LG OLED TV – najlepší televízor všetkých čias

  • Štvrtok, 25. január 2018
  • Značky: LG

4 dôvody, prečo si vybrať LG OLED TV

  1. Dokonalá čierna, dokonalé farby. Celý svet žasne nad technológiou LG OLED, ktorá ponúka dokonalé čierne odtiene a verné farby, ako nevyhnutnú súčasť obrazu špičkovej kvality.
  2. Širšie farebné spektrum a intenzívnejšie farby. Keď sú farby verné realite, neexistujú hranice toho, čo je možné vidieť. To, čo sa predtým skrývalo v odtieňoch, je teraz jasne viditeľné.
  3. Dokonalé pozorovacie uhly. Televízor môžete sledovať z ľubovoľnej polohy a kvalita obrazu, jas, farby i kontrast zostávajú stále perfektné.
  4. Tenké prevedenie zaručuje splynutie s interiérom. Hrúbku obrazovky je možné inovatívne zmenšiť, pretože nevyužíva žiadne podsvietenie.

Čo robí LG OLED TV tak jedinečným?

Technológia LG OLED prináša aktívny displej (podobne ako technológia plazmových TV), keď nie je potrebné žiadne dodatočné podsvietenie, ale zdrojom svetla sú samotné obrazové body (pixely). LG OLED technológia tak prináša celý rad nepochybných výhod, vrátane dokonalej čiernej farby, ktorá býva jedným z najslabších miest LCD technológie. Spoločnosť LG je v súčasnosti jediným výrobcom, ktorý dokázal prekonať všetky úskalia pri vývoji a výrobe, a je tak jediným výrobcom OLED panelov na svete.

Vedeli ste?

Navzdory podobnému označeniu sa OLED a QLED výrazne líšia. QLED je marketingové označenie pre obrazovky s technológiou LCD s podsvietením (backlight) a využitím kvantových bodov, takzvaných Quantum Dot. Keď sa na QLED pozriete z uhla, farby začnú strácať jas i kontrast. Jedine u OLED TV sú z ľubovoľnej polohy kvalita obrazu, jas, farby i kontrast stále perfektné.

LG OLED s vyšším maximálnym jasom a lepším zvukom

LG OLED TV v modelovom roku 2017 priniesol celý rad noviniek a vylepšení. Primárne sa jedná o TV s rozlíšením Ultra HD/4K, kde došlo k nárastu maximálneho jasu, a to až na hranicu 1000 nitov (štandardne merané na 10tich percentách bielej plochy v tmavom okolí). Tu len zdôrazníme, že OLED TV s celkom čiernou farbou potrebuje k dosiahnutiu rovnakého kontrastu, ako LCD začínajúce na "šedej", omnoho menšie jasové maximum. V rámci farebného rozsahu je situácia veľmi obdobná. OLED TV je vybavený panelom s 10bitovým spracovaním obrazu a je tak schopný zobraziť celkom 1 073 000 000 farebných odtieňov. V poslednej dobe najčastejšie užívanom označení farebného priestoru DCI-P3 tak dokáže pokryť 98,5% tejto normy. K tomu pripočítame dokonalé pozorovacie uhly, keď ani z extrémnych uhlov nedochádza k žiadnej strate vo farebnom priestore a TV je tak možné sledovať doslova odkiaľkoľvek!

Druhou zásadnou inováciou je novo implementovaná technológia zvuku Dolby Atmos, ktorú môžete poznať z prémiových kinosál. Na rozdiel od klasického priestorového zvuku, využívajúceho