Recenzia Samsung Galaxy J6+ a J4+: prémiový design v strednej triede

  • Pondelok, 19. november 2018
  • Značky: Samsung

Do rady lacnejších mobilných telefónov značky Samsung pribudli dva nové modely, ktoré na prvý pohľad uchvátia veľkým displejom a prémiovým designom. Telá týchto telefónov sú stvorené z kovu a skla. Na prvý pohľad vyzerajú totožne, rozoznáte ich od seba však až pri bližšom obhliadnutí – výkonnejší model J6+ má duálny fotoaparát a čítačku odtlačkov prstov umiestnenú na pravej hrane v tlačidle pre zapnutie a vypnutie. Sú to však jediné rozdiely medzi týmito súrodencami, alebo sa toho nájde aj viac? Čítajte ďalej, dozviete sa v našej recenzii...

Vzhľad až na prvom mieste

Kvalita spracovania obidvoch telefónov je na špičkovej úrovni. Kovový rámik v kombinácii so sklom pôsobí skutočne elegantným dojmom. Telefóny sú pevné a nikde nič nevŕzga. Toto v Samsungu vedia! Prednú stranu zaberá z väčšiny 6“ HD displej s minimálnymi rámčekmi, rozlíšením 1482 x 720  a pomerom strán 18,5 : 9. Ako už bolo vyššie zmienené, zo zadnej strany sa Samsung Galaxy J6+ oproti J4+ pýši duálnym fotoaparátom, kde jedna šošovka má rozlíšenie 13 a druhá 5 megapixelov.

Vďaka dvojitému foťáku môžete v prípade J6+ zhotovovať fotografie s takzvaným„bokeh“ efektom (rozostrené pozadie) a vďaka funkcii živého zaostrovania ľahko upravíte hĺbku ostrosti i dodatočne, aj v prípade už nasnímanej fotografie. Samsung Galaxy J4+ disponuje lenjednou šošovkou z rozlíšením 13 megapixelov. Predná kamera má v prípade J6+ rozlíšenie 8 megapixelov, u J4+ je to len 5 megapixelov. Obom telefónom chýba optická stabilizácia obrazu.

 

Slušný hardware, herné delo ale nečakajte

Oba telefóny sú si veľmi podobné aj v prípade hardwarovej výbavy. Oba majú štvorjadrový procesor Snapdragon s frekvenciou 1,4 GHz. Pamäť RAM má u J6+ veľkosť 3 GB, u J4+ sú to len 2 GB. Obidva smartfóny disponujú 32 GB vnútornou pamäťou pre ukladanie médií a aplikácii, ktorú je možné rozšíriť ešte pamäťovými kartami až do veľkosti 512 GB. Váha sa v prípade oboch telefónov vyšplhala na 178 g. Škoda ale, že sa u týchto krásavcov nedostalo na USB-C konektor, ktorý je dnes už štandardom.

Pochvalu si naopak zaslúži 3,5 mm jack konektor, ktorý nájdete na oboch prístrojoch a radi si vychutnáte jedinečný zážitok vďaka technológii Dolby Atmos, ktorá poskytuje vynikajúcu reprodukciu obľúbených skladieb, čo zlepšuje atmosféru pri sledovaní filmov. Vo výbave nájdete Wi-Fi, NFC, Bluetooth 4.2 a systémy pre určovanie polohy GPS, Glonass a Beidou. Kapacita batérie je v oboch prípadoch 3300 mAh.

Čítačka odtlačkov prstov len pre J6+

Samsung Galax J6+ ma oproti J4+  čítačku odtlačkov prstov, ktorú nájdete integrovanú do tlačidla pre zapnutie a vypnutie telefónu. Nápad umiestniť čítačku práve na toto neobvyklé miesto chválime, pretože je omnoho prirodzenejšie hľadať senzor prstov na hrane mobilného telefónu, ako ju „nahmatávať“ ukazovákom na zadnej strane. Čo nám ale naopak na čítačke vadí, je fakt, že lícuje hranu telefónu a je zložitejšie týmto tlačidlom telefón uzamknúť. Po určitom čase si ale nájdete grif a na túto drobnosť si zvyknete.

Čo povedať na záver?

Poďme si zrekapitulovať, v čom sú hlavné rozdiely medzi telefónmi J6+ a J4+. J6+ ponúka duálny fotoaparát s bokeh efektom a má lepšie rozlíšenie v prípade selfie kamery. Okrem toho má J6+ čítačku odtlačkov prstov integrovanú do tlačidla pre vypnutie/zapnutie telefónu, a taktiež disponuje väčšou pamäťou RAM pre lepšiu plynulosť systému a načítanie aplikácii. Rozdielov nie je mnoho, určite však stojí za zváženie, ktorý z modelov vám bude lepšie vyhovovať.

Technická špecifikácia - Samsung Galaxy J6+:

Displej  

6" TFT LCD HD+ (1480 x 720)

Procesor

osemjadrový Qualcomm Snapdragon 425 (1,4 GHz)

Operačná pamäť

3 GB RAM

Užívateľská pamäť

32 GB (+ microSD karta až 512 GB)

Fotoaparát

zadný duálny 13+5 Mpx; predný 8 Mpx

Batéria

3300 mAh

Technológia

Wi-Fi, 4G/LTE, NFC, GPS, DUAL SIM, Bluetooth 4.2, micro USB, 3,5mm Jack, čítačka odtlačkov prstov, odomykanie pomocou tváre,

Operačný systém

Google Android 8.1 Oreo 

Rozmery a hmotnosť     

161,4 x 76,9 x 7,9 mm, 178 g

Smartfón Samsung Galaxy J6+ kúpite tu.

Technická špecifikácia - Samsung Galaxy J4+:

Displej  

6" TFT LCD HD+ (1480 x 720)

Procesor

osemjadrový Qualcomm Snapdragon 425 (1,4 GHz)

Operačná pamäť

2 GB RAM

Užívateľská pamäť

32 GB (+ microSD karta až 512 GB)

Fotoaparát

zadný 13 Mpx; predný 5 Mpx

Batéria

3300 mAh

Technológia

Wi-Fi, 4G/LTE, NFC, GPS, DUAL SIM, Bluetooth 4.2, micro USB, 3,5mm Jack

Operačný systém

Google Android 8.1 Oreo

Rozmery a hmotnosť     

161,4 x 76,9 x 7,9 mm, 178 g

Smartfón Samsung Galaxy J4+ kúpite tu.

Ďalšie aktuality od tejto značky