Otestovali sme fitness náramok Xiaomi Mi Band 6

  • Štvrtok, 31. marec 2022

Je mnoho používateľov, ktorí už objavili čaro Mi Band náramkov z dielne čínskeho producenta Xiaomi. A keďže medzi nich patrím aj ja, pri predstavení novej „šestky“ som absolútne neváhala. Oproti môjmu pôvodnému náramku tretej generácie vyniká väčším farebným displejom a novými športovými možnosťami. Čo všetko ešte tento nenápadný pomocník ponúka?

Xiaomi Mi Band 6

Dozviete sa: 

Podporované operačné systémy: iOS, Android

Poznáte to – s nástupom každej novej generácie vášho obľúbeného produktu cítite to nutkanie si ju zaobstarať. Podobné som to mala aj s mojím obľúbeným Mi Band náramkom. Upgrade sa mi však podarilo dvakrát odmietnuť, definitívne ma zlomil až Mi Band 6. generácie. Ten prichádza s vynoveným AMOLED displejom, ktorý je nielen väčší, ale aj jemnejší a sýtejší, vďaka čomu zobrazuje omnoho krajšie farby. Už tradične sa môžeme tešiť aj na nové senzory a športové módy, ale o tom si už povieme pekne postupne. 

Xiaomi Mi Band 6

S Mi Band 6 neobsedíte

Čím všetkým by mal fitness náramok v dobe inteligentných technológií disponovať? Iste, meranie krokov či prejdenej vzdialenosti je dnes už samozrejmosťou – pre niekoho možno dokonca prežitkom. Čo však poviete na monitoring okysličenia krvi? To je už iná káva. Vďaka Xiaomi Mi Band 6 si ho pritom môžete vychutnať aj vy. Stačí si ho manuálne spustiť na svojom zápästí a orientačne tak zistiť, či je u vás všetko v poriadku. Nezabudnite ani na dokopy 30 športových režimov, vďaka ktorým môžete monitoring dokonalo prispôsobiť svojej aktivite a potrebám. Ukazovateľ PAI za vás zasa zhodnotí, či ste vykonali dostatok pohybovej a športovej aktivity.

Chystáte sa na prechádzku? Odmerajte si prejdenú vzdialenosť. Idete behať? Kontrolujte si aj stav spálených kalórií. No a v prípade, že patríte medzi vášnivých plavcov, neváhajte spustiť režim plávania, hodiť sa do bazéna a užívajte si čaro vodných radovánok. O náramok sa obávať nemusíte, je vodoodolný až do hĺbky 50 metrov. Navyše, prepracované používateľské prostredie vám umožní zvoliť si presne takú dĺžku bazéna, akú práve potrebujete. Okrem vlastnej výdrže sa tak už nemôžete sťažovať skutočne na nič. 

V prípade, že máte radšej športy na suchu, využite režim futbal či basketbal. A ak plánujete stráviť oddychový večer s priateľmi po boku a guľou v ruke, siahnite po bowlingovom móde. Miernou nevýhodou v tomto prípade ostáva absencia samostatného GPS modulu. Ak teda nechcete, aby si náramok dopočítaval približne prejdenú vzdialenosť na základe krokov, od telefónu sa úplne neodstrihnite a noste ho so sebou naďalej.

Displej znova narástol

Doba čiernobielych displejov a nechutne veľkých rámčekov je konečne preč. Fitness náramok Xiaomi Mi Band 6 je toho dokonalým dôkazom. Jeho plne dotykový displej totiž opäť narástol a dostal sa na hodnotu 1,56 palcov. Vďaka technológii AMOLED a jemnosti 326 ppi pritom ponúka ešte lepšie farebné spektrum a zobrazovacie uhly, ako kedykoľvek predtým. A čo je najväčšia výhoda – v prípade, že disponujete staršou generáciou (tak, ako ja svojou trojkou) – tešiť sa môžete na krásne farby. 

Vďaka dostatočnej veľkosti displeja si môžete sami určiť, ako bude váš ciferník vyzerať. Na výber máte až 60 rôznorodých dizajnov a možnosť preferencie rôznych ukazovateľov, výsledkom čoho bude vždy jedinečný dizajn. Ja som šla do modernej klasiky a nechala som si zobraziť nielen denný stav krokov, ale aj tep srdca a stav batérie samotného náramku.

Aby som však náramok len bezhlavo nechválila, musím spomenúť aj jednu nevýhodu. Je ňou absencia automatického nastavenia jasu. Iste, v interiéri zrejme takúto funkciu potrebovať nebudete. Pozerať sa však na tmavý displej na prepálenom slniečku je už ale o čosi horšie a, buďme k sebe úprimní, zo strany Xiaomi ide o poriadny fail. Na druhú stranu, pri ideálnych svetelných podmienkach môžete počítať so skvelými zobrazovacími uhlami. 

Xiaomi Mi Band 6

Najdôležitejšie technické parametre:

Displej:  1,56“ displej s technológiou AMOLED (326 ppi)
Rozmery a váha: 4,74 × 1,86 × 1,27 cm, 10 g 
Odolnosť voči vode: Áno (do 50 metrov, resp. 5 ATM)
Operačný systém: Vlastný OS
Batéria: Li-poly, 125 mAh

Senzory sú všade

Moderný pomocník jednoducho nemôže ostať pri meraní prejdenej vzdialenosti. Uvedomuje si to aj Xiaomi, ktoré obdarilo svoj Mi Band 6 viacerými zaujímavými funkcionalitami. Vďaka aplikácii Mi Fit si napríklad môžete pohodlne kontrolovať kvalitu vášho spánku. Ten náramok označí štyrmi fázami ako priemerný ľahký, hlboký a REM spánok a tiež čas, ktorý strávite hore. Analýza spánku poodhalí všetky vaše nedostatky v odpočinku a bude vás nútiť, aby ste spali dlhšie a kvalitnejšie. Veľkou výhodou je, že náramok zmapuje aj správnosť vášho dýchania a činnosť srdca.

