Xbox One X: najvýkonnejšia herná konzola všetkých čias

  • Štvrtok, 22. jún 2017
  • Kategórie: Xbox

Microsoft predstavil novú hernú konzolu Xbox One X. Podarila sa! Vlastne viac než to. Nový Xbox bude tou najvýkonnejšou hernou konzolou na svete. O celých 40 %. Jeho výkon bude porovnateľný s 3x drahšími hernými PC. Spoločne s novým Xboxom sa navyše môžete tešiť na poriadnu dávku herných peciek...

Čo prináša Xbox One X

Nová herná konzola od Microsoftu je nielen najvýkonnejším, ale tiež najtenším Xboxom v histórii. V jeho útrobách nájdete procesor AMD Jaguar s taktom 2,3 GHz, extrémne rýchlu operačnú pamäť GDDR5 s priepustnosťou 326 GB/s a poriadnou kapacitou 12 GB a samozrejme tiež špičkovú grafickú kartu. Tá ponúka neuveriteľný výkon 6 teraflopov.

Vďaka rýchlejším nahrávacím časom, lepšej snímkovacej frekvencii a vylepšeným textúram si hry na Xbox ONE X vychutnáte lepšie, ako kedykoľvek predtým! Okrem hier si na konzole budete môcť vychutnať aj 4K filmy z Ultra HD Blu-ray disku.

Na aké nové funkcie sa môžete tešiť?

Výkon, výkon a zase výkon! To je to, čo nový Xbox One X odlišuje od svojich predchodcov. Konzola bola špeciálne navrhnutá pre hranie vo 4K UHD rozlíšení (3840x2160). V pohode si na nej ale zahrajú aj tí, ktorí 4K televízor či monitor nevlastnia. Xbox One X totiž podporuje technológiu Supersampling, ktorá sa stará o bezchybné a maximálne ostré vykreslenie obrazu na displejoch s nižším rozlíšením.

Čakajú vás herné pecky!

Spoločne s konzolou sa samozrejme môžete tešiť aj na množstvo skvelých herných noviniek. Exkluzívne pre Xbox vyjde napríklad siedmy diel špičkovej pretekárskej série Forza Motorsport 7. Na Xboxe One X budete môcť pretekať vo 4K pri 60 snímkach za sekundu. Milovníci dobrodružstva sa môžu tešiť na nový Assassins Creed: Origins, fanúšikov akcie zase nadchne postapokalyptické Metro Exodus atď.

Vylepšenia sa navyše dočká aj mnoho existujúcich hier. Hity ako Gears of War 4, Forza Horizon 3, Minecraft, Resident Evil 7, Final Fantasy 15 a desiatky ďalších dostanú bezplatnú aktualizáciu, vďaka ktorej budú môcť naplno využiť potenciál novej konzoly. Táto informácia zároveň prezrádza, že Xbox One X bude spätne kompatibilný, teda prehrá aj staršie hry. Spätná kompatibilita bude zachovaná aj v prípade príslušenstva.

Bavte sa naplno s konzolami Xbox

Nový Microsoft Xbox One X sa do predaja dostane v závere tohto roka, predobjednať si ho však môžete už teraz -> TU

Ak nechcete čakať na jeseň, môžete samozrejme staviť aj na ďalšie skvelé konzoly z rodiny Xbox. Xbox One S, ktorý vám umožní zahrať si hry vo 4K rozlíšení, alebo obľúbený Xbox ONE.