Otestovali sme tri novinky od Meizu: PRO 7, M6 Note a M6. A jeden z nich je svetový unikát!

Meizu novinkami nešetrí. Na jar sa im narodili hneď traja súrodenci: PRO 7, M6 Note a M6. Sú ako by si z oka vypadli? Vedia aj niečím prekvapiť? Všetky tri sme si vzali do parády a prezradíme vám, ako v našich rukách obstáli. No nedá nám to, a hneď na úvod musíme prezradiť, že jeden z nich svojou inováciou prevýšil svojich vrstovníkov snáď o niekoľko generácií! 

Rodina sa nezaprie

Keď sme si celú trojicu položili vedľa seba, bolo to ako prehliadka jednoduchosti a elegancie, čo na nás pôsobilo veľmi príjemne. Sotva sme jednotlivé kusy vzali do ruky, ľahko sme rozoznali, kto je tu pánom. Všetky modely majú snímač odtlačkov prstov integrovaný do predného mechanického tlačidla a odomknúť displej tak môžete ľahko aj na telefóne položenom na stole či umiestnenom v aute na držiaku.

Meizu M6 Note sa nám na prvý pohľad páčil zo všetkých najviac so svojou uhlopriečkou displeja 5,5", ale v ruke bol so svojimi 173 g príliš ťažký a hrubý. Možno to robili brúsené hrany po celom obvode, ale ruky si na neho po pár dňoch zvykli. Oceňujeme ale kvalitné spracovanie a skutočne nadpriemernú kapacitu batérie 4000 mAh. Naopak Meizu M6 je príjemný a ľahký telefón s 5,2" displejom, ale jeho telo bohužiaľ nepôsobí natoľko luxusne ako jeho súrodenci, a ani obraz nevrhá tak pekné farby ako ostatní súrodenci. Je však zo všetkých najlacnejší, tak mu to ani nemôžeme mať za zlé. Najlepšie nám v ruke sedel Meizu PRO 7. Je to tenký elegán so žiarovým 5,2" displejom s technológiou Super AMOLED a 1,9" prekvapením na zadnej strane. Čože? Dva displeje na jednom telefóne? Áno, presne tak!

Inovatívny displej Fenetre alebo dva sú vždy viac ako jeden

Nikdy ste neboli k perfektnému “selfíčku“ bližšie než práve teraz s Meizu PRO 7. Kombinácia zadného duálneho fotoaparátu SONY 12 Mpx + 12 Mpx so zadným displejom Fenetre PRO 7 s technológiou AMOLED je jednoducho paráda. Nastavíte si filter, ktorý vám akurát dnes najviac pristane, kliknete prstom na zadný displej a máte tri sekundy na to, aby ste na tvári vykúzlil ten najžiarivejší úsmev alebo zábavnú grimasu. Cvak!

Tým však zábava so zadným 1,9" displejom nekončí. Tiež máte s kamarátmi krokovú výzvu? Potom je Meizu PRO 7 váš najlepší parťák. Na 1,9" ukázal aktuálny počet krokov, takže sme ihneď vedeli, či máme ešte pridať do kroku alebo si už môžeme ísť sadnúť na pivo. A to ešte stále nie je všetko! Ukáže vám toho ešte viac. Od počasia až po vznášajúcu sa medúzu. So zadným displejom Fenetre PRO 7 sme si proste náramne notovali.

 

Fotoaparát: každý má čo ponúknuť

Pred prvým fotením si odporúčame ujasniť, či chcete na fotkách mať logo Meizu alebo čistú fotografiu. Prekvapilo nás totižto, že Meizu PRO 7 aj model M6 Note majú automaticky nastavené pridávať do ľavého dolného rohu svoje logo. Jedine testovaný Meizu M6 fotil na prvú dobrú bez loga, a za to má od nás veľké plus. Ak teda nechcete vaše sociálne siete zásobovať fotkami, ktoré prezrádzajú, že fungujete na Meizu, potom vaša prvá cesta povedie do nastavenia fotoaparátu.

