Predstavujeme iOS 11 - najvyspelejší operačný systém od Apple

iOS 11. Tak znie názov najvyspelejšieho mobilného operačného systému na svete, ktorý pred nedávnom predstavila spoločnosť Apple. Prináša rad zmien pre iPhone, pre iPad sa zmeny dajú doslova označiť za monumentálne. iOS 11 je úžasne flexibilný a užívateľsky maximálne prívetivý. Naučiť sa ho naplno využívať je otázkou okamihu. Zároveň ponúka maximálnu bezpečnosť a ochranu vášho súkromia. Vyskúšajte iOS 11 aj vy a už nikdy nebudete chcieť meniť!

V jednoduchosti je sila

iOS 11 je dokonale intuitívny systém. Nemusíte premýšľať čo a ako. Jednoducho len zapnete svoj iPhone alebo iPad a začnete pracovať. Dotykové ovládanie funguje úplne precízne. Jediným kliknutím spustíte požadovanú aplikáciu, jediný ťahom ruky si zobrazíte požadované informácie. Významnou inováciou prešlo ovládacie centrum. V ňom nájdete pohromade všetky dôležité funkcie a po novom si môžete sami pridávať položky, ktoré potrebujete.

Pôjde vám to od ruky. Nech robíte čokoľvek

Významnou inováciou prešiel Dock. Ten je teraz prístupný z ktorejkoľvek obrazovky, teda nielen z plochy. Vďaka tomu získate okamžitý prístup k najdôležitejším a najobľúbenejším aplikáciám, navyše si sem môžete ľubovoľne pridávať vlastné. Nová aplikácia “Súbory“ združuje všetky vaše dáta pohromade. Ľahko v nich môžete prechádzať, vyhľadávať alebo ich organizovať, a pritom je úplne jedno, či ich máte uložené na iPhone, iPade alebo sa nachádzajú v iných synchronizovaných zariadeniach.

Skvele funguje aj multitasking, vďaka ktorému môžete mať otvorených viac aplikácií súčasne. Môžete medzi nimi jednoducho preťahovať obrázky, texty alebo súbory. Chytiť a presunúť sa dá v iOS 11 prakticky čokoľvek!

Inteligentný hardvér + špičkový softvér = dokonalá symbióza

Vynikajúci softvér potrebuje k dokonalému fungovaniu aj výborný hardware. A tým neurónový čip A11Bionic bezpochyby je. Jeho umelá inteligencia sa od vás dokáže učiť a vďaka tomu dokážu systém i najrôznejšie aplikácie predvídať vaše potreby. Uľahčí vám písanie správ, naučí sa, kedy a kam jazdíte a mapy vám podľa toho ponúknu v správnu chvíľu tú najlepšiu trasu. Rovnako tak vám pomôže s organizáciou fotiek alebo vám odporučí aplikácie, ktoré by sa vám v danej chvíli mohli hodiť. A čo je dôležité - všetko spracovanie dát prebieha priamo v telefóne. Vaše súkromie tak zostáva chránené!

Tvoriť krásne fotky je teraz tak jednoduché!

Od stlačenia spúšte po zobrazenie fotky ubehne len okamih. V skutočnosti ale počas tejto doby vykoná obrazový procesor miliardy operácií. Vyhodnotí scénu, rozpozná tváre, vyladí expozíciu. Výsledné snímky sú preto nádherné a zároveň neskutočne živé. Nechýba ani možnosť robiť fotky v režime Live Photo. Z týchto snímok je možné následne vytvárať zábavné slučky, alebo zábery púšťať pospiatky. iOS 11 samozrejme disponuje aj celou škálou úžasných filtrov, ktoré dodajú vašim snímkam neopakovateľné čaro. A vďaka podpore nových formátov zaberú fotky a videá o polovicu menej miesta vo vašom úložisku. Samozrejme bez straty kvality.

Prepojte svoje zariadenia v iCloude

Do iCloudu môžete bezpečne zálohovať fotky, videá, hudbu, dokumenty a ďalšie dáta. Tým to však ešte len začína. K takto uloženým dátam možno pristupovať odkiaľkoľvek. Jeden súbor tak môžete striedavo používať v akomkoľvek zariadení Apple, bez toho, aby ste si ho zložito preposielali. Všetko je dokonale synchronizované. Akákoľvek úprava sa automaticky prejaví vo všetkých pripojených zariadeniach. Nie je tak najmenší problém rozpísať správu v iPhonu a dokončiť ju v Macu a pod.

 

Na vašom bezpečí záleží

Vysoká ochrana súkromia a bezpečia užívateľov je pre Apple prioritou. Akýkoľvek prístup aplikácií k vašim osobným informáciám preto musíte sami odsúhlasiť. Konverzácia cez aplikáciu Messagea FaceTime je šifrovaná, takže sa k nej nikto neoprávnený nedostane. Prístroj môžete zabezpečiť odtlačkom prsta Touch ID alebo pomocou vašej tváre prostredníctvom technológie Face ID. Do zariadenia sa skrátka nikto nepovolaný nedostane. Na najvyššej úrovni je tradične aj ochrana pred vírusmi a malware.

Nenahraditeľné aplikácie znova o kus lepšie

Hneď v základe iOS 11 nájdete niekoľko kľúčových aplikácií, bez ktorých by to skrátka nebolo ono. Chýbať nemôžu napríklad mapy, aplikácie na fotky, správy, pre zdravie alebo inovovaný hudobný program. Oproti predchádzajúcim verziám boli aplikácie vylepšené a mnohé aj výrazne prepracované.

Obrovskou zmenou prešiel App Store. Teraz vám pomôže s objavovaním hier a aplikácií, ktoré by sa vám mohli hodiť. K dispozícii budete mať prehľadne roztriedené zoznamy, tipy na zaujímavé vychytávky a každý deň tu nájdete aj zaujímavé články expertov.

Zmeny k lepšiemu na každom kroku

Nový iOS 11 je skrátka nabitý skvelými vylepšeniami. Apple Pencil pre váš iPad reaguje lepšie ako kedykoľvek predtým. Inovácie sa dočkalo diaľkové ovládanie AirPlay 2, z poznámok teraz môžete dokumenty priamo skenovať, kalendár sa naučil spolupracovať s mapami, pribudla aj funkcia tiesňového volania Tieseň SOS. iOS 11 skrátka priniesol úžasný pokrok a posunul možnosti mobilných operačných systémov zase o krok ďalej!

Kúpte si produkty Apple vybavené iOS 11 tu.

Ďalšie aktuality od tejto značky