Tipy na účesy do práce, do školy aj na rande

Vlasy sú korunou krásy a starostlivosť, ktorú im venujete, dokáže podčiarknuť váš celkový vzhľad a upútať pozornosť okolia. Dosť bolo obyčajných nudných chvostov! Ak hľadáte inšpiráciu pre elegantné účesy do práce, romantické účesy na rande alebo večeru, máme pre vás hneď niekoľko tipov a trendy nápadov.

 Tipy na účesy

žehličky na vlasyžehliace kefykulmy na vlasykulmofény

Dokonalé účesy do práce

Nájsť si na seba čas v rannom zhone môže byť skutočnou výzvou. Práve v práci by ste však svoj vizuál nemali podceňovať. Reprezentujete nielen seba, ale aj svoju profesiu a zamestnávateľa. Pokiaľ musíte dodržiavať pracovný dress code a váš šatník je skôr formálny, rôzne experimenty, divokosť a výrazné strihy vo vlasoch by vám nesvedčili.

Všimnite si účesy úspešných žien. Nejde o žiadne komplikované výčesy alebo bohaté vlny. Základom sú zdravé vlasy, krásny prirodzený odtieň a správny strih, ktorého úpravu ráno zvládnete za pomoci žehličky na vlasy alebo kulmofénu už za pár minút.

Elegantný účes do práce

V ktorých účesoch budete vyzerať profesionálne s minimálnou námahou?

 • Ak chcete vlasy nosiť voľne rozpustené, nič nepokazíte dĺžkou po ramená alebo ešte kratším elegantným bobom. Používajte kvalitné fixačné vlasové prípravky. Ak nemáte čas na žehlenie, alebo kulmovanie, vyskúšajte čoraz populárnejšiu úpravu pomocou žehliacej kefy. Vlasy v jednom kroku uhladí, vyrovná a dodá im perfektný objem.
 • Majiteľky stredne dlhých vlasov môže osloviť uhladený look, ktorému neodolali ani celebrity a dámy z kráľovských rodín. Základom je cestička na stred a jednoduchý chvost na temene hlavy. Vlasy pred zopnutím vyhlaďte žehličkou, ktorá im dodá lesk. Takou je napríklad žehlička na vlasy Remington S9505 s keramickými vyživujúcimi plochami. Oblečte si bielu blúzku, puzdrovú sukňu, nasaďte slnečné okuliare a môžete vyraziť.
 • Ženy, ktoré sa nechcú vzdať svojich dlhých vlasov, majú veľa možností, ako ich upraviť, no nesmú zabúdať na praktickosť. Vysoký cop alebo drdol s niekoľkými spustenými prameňmi po bokoch dá vyniknúť črtám vašej tváre. Pozor však na vlasové doplnky. Dokonalosť svojho vzhľadu dosiahnete tak, že obtočíte prameň vlasov okolo gumičky.

 Zaľúbi sa na prvý pohľad?

...a verte, že aj na každý ďalší. Najmä, ak budú vaše vlasy prirodzené, lesklé a dodajú vám kúsok tajomna.  Pred stretnutím s pánom „Božským“ venujú ženy líčeniu a účesu náležitú pozornosť a sú ochotné v kúpeľni stráviť dlhý čas. Výsledok však môže byť aj napriek tomu neistý. Najmä, ak použijete množstvo stylingových prípravkov a namiesto hebkých vlasov máte na hlave zalakované “drôty a helmy”. Muži majú radi, ak sa môžu hrať s prameňmi ženských vlasov. Preto, ak chcete účes ako stvorený na rande alebo romantickú večeru, stavte na svoju jedinečnosť, ktorú môžete vyzdvihnúť šikovnými vlasovými doplnkami a spôsobmi úpravy

Romantický účes na rande

 Ako na to?

 • Na svojich vlasoch zvýraznite ich pôvodnú štruktúru. Ak máte vlasy vlnité, vytvorte jemnejšie alebo aj veľké vlny. Ak sú vaše vlasy rovné, nenúťte ich to komplikovaných kučier. Stačí trochu vlhkosti a celá vaša snaha skončí inak, ako ste zamýšľali.
 • Na schôdzky sa hodia krásne ženské účesy. Nebojte sa byť roztomilou vílou, ktorá si do vlasov zapletie látkovú čelenku. Sponkami ju pevne prichyťte po bokoch a zospodu okolo nej oviňte vlasy.
 • Očarujúce vrkoče sú ako stvorené pre dlhovlásky. Môžete sa rozhodnúť pre nedbalo zapletený vrkoč do boku, alebo priberaný vrkoč s francúzskym šarmom. Výnimočne sa budete cítiť aj s tenkými vrkôčikmi po stranách, ktoré vzadu zopnete a zvyšok rozpustených vlasov jemne natočíte.
 • Chceli by ste ukázať svoju peknú šiju, no obávate sa, že komplikovaný výčes nezvládnete? Vo videu nájdete jednoduchý postup, ako zvládnuť tzv „up do“ účes - vlasy žehličkou alebo kulmofénom upravte do stredne veľkých vĺn, aby sa vám s nimi ľahšie pracovalo. Vypnite ich do chvosta a pramene mierne uvoľnite, nech účes nepôsobí upnuto. Pomocou klasických tenkých vláseniek jednotlivé pramene pripínajte okolo chvostu. Vznikne veľmi estetický drdol, ktorý pri troche cviku zvládnete za menej ako za 10 minút.