Až sa po nastavení sa zameriame na samotné fotenie, tak Meizu PRO 7 na tom so svojím zadným duálnym fotoaparátom SONY 12 Mpx + 12 Mpx nie je vôbec zle. Fotky má pomerne ostré, takže na sociálnych sieťach sa za ne určite hanbiť nebudete. Z nočného fotenia však nečakajte žiadne zázraky, ale vďaka duálnemu fotoaparátu vykúzlite trendy fotky so spoľahlivo oddeleným pozadím a bokeh efektom. Model M6 Note rovnako hlavne myslí na selfíčkarov. Na prednej strane telefónu je umiestnený snímač s rozlíšením 16 Mpx a širokou clonou f/2.0. V kombinácii s algoritmom ArcSoft sa môžete na sociálnych sieťach pochváliť s pekne vyladenou selfie. Zato u modelu M6 sa na fotoaparáte moc nevyriadili. Síce má pre selfíčkarov najrôznejšie vychytávky, ako svoju tvár doladiť (vrátane nasadenia lícenky, rúžu alebo dokonca očných tieňov), ale s 8 Mpx f/2.0 fotoaparátom nie je ľahké zaobstarať skutočne ostrú fotku. Na chrbte nosí už o niečo lepší 13 Mpx snímač kombinovaný s dual-tone LED bleskom a algoritmom ArcSoft pre redukciu šumu a výsledné fotografie zodpovedajú priemeru v danej cenovej kategórii.

 

Čo sa skrýva pod povrchom?

Srdcom Meizu PRO 7 je osemjadrový procesor Helio P25, ktorý beží na operačnom systéme Android 7.0 Nougat s nadstavbou Flyme 6.0, a že mu to pekne šliape. Meizu M6 je tiež postavený na Androide 7.0 Nougat, ale v jeho tele pracuje osemjadrový procesor MediaTek 6750, ktorý je podporovaný 3 GB RAM a veľkou internou pamäťou 32 GB. Musíme uznať, že nijako nezaostával a všetky akcie vykonával pekne plynulo a zahráte si na ňom i hry. Model M6 Note pracuje s osemjadrovým procesorom QualcommSnapdragon 625 za podpory 3 GB RAM, s operačným systémom Android 7.1 Nougat s nadstavbou Flyme 6.0. Všetky telefóny dostávajú pravidelný update, cca každé 3 mesiace, a príde na nich aj rad s aktuálnou novinkou Flyme 7, podporujúcou rad zaujímavých noviniek.

Meizu PRO 7 z pohľadu pamäti obdarili najviac, konkrétne má 4 GB RAM64 GB interného úložiska. Ostatné recenzované telefóny sú v tomto pohľade papierovo slabšie, ale za to im pridali do vienka podporu pamäťových kariet microSDXC, microSD, microSDHC. Model M6 a M6 Note teda ponúkajú hybridný slot, zatiaľ čo Meizu PRO 7 ponúka Dual SIM.

 

Ako sme už naznačili, u všetkých modelov funguje operačný systém svižne a nijako výrazne sa nezasekáva. Užívateľské prostredie pôsobí sympaticky a prehľadne, rovnako ako u predchodcov pripomína prostredie iPhonu a jeho iOS, a s tým sa tiež spája tlačidlo pod displejom, ktoré slúži ako snímač odtlačkov prstov. Mimochodom, pri testoch fungoval jednoducho skvelo, displej sa snáď vždy aktivoval na prvý pokus.

Meizu M6 Note vedie s kapacitou batérie 4000 mAh. Ale ostatné modely na tom nie sú o moc horšie, tie sa točia okolo štandardných 3000 mAh. Všetky tri telefóny Meizu vydržia pri bežnom užívaní aj 2 dni, modely M6 Note a PRO 7 sa dokonca pýšia vlastnosťou rýchleho nabíjania (u nás to stihli do hodiny a pol).

