SMART vychytávky pre domácich maznáčikov

SMART technológie dnes hýbu celým svetom, vrátane našich domácností. Nájdeme ich v kuchyniach, využívame ich pri športe a starostlivosti o zdravie, nosíme ich so sebou v podobe mobilných telefónov, a vôbec, uľahčujú nám každodenný život. Niet divu, že ani odvetvie chovateľstva a starostlivosti o domácich miláčikov sa SMART technológiám nevyhlo. Vďaka tomu môžete nielen svojím miláčikom, ale aj sami sebe,poskytnúť maximálny komfort. A to aj v prípade, že s nimi práve nemôžete byť osobne.

Kde hľadať SMART technológie v starostlivosti o maznáčikov?

Inteligentné, čiže SMART technológie slúžia na to, aby váš život urobili jednoduchším, pohodlnejším. V prípade starostlivosti o domácich miláčikov ide hlavne o automatické kŕmenie, dostupnosť čerstvej vody, výcvikové pomôcky, inovatívne hračky a dokonca o online komunikáciu medzi vami a zvieraťom. SMART produkty sa postarajú o psa či mačku vo vašej neprítomnosti, ale budú vám aj skvelou oporou vo voľnom čase, ktorý budete tráviť spoločne s vaším štvornohým priateľom.

V čom vám pomôžu?

  • Zabezpečia dohľad nad domácnosťou v čase vašej neprítomnosti.
  • Umožnia vám online komunikáciu s maznáčikom - ľahko tak zabránite napríklad roztrhaniu koberca...
  • Automaticky poskytnú jedlo a vodu kedykoľvek počas dňa.
  • Perfektne zabavia vaše zvieratko vo chvíli, keď vás tlačia povinnosti.
  • Ľahko vystopujú strateného maznáčika.
  • Sledujú dennú aktivitu chlpáčov podobne ako ľudské fitnes náramky.

  SMART produkty sú väčšinou určené pre psy a mačky, ale ak ste presvedčení o tom, že by váš maznáčik nemal s novou hračkou alebo pomôckou na kŕmenie problém, môžete urobiť radosť vám obom. Kŕmiace systémy sa iste budú pozdávať aj králikom alebo činčilám.

  SMART kŕmenie: jedlo a voda vždy, keď je potrebné

  Úloha SMART technológií v oblasti kŕmenia je jednoduchá. Zabezpečiť domácemu miláčikovi jedlo a vodu aj v prípade, že vás volajú povinnosti mimo domova. Vybrať si môžete z niekoľkých typov inteligentných misiekAutomatické dávkovače poskytnú zvieraťu kŕmenie v čase, ktorý si sami zvolíte, iné fungujú na báze mikročipu. Ten otvorí misku v prípade, keď sa zviera priblíži. Vďaka veku potom potrava neosychá a nehrozí ani napadnutie škodcami. Zvoliť môžete aj moderné misky s integrovanou váhou. Už pri plnení nádoby tak uvidíte, aké veľké množstvo krmiva chystáte.

  Na rovnakom princípe fungujú aj dávkovače vody, ktoré tekutinu automaticky doplnia zo zásobníka. Tiež vás môžu upozorniť na to, že je potrebné do zásobníka doplniť čerstvú vodu. Pre svojho miláčika však môžete vybrať aj atraktívnejší variant s fontánkou. Vďaka neustálemu prúdeniu vody bude občerstvenie oveľa zaujímavejšie a nabáda mačky a psy na pitie. Výrobky často disponujú aj kvalitnou filtráciou a ponúkajú možnosť ionizácie, ktorá slúži na odstránenie nebezpečných látok z vody.

  Prehľad o aktuálnom dianí v domácnosti, aj keď ste ďaleko

  To, že ste práve mimo domova, neznamená, že nemôžete mať prehľad o aktuálnom dianí vo vašej obývačke. Smart technológie zvládajú online spojenie s vaším bytom na jednotku a doprajú vám tak možnosť neustálej kontroly. Povedzme pomocou kamery pre domácich miláčikov. Môžete tak zabrániť malej katastrofe, pripomenúť maznáčikovi čas do jedla alebo ho na chvíľu zabaviť veselou hrou.

  SMART kamery často vynikajú širokým spektrom funkcií, ktoré vám uľahčia každodennú starostlivosť o vášho domáceho miláčika. Kamera umožní sledovať zviera v reálnom čase vrátane zvuku, niektoré modely zvládajú aj online komunikáciu. Pokiaľ chcete psíka povzbudiť alebo mu zabrániť vo vyhrabávaniu kvetináča, stačí využiť funkciu zabudovaného mikrofónu. Zariadenia môžu disponovať taktiež laserom pre spoločné hranie na diaľku alebo aplikáciu pre zhotovenie fotiek. Všetko funguje cez Wi-Fi pripojenie prostredníctvom vášho mobilného telefónu.

  Pozrite si video o tom, ako fungujú SMART pomocníci pre zvieratká.