Ukážte svoju osobnosť

Účes do školy, v piatok s partiou do mesta alebo na koncert, či festival môže byť stelesnením vašej osobnosti a individuality. Kým pri pracovných účesoch prevláda konzervatívnosť a elegancia, teraz sa môžete smelo odviazať a vyskúšať rôzne experimenty. A najlepšie, ak takáto úprava vlasov vydrží po celú dobu bezo zmeny.

S kvalitnými vlasovými stylermi dokážete na počkanie pramene vlasov upraviť od dokonale hladkých až po bohaté vlny a trendy efekt rozpletených vrkočov. Vôbec k tomu nepotrebujete niekoľko rozličných prístrojov. Napríklad multifunkčná kulma Rowenta Elite kombinuje tri vyhľadávané funkcie do jedného. 

Pre všetky milovníčky vlniek a vĺn, dávame do pozornosti unikátny vlnkovač, na ktorom jednoduchým pootočením nastavíte veľkosť vĺn - od jemných plážových, až po výrazné americké vlny. Už žiadne namotávanie vlasov na kulmofén – tento rýchly a netradičný výsledok v spoločnosti vašich priateľov isto nezostane bez povšimnutia.

Jednoduchý vlnitý účes

Večerná predpríprava vlasov

Má význam vlasy pred spánkom upravovať? Rozhodne áno! Ráno tak predídete nepekným chuchvalcom a malý večerný rituál prinesie vlasom vytúžený lesk a hebkosť. Aj v tomto prípade totiž platí, že ako si usteliete, tak budete spať a s takým “hniezdom” sa ráno zobudíte. Čím viac sú vlasy v kontakte s obliečkou, o to viac sú vystavené lámavosti a rozštiepeným končekom - najmä, ak spíte na obliečkach z umelých materiálov.

Vlasy pred spaním dôkladne rozčešte, do končekov naneste regeneračné sérum a kvalitný prírodný olej. Vypnite ich to vysokého chvostu a jemne zatočte do “slimáka”. Ak sa chcete ráno zobudiť s hotovými vlnami, naneste do dĺžok vlasov stylingový prípravok a vlasy rozdeľte do dvoch chvostov a zatočte do pevných uzlíkov.

Starostlivosť o vlasy

Ako správne žehliť vlasy?

Žena, ktorá má rovné vlasy, túži po vlnitých. Žena s kučeravými zase túži vyskúšať, aké je to mať vlasy dokonale rovné. Našťastie, dnes už nič nie je nemožné a ani to netrvá dlho. Žehličky na vlasy sú vybavené technológiami a materiálmi, ktoré sú aj pri tepelnej úprave vlasov zárukou toho, že vaše vlasy zostanú zdravé, lesklé a nádherne rovné. Aké pravidlá sa oplatí dodržiavať?

 1. Na žehličke na vlasy je dôležitých niekoľko parametrov, ktoré rozhodujú o tom, či sa vám s ňou bude pracovať dobre - veľkosť, hmotnosť, dĺžka kábla + otočný kĺb a tiež aj možnosť nastaviť vhodnú teplotu.
 2. Nastavenú teplotu vždy vyskúšajte na dobre ukrytom prameni vlasov, nikdy nie na predných prameňoch.
 3. Vlasy pred žehlením musia byť dokonale suché. Pracujete s vysokou teplotou, a ak rozhorúčené plochy priložíte na mokré pramene, riskujete ich spálenie. Pre ich ochranu používajte špeciálne sérum na ochranu pred vysokou teplotou.
 4. Každý prameň najskôr prečešte kefou s hustými štetinami. Žehlenie vlasov bude rýchlejšie. Zároveň z vlasov odstránite zvyšky prachu, stylingu a ďalšie nečistoty.
Ako správne žehliť vlasy

Čím sa dajú natočiť vlasy?

Lokne, vlny aj husté kučery. Kým staršie generácie žien mali k dispozícii “železnú” kulmu a natáčky, v súčasnosti je podstatne viac možností, ako úpravu vlasov do požadovaného tvaru zvládnuť rýchlo a zároveň ich nezničiť. Počuli ste už o elektrických natáčkach? Alebo o žehličke na vlasy so zatočenými keramickými doskami? Pozornosť žien bez ohľadu na vek sa zameriava aj na šikovné automatické kulmy s bezkefkovým digitálnym motorom (viď video).

Vždy vyberajte s ohľadom na dĺžku, hustotu aj kvalitu vlasov a podľa možnosti také prevedenie, ktoré je navrhnuté pre udržanie krásy a zdravia vašich vlasov. V sekcii Starostlivosť o vlasy nájdete bohatú ponuku kvalitných produktov.

Krásne vlnité vlasy