Tipy na darčeky pre psa

  • Utorok, 30. november 2021
  • Kategórie: Psy

Vianoce sú sviatkami, kedy obdarúvame tých, na ktorých nám záleží. Je to práve váš psík, ktorý po celý rok verne stojí po vašom boku. Svoju lásku vám ukazuje každý deň, a preto si aj tento štvornohý člen rodiny zaslúži byť odmenený výnimočným darčekom. Prinášame inšpiráciu a tipy na darčeky pre psov, ktoré dokážu vyčarovať skutočnú nefalšovanú chlpatú radosť.

Tipy na darčeky pre psa

Pelechy a vankúšeKrmivá pre psaHračky pre psaVýcvikové pomôcky

Nutričné doplnkySmart produktyVodítka a obojkyOblečenie pre psa

Pri výbere vhodného darčeka pre psa sa môžete orientovať úplne jednoducho. Podobne ako u ľudí, aj tu treba zvážiť, či chcete praktický darček alebo darček, ktorý urobí skutočnú radosť a poslúži na zábavu a hru. Ako uvedomelý majiteľ, ktorému záleží na zdraví svojho miláčika, sa môžete vybrať aj do ponuky výživových doplnkov a kvalitných mlsiek alebo svojho psíka vyzbrojiť do nevľúdneho sychravého a chladného počasia. Dokonca si môžete zadovážiť netradičnú modernú výbavu, ktorá uľahčuje starostlivosť o psa alebo sa mu postará o program v čase vašej neprítomnosti. Možností je neúrekom a sú skutočne zaujímavé.

Hračky pre psov, ktoré neomrzia – a nezničia sa

Aké kvality má najlepšia hračka pre psa? Šuští, píska, hrká, dá sa naťahovať a hlavne – zvláda nápor zubov vášho psíka a vydrží aj najdivokejšie zaobchádzanie. Klasika v podobe pískajucej plastovej sliepky zrejme neomrzí nikdy, no možno váš sused má už iný názor. Základom pri výbere novej hračky pre psa je zohľadniť jeho veľkosť a záujmy. Najmä pri menších rasách dajte pozor na to, aby sa hračka zmestila do čeľuste psíka. Dobrá hračka pre psa je odolná a zamestná jeho pozornosť natoľko, že mu ani nenapadne venovať sa obhrýzaniu nábytku alebo iným záškodníckym aktivitám na záhrade.

Pes s loptičkou

Z našej bohatej ponuky vyberáme tieto tipy:

Nové perfektné miesto na oddych

Zase raz ste ho našli zahrabaného vo svojej posteli? Obsadil vám miesto na pohovke? Je čas na zmenu! Každý psík sa poteší novému pelechu – mäkkému, hrejivému a útulnému, ktorý bude výhradne iba jeho. Ak starý už doslúžil alebo vyzerá, že zažil veľa „dobrodružstiev“, je ten správny čas zaobstarať si nový. Pelechy, vankúše, matrace – pre každú rasu aj veľkosť psíka sa určite nájde praktické a pohodlné miesto, kam bez povolenia nevpustí žiadnu inú labku.

Psík v pelechu

Vyberte správne „oblečko“ aj do nečasu

Malé a stredné rasy psíkov, ktoré sú chované v interiéri si nedokážu poradiť s chladom a dažďom. Ich malé telo sa veľmi rýchlo podchladí a odtiaľ vedie expresná cesta k vážnym zdravotným problémom. Oblečenie pre psíkov netreba vnímať iba ako trendy záležitosť, má svoj význam a pre ratlíkov, čivavy, yorkshirských teriérov, maltezákov a mnohé ďalšie plemená je dôležitým prvkom ochrany zdravia. Aj váš psík sa poteší oblečku, ktoré mu zabezpečí príjemný teplotný komfort. Pre vás ako majiteľa je zase dôležité, aby bolo oblečenie pre psa z odolného, dobre udržiavateľného materiálu. Anatómia a strih oblečenia by mali umožňovať jednoduché obliekanie aj vyzliekanie. Už len zababušiť a môžete vyraziť!

Oblečenie pre psa

Výnimočné dobroty a mlsky

Pohľad psíka dokáže byť taký presvedčivý, že aj odhodlaný majiteľ, ktorý dbá na vyváženú stravu, podľahne a dá mu ochutnať z pochúťok prestretého stola. Ak to chcete zvládnuť najmä v prospech psíka a nezaťažiť jeho trávenie ľudskou stravou, doprajte mu jeho vlastný balíček alebo rovno aj krabicu netradičných dobrôt. Zamerajte sa predovšetkým na zdravé pamlsky s kvalitným zložením, ktoré dopĺňajú dôležité vitamíny a minerály. Mimoriadne obľúbené sú 100 % prírodné sušené mäsové kúsky, žuvacie kosti a uzly, no nezaostávajú ani konzervy a kapsičky. Pri výbere zohľadňujte nielen rasu a veľkosť psíka, ale aj jeho vek a mlsný jazýček. Už zrejme tušíte, či sa skôr vrhne na hovädzie pochúťky alebo tie s obsahom hydinového mäsa.

Šťastný pes

Praktická výbava, ktorú oceníte aj vy

Máme pre vás minimálne o jeden dôvod naviac, prečo sa oplatí kúpiť darček pre psa. Môžete mať z neho osoh aj vy!

  • Ak vám je už z pohľadu na “jedálenský kútik” vášho chlpáča do plaču, bude to chcieť nové misky na krmivo (najlepšie také, ktoré sú odolné voči prevrhnutiu) alebo šikovné, po dizajnovej aj funkčnej stránke výborne navrhnuté dávkovače granúl.
  • Vybavte psíka na prechádzky novým postrojom, obojkom alebo vodítkom, napríklad s unikátnou flexibilnou páskou. Najmä, ak súčasné už dosluhujú alebo vášmu štvornohému parťákovi veľkostne nepostačujú. Dobre zvolený postroj dokáže ochrániť svaly psíka pred poranením a so správne zvoleným polstrovaním poslúži aj ako ochrana pred prechladnutím.
Psy na prechadzke
  • Niekedy postačí malá zmena, napríklad v podobe praktického osvetlenia na obojok, aby ste aj v tme jasne tušili, za ktorým kríkom sa váš lapaj ukrýva, a zároveň tak zvýšili jeho viditeľnosť pre ďalších účastníkov na cestách – chodcov, cyklistov, aj vodičov. Prichádzajúce auto si ho všimne už z diaľky!
  • Často cestujete autom? Potom určite nepodceňujte bezpečnosť vášho psíka pri jazde, na ktorú žiaľ mnoho šoférov nedbá. Dnes už existuje viacero prevedení bezpečnostných pásov pre psov, ktoré sa ľahko inštalujú do auta. Interiér auta zase ochránia odolné krycie deky a plachty, ktoré sa ľahko udržujú v čistote. Aj pri cestovaní na dovolenku bude mať váš psík so sebou kus obľúbeného “mojkáčika” a ani ho nenapadne obhrýzať a doškriabať autočalúnenie.

Darčeky pre zdravie a kondíciu vášho psíka

Nezáleží na tom, či máte doma orieška alebo víťaza niekoľkých prestížnych výstav, aj chlpatý člen rodiny si zaslúži zdravú doplnkovú výživu, ktorá mu kvalitu jeho života vylepší. Aké máte možnosti? Najobľúbenejšie sú výživové doplnky na podporu a regeneráciu kĺbov, ktoré sú najviac namáhané najmä u väčších plemien. Ak vášho psíka trápi kvalita srsti alebo kožné problémy, siahnite po kvalitných prírodných lososových olejoch alebo prípravkoch s obsahom biotínu. Stávkou na istotu je tiež aj výživa, ktorou podporíte jeho imunitu alebo vyladíte trávenie.

Muž so svojím psom

Chce to originálny nápad!

Ak ste sa nenašli v praktických tipoch, môžete voľbu darčeka pre psíka poňať originálne, netradične a inovatívne.

  • V čase, kedy nie ste doma, sa o zábavu a hodiny plné aktivít postará automatický vrhač loptičiek. Interaktívna hračka naučí psíka aportovať a udrží ho v dobrom psychickom aj fyzickom zdraví.
  • Rovnako ako ľudia, tak aj psy majú problém s dodržiavaním pitného režimu. Niekedy postačí správna motivácia, napríklad aj v podobe tichej automatickej fontány pre psov. Systém voľne padajúcej vody spoľahlivo priláka aj tých najväčších tvrdohlavcov, ktorí trucujú a odmietajú krmivo aj vodu len preto, že ste zase raz odišli do práce.
  • Majiteľom psov, ktorí sa snažia pri kŕmení dodržiavať pravidlá a presnosť, určite pomôžu misky s integrovanou digitálnou váhou. Tie lepšie, s prívlastkom SMART, dokážu dokonca komunikovať s vaším smartfónom a vy za pomoci aplikácie získate dokonalý prehľad o kŕmení svojho psa (misky PetKit Fresh Smart).
Darčeky pre psa

V každom psovi sa ukrýva kúsok malého šteniatka, ktoré dokáže dať najavo obrovskú radosť. Ak je plnohodnotnou súčasťou vašej rodiny, doprajte mu pocit výnimočnosti a dovoľte mu potrhať vlastný balík s prekvapením. Veľa inšpirácie na praktické a užitočné darčeky, no aj netradičnú výbavu nájdete v našej sekcii Chovateľské potreby pre psov.

Naplň misku pre útulok