Zaujímavou novinkou je aj možnosť zobrazenia úrovne stresu. No a v prípade, že patríte medzi nežnejšie polovičky, poteší vás aj možnosť sledovania menštruačného cyklu. Priamo na náramku alebo v aplikácii sa dozviete o začiatku a konci menštruačnej a ovulačnej fázy. Spoliehať sa pritom nemusíte len na svoje jazykové znalosti, aplikácia Mi Fit je dostupná aj v češtine.

Xiaomi Mi Band 6 

Výdržou ohromí

Doba otravných konektorov je konečne preč. Definitívne sa s ňou môžete rozlúčiť aj v prípade fitness náramku Xiaomi Mi Band 6. Nabíjanie vstavanej Li-poly batérie s celkovou kapacitou 125 mAh prebieha štýlovo, postará sa oň magnet na zadnej strane samotného tela náramku. Vďaka dobrej dostupnosti nabíjacej plochy už nemusíte telo z náramku pracne vyťahovať, ako ste na to možno boli zvyknutí z predošlých generácií. 

Samotné nabitie z môjho pozorovania neprekročilo hranicu dvoch hodín. V prípade, že si budete náramok nabíjať priebežne, tento čas bude ešte kratší. Počas dodávania šťavy pritom nebudete ani o tie najpodstatnejšie informácie. Na dotykový displej stačí jednoducho ťuknúť a hneď sa dozviete nielen to, koľko percent ešte ostáva do úplného nabitia, ale aj koľko je práve hodín.

Mimochodom, vedzte, že Mi Band 6 zrejme príliš často nabíjať nebudete. Výrobca totiž sľubuje jeho 14-dňovú výdrž, i keď s týmto tvrdením by som bola trochu opatrná. Všetko totiž závisí od spôsobu, akým budete náramok používať. Ak ste aktívnymi športovcami, alebo vám jednoducho nedá monitoring vašich životných funkcií spávať, výdrž bude klesať. Aj napriek tomu však môže ostať na príjemných hodnotách. V mojom prípade som sa výraznejšie neobmedzovala a aj napriek tomu mi náramok plne poslúžil asi týždeň a pol. Slušné. 

Xiaomi Mi Band 6

Čo s telefónom?

Xiaomi Mi Band 6Žiaľ, ako to už v prípade lacných náramkov býva, niekde musí prísť aj kompromis. V prípade Xiaomi Mi Band 6 znamená značné okresanie možností. O absencii GPS modulu som vám už vravela, tam sa to však nekončí. Hoci vás náramok dokáže príjemnými vibráciami upozorniť na prichádzajúci hovor, SMS či iné upozornenia zo zvolených aplikácií, telefónu sa úplne nezbavíte. Správu si tu totiž nevybavíte a ani nezdvihnete hovor. 

Na druhú stranu vás poteší možnosť ovládania hudobného prehrávača alebo možnosť budenia pomocou implementovaného budíka. Na to všetko však potrebujete náramok spárovať so svojím inteligentným telefónom. Podporované sú v tomto prípade oba hlavné operačné systémy, teda Android aj iOS. A nutné je podotknúť aj to, že všetko prebieha hladko a rýchlo – minimálne v mojom prípade to inak nebolo.

Náramok som párovala s iPhonom a všetko potrebné som si nastavila v aplikácii Mi FIt. A hoci si jej pomocou do náramku češtinu ani slovenčinu nestiahnete, čiastočne vás predsa len potešíme. Zobrazovací displej totiž zvládne českú diakritiku. Namiesto otravných otáznikov či chybových hlásení sa tak môžete tešiť na plnohodnotné zobrazenie správ. 

Záver

Či už ste spokojnými používateľmi jednej zo starších generácií Mi Band-u, alebo ste vo svete fitness náramkov úplnými nováčikmi, „šestka“ by vašej pozornosti uniknúť rozhodne nemala. Ponúka niekoľko príjemných vylepšení a funkcií, na ktoré si ľahko zvyknete. Jednou z najväčších výhod je veľký farebný displej, vďaka ktorému sa dozviete všetko podstatné. Sekunduje mu množstvo senzorov, za ktoré spomeniem napríklad meranie okysličenia krvi alebo monitoring miery stresu. Samozrejmosťou je v tomto prípade aj zapisovanie krokov, prejdenej vzdialenosti či spálených kalórií. Absolútnou čerešničkou na torte ostáva dlhá výdrž batérie a možnosť ovládania hudobného prehrávača priamo z vášho zápästia. Azda jedinou väčšou nevýhodou je v tejto chvíli absencia slovenského či českého jazyka v samotnom náramku. Ostáva nám tak len dúfať, že aj toto sa podarí vývojárom čoskoro zmeniť.

Hlavné výhody a nevýhody:

+ Veľký displej - Náramok nepodporuje slovenčinu ani češtinu
+ Monitoring miery kyslíka v krvi - Nemožno zdvihnúť prichádzajúci hovor a odpovedať na správy
+ Množstvo dostupných športových režimov - Chýba automatický jas
+ Vzdialené ovládanie hudobného prehrávača
+ Mi Fit aplikácia dostupná v českom jazyku

Xiaomi Mi Band 6 rozhodne naplnil očakávania, ktoré sme od novej generácie mali. Ak vás očaril rovnako, ako nás v redakcii, môžete si ho zakúpiť tu.