 

A čo povedať k trom súrodencom na záver?

Síce sú z jednej rodiny, ale pritom je každý úplne iný. A každý má čo ponúknuť. Telefón Meizu M6 ocenia tí, čo chcú prostredníka nielen na komunikáciu s okolím, ale nechcú utratiť veľa peňazí. Užijú si s ním aj veľa zábavy pri fotení, pretože naozaj vie z kadejakej tváre urobiť hviezdu, a vďaka 3 GB RAM si zahrajú aj nejakú hru. Meizu M6 Note je krásavec s veľkým displejom a batériou, čo vydrží aj väčší nápor vašej aktivity celé dva dni. Je to už taká solídna pravá ruka, ktorá zas toľko nestojí. A čo Meizu PRO 7? Najvyšší výkon, najväčšie úložisko, super displej a k nemu navyše ešte jeden unikátny displej Fenetre na zadnom plášti. My mu hovoríme maximum za rozumnú cenu.

Meizu novinkami nešetrí. Na jar sa im narodili hneď traja súrodenci: PRO 7, M6 Note a M6. Sú ako by si z oka vypadli? Vedia aj niečím prekvapiť? Všetky tri sme si vzali do parády a prezradíme vám, ako v našich rukách obstáli. No nedá nám to, a hneď na úvod musíme prezradiť, že jeden z nich svojou inováciou prevýšil svojich vrstovníkov snáď o niekoľko generácií!

b

Prehľad najdôležitejších parametrov Meizu PRO 7:

Displej

5.2" Super AMOLED (1920 x 1080)

Procesor

Osemjadrový procesor Helio P25

Operačná pamäť

4 GB RAM

Užívateľská pamäť

64 GB

Fotoaparát

zadný 12 Mpx + 12 Mpx f/2.0; predný: 16 Mpx f/2.0

Batéria

3000 mAh

Technológia

Wi-Fi, 4G/LTE, NFC, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.2, USB-C, 3,5mm Jack, čítačka odtlačkov prstov

Operačný systém

Android 7.0 Nougat + nadstavba Flyme 6.0

Rozmery a hmotnosť

147,6 x 70,7 x 7,3 mm, 163 g

Meizu PRO 7 si kúpte tu.

 

Prehľad najdôležitejších parametrov Meizu M6 Note:

Displej

5,5" Full HD (1920 x 1080)

Procesor

Osemjadrový Qualcomm Snapdragon 625 2 GHz

Operačná pamäť

3 GB RAM

Užívateľská pamäť

32 GB + microSD karta až do 256 GB (hybridný slot)

Fotoaparát

zadný 12 Mpx f/1.9 + 5 Mpx f/2.0; predný: 16 Mpx f/2.0

Batéria

4000 mAh

Technológia

Wi-Fi, 4G/LTE, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.2, USB-C, 3,5mm Jack, čítačka odtlačkov prstov

Operačný systém

Android 7.1 Nougat

Rozmery a hmotnosť

154,6 x 75,2 x 8,35 mm, 173 g

Meizu M6 Note si kúpte tu.

b

Prehľad najdôležitejších parametrov Meizu M6:

Displej

5,2" HD (1280 x 720)

Procesor

Osemjadrový Mediatek MT6750 1,5 GHz

Operačná pamäť

3 GB RAM

Užívateľská pamäť

32 GB + microSD karta až do 256 GB (hybridný slot)

Fotoaparát

zadný 13 Mpx f/2.2; predný: 8 Mpx f/2.0

Batéria

3070 mAh

Technológia

Wi-Fi, 4G/LTE, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.1, USB-C, 3,5mm Jack, čítačka odtlačkov prstov

Operačný systém

Android Nougat 7.0 + Flyme UI 6.0

Rozmery a hmotnosť

148,2 x 72,8 x 8,3 mm, 143 g

Meizu M6 si kúpte tu.

 

Doporučené produkty