby bola 50-100 cm od podlahy. Nemala by sa vlniť, ak je teda príliš dlhá, jednoducho ju skráťte. Jediné, čo sušička naozaj vyžaduje, je elektrická zásuvka!

Ako teda postupovať, keď vám dopravná spoločnosť privezie celkom nový spotrebič? V prvom rade samozrejme skontrolujte, či je výrobok nepoškodený, odstráňte obaly a ochranné fólie, následne sa môžete veselo pustiť do zapájania. Pri ňom myslite na dostatočný prívod vzduchu k sušičke, postavte ju preto aspoň 10 cm od zadnej steny. Chcete postaviť sušičku do komínového zostavenie a prepojiť s práčkou? Nezabudnite si z obchodu priniesť aj spojovacie medzikusy, pomocou ktorých spotrebiče zafixujete na seba. Ďalším variantom je využitie podstavca, ktorý sušičku vyvýši a vy sa k nej nebudete musieť ohýbať. Navyše pod ňou získate praktický úložný priestor.

Ako sa starať o sušičku?

Pre spoľahlivé fungovanie a dlhú životnosť sušičky je samozrejme potrebné sa o svoj spotrebič náležite starať. Základom starostlivosti je pravidelné vylievanie nádobky s vodou. V prípade, že nemáte sušičku zapojenú priamo do odpadu, nádobku vyprázdňujte po každom sušení. Raz za čas skontrolujte a vyčistite vzduchový filter a predný filter v otvore dverí, zanesené filtre totiž zvyšujú spotrebu sušičky. Pri menšom znečistení stačí filtre utrieť, napr. navlhčenými rukami, pri väčšom pokojne použite vysávač.