  SMART hračky: Automatické, inteligentné a zábavné

  Že už vášho psíka omrzela obyčajná tenisová loptička? Smart technológie majú riešenie v podobe automatických hračiek, ktoré sa s miláčikom rady stretnú v neľútostnom boji o laserovú bodku alebo divokú myš. Výhodou inteligentných hračiek je ich automatický chod a náhodné pohyby, iste vás však poteší aj moderný dizajn im vlastný. Nepredvídateľné pohyby sa postarajú o to, aby lov nebol príliš jednoduchý. Hračky vás zastúpia vo chvíli, keď vás premôžu povinnosti.

  Hračku pohodlne vyberiete na mieru vášmu psíkovi alebo mačke. Či už siahnete po neposednej myši, automatickom vrhači loptičiek alebo laserovom lúči, o zábavu bude postarané. Niektoré prístroje navyše umožňujú nastavenie rýchlosti, preto sú vhodné pre neposedné šteňatá i malé mačiatka. Zaobstaraním smart hračky však nekončí váš kontakt s miláčikom. Hračky umožňujú prevziať kontrolu aj majiteľom. Môžete tak ovládnuť laserovou bodku alebo loptičku a stráviť so svojím zvieracím spoločníkom príjemný čas plný hier.

  GPS lokátory: Jednoduchá pomoc pri strate maznáčika

  Smart technológie môžu byť neoceniteľným pomocníkom v ťažkých situáciách, napríklad pri úteku domáceho chlpáčika. Pokiaľ mu na obojok pripnete jeden z praktických GPS lokátorov, nešťastie bude zažehnané. Smart, a vskutku mnohokrát vzhľadné lokátory, ľahko prepojíte s vašim mobilným telefónom, počítačom alebo tabletom, a budete môcť pohodlne sledovať trasu, po ktorej sa váš štvornohý kamarát vydal. Tieto malé prístroje však zvládajú viac:

  • Nastavenie bezpečnostnej zóny: ak zviera vystúpi z vyznačenej lokality, dostanete upozornenie na mobil.
  • Sledovanie v reálnom čase: ľahko zistíte, kde sa váš maznáčik práve nachádza.
  • Spätné sledovanie trás: pozriete sa, kam všade sa dnes vydal váš kocúr.
  • Svetelné a zvukové signály: oceníte najmä v noci.
  • Zdieľané sledovanie: každý člen rodiny bude vedieť, kde psíka hľadať.

     Monitor aktivity sleduje aktivitu vášho chlpáča, navyše, ak by sa niekde zatúlal, pomôže vám ho nájsť...

     Fitness náramok pre psov i mačky

     Okrem sledovania aktuálnej polohy môžu GPS lokátory ponúkať funkcie podobné fitness náramkom. Vďaka tomuto pomocníkovi možno monitorovať dennú aktivitu zvieraťa, jeho príjem aj výdaj kalórií, prípadne zdravotný stav. Na svojom telefóne potom uvidíte prehľadné informácie o živote svojho maznáčika, a podľa potreby mu budete môcť upraviť životosprávu.

     Niektoré GPS zariadenia vám poslúžia aj ako záznamník dôležitých udalostí, ako je návšteva veterinára alebo popoludnie na výcvikovom ihrisku. Vďaka prepojeniu s mobilným telefónom všetko pohodlne nastavíte do kalendára a lokalizátor vám v daný deň pošle upozornenie, prípadne vám ho prehrá priamo z reproduktora.

     Bez obáv. Smart technika vás nenahradí, len trochu pomôže. Svet domácich miláčikov a chovateľstva je prepletený smart vychytávkami, ktoré môžu uľahčiť každodenný život alebo ho aspoň trochu okoreniť. Či už sa rozhodnete pre pohodlné, automatické kŕmenie alebo vymeníte tenisovú loptičku za neúnavný vrhač, nezabúdajte, že sa vaši chlpatí kamaráti nemôžu dočkať, až sa vrátite späť domov, a nasypete im peknú porciu jedla. Napríklad do misky s integrovanou váhou.

     Objavte SMART produkty pre vášho maznáčika z kategórie obojkov, hračiek, výcvikových pomôcok alebo praktických potrieb pre chov! 

     Další podobné aktuality

     Ako sa správne starať o psíka?

     Ako sa správne starať o psíka?
     Užitočné tipy a rady 16. 4. 2021, Kategórie: Psy,
     Zaobstarať si psíka je zmena na dlhú dobu a zaväzuje vás, že sa o neho budete starať po celý jeho život. Nevyberajte preto psíka podľa vzhľadu, ale dobre si premyslite, pre ktorú rasu sa...
     Čítať ďalej

     Ako sa správne starať o mačičku?

     Ako sa správne starať o mačičku?
     Užitočné tipy a rady 27. 3. 2021, Kategórie: Mačky,
     Priniesť si domov mačiatko znamená priviesť si nového člena rodiny, ktorý bude vyžadovať vašu neustálu starostlivosť, čas a lásku. Starajte sa o ňu, hrajte sa s ňou, maznajte sa s ňou, ale...
     Čítať ďalej