Retro spotrebiče rozžiaria vašu kuchyňu

Retro spotrebiče pútajú pozornosť už na prvý pohľad. V ponuke lesklých nerezových chladničiek zrazu zasvieti krásna červená retro chladnička, ktorá môže aj vašej kuchyni dodať ten správny šmrnc a atraktivitu. Máte radi atmosféru minulých dôb a nebojíte sa svoj kus ukázať aj pri zariaďovaní? Retro a rustikálny štýl výborne konkurujú modernému minimalizmu. Veľmi dobre to vedia aj výrobcovia spotrebičov, ktorí vytvorili produktové rady určené pre milovníkov retra, no pritom s parametrami a funkciami moderných spotrebičov.

Moderná retro kuchyňa

Keď sa povie retro, zvyčajne si predstavíme staré spotrebiče, ktoré ešte môžeme vidieť u starých rodičov alebo dokonca v múzeu. Mali svoj typický dizajn a častokrát hýrili pestrými farbami, ktoré sa v dnešnej nerezovej, čiernej a bielej uniformite už nenosia. Našťastie, vkus každého z nás je jedinečný!

Retro, vintage alebo rustikálny štýl: Poznáte rozdiel?

Tieto pojmy sa často prelínajú, no stáva sa aj to, že ich význam popletieme. Retro znamená vo voľnom preklade „späť“ alebo „v minulosti“. Na to, aby bolo niečo retro, stačí posun 15 – 20 rokov. Pre spotrebiče v retro štýle sú typické najmä zaoblené hrany, vystúpené madlá a úchyty, či dôraz na vyšší lesk a zaujímavú farebnosť. Nemusia byť začlenené iba do decentných zostáv. Majú potenciál dodať vašej kuchyni funky náladu a „oslobodiť“ od nudných farieb a koncepcií. 

Žltá retro kanvica

Ak máte radi vintage štýl, inklinujete napríklad k trendom 50. až 60. rokov 20. storočia. Páči sa vám originálnosť, patina a neváhate sa pustiť aj do reštaurovania a záchrany starých kusov nábytku. Vintage štýl ako taký nie je iba retro! Vintage si totiž zachováva svoj príbeh. Isté prvky tohto štýlu sa však preniesli do dizajnu spotrebičov. Krásne detaily, madlá a ovládacie prvky vo vintage štýle zdobia predovšetkým sporáky, digestory a mikrovlnné rúry.

Keď sa povie rustikálny štýl, máme na mysli najmä štýl spojený s vidiekom a prevahou prírodných materiálov v interiéri. Dominuje drevo, tehly, kameň. Atmosféru vidieka, nádych tradícií a rodinnej pohody môžete vyčarovať nielen na chalupe, ale aj v mestskom byte. Spotrebiče, ktoré tento štýl dokonale dotvárajú majú výrazné farby, vyšší lesk, sú zaujímavé v detailoch a na 100 % priznané – neskrývajú sa preto za dvierkami skriniek, ani sa neboja pútať pozornosť a obdivné pohľady. Začína to elegantným hriankovačom a kávovarom, končí výraznou chladničkou a krásnym kuchynským robotom.

Retro spotrebiče Eta, Gorenje a KitchenAid

Farebné retro spotrebiče oživia aj vašu kuchyňu (na obr. modrá chladnička Gorenje, béžový hriankovač ETA a červená kanvica KitchenAid).

Retro spotrebiče nemajú retro výbavu

Retro štýl je mimoriadne hravý, avšak nezaostáva ani jeho funkčnosť a užitočnosť. Ak sa rozhodnete kúpiť retro chladničku, nemusíte sa obávať vysokých nákladov za spotrebu energie. Za príťažlivými farebnými dvierkami ukrýva chladnička veľmi podobné až rovnaké technológie, ako nájdete u chladničiek v modernom dizajne. Samozrejmosťou sú najlepšie energetické triedy, s ktorými sa spájajú najmä nízke ročné náklady na chladenie a mrazenie. Áno, aj retro chladničky môžu byť kombinované! Mraziaca časť je umiestnená hore, no pribúdajú aj modely s väčšou mrazničkou v spodnej časti.

Srdcom kuchyne býva sporák alebo rúra a varná doska. Práve tu môžete nájsť v prevedení retro viacero prvkov, ktoré aj dovtedy nudnú kuchyňu premenia na obľúbené miesto, kde je radosť variť. Zladený retro digestor bude tiež patriť k hlavným dizajnovým kúskom vo vašej kuchyni. Môžete mať istotu, že bude disponovať tichým chodom, vynikajúcim výkonom a takmer okamžite sa postará o elimináciu nepríjemných pachov.

Farebné retro spotrebiče

 Na obr. elegantná čierna mikrovlnka Gorenje,  kuchynský robot KitchenAid Artisan v pastelovej ružovej, a béžová retro rúra Amica.

Ako sú na tom retro kuchynské roboty? Roboty Kitchenaid priniesli aj do slovenských kuchýň punc elegancie, lesku a priam až ikonický kultový dizajn, ktorý vyzerá presne tak, ako má vyzerať RETRO. Pod farebne lakovaným kovom sa však ukrýva húževnatý pracant, ktorý sa svojím super výkonom radí k jednotkám na trhu.

Retro rýchlovarné kanvice, retro kávovary, retro mikrovlnné rúry, retro hriankovače či mixéry – hoci boli navrhnuté tak, aby evokovali minulé doby a pútali pozornosť, zaujať dokážu aj svojím výkonom, funkciami či jednoduchých ovládaním. Skrátka a jednoducho – patria k moderným spotrebičom, ktoré si môžu nájsť plnohodnotné miesto aj u vás doma!

Retro kuchyňa

Nájdete tu celé série retro spotrebičov

Je retro kuchyňa vaším snom? Považujete sa za detailistu, ktorý si chce vytvoriť bývanie, kde všetko ladí na jednotku? Potom si na svoje prídete medzi produktovými radami overených výrobcov kuchynských spotrebičov. Brnkli na estetickú strunu mnohých spotrebiteľov a ich retro spotrebiče rozjasnia, skrášlia a doplnia každú kuchyňu!

  • Eta – Edícia Eta Storio prináša štýlové kuchynské spotrebiče v červenej, béžovej a nadčasovej čiernej. V ponuke nájdete kuchynské roboty, chladničky, hriankovače, kávovary a rýchlovarné kanvice, z ktorých môžete vyskladať vizuálne príťažlivú kuchynskú výbavu.
  • Gorenje – Na svoje si prídete aj v Gorenje Retro Collection. Dominantná chladnička sa stane ústredným prvkom vašej kuchyne. V spojení s retro rúrou a varnou doskou si splníte svoj sen o vintage romantickom bývaní. Alebo si vytvorte šik domov, kde to hýri farbami!
  • Russell Hobbs – Začínate s retro štýlom a chcete v kuchyni zopár menších spotrebičov tón v tóne? Potom neprehliadnite retro kanvice, mixéry a kávovary Russell Hobbs Retro.
  • Kitchenaid – Výkonné kuchynské spotrebiče z edície Kitchenaid Artisan splnia aj požiadavky náročných spotrebiteľov. Ponúkajú vysoký výkon, kvalitné dielenské spracovanie a prémiový vzhľad.
  • Amica – Zaujímavá alternatíva retro spotrebičov so zameraním na chladničky, vstavané retro rúry a varné dosky.
  • Ariete – Prezrite si pútavú kolekciu malých kuchynských spotrebičov Ariete Vintage Art v jedinečnom dizajne a krásnych pastelových farbách.

Retro spotrebiče banner

Doporučené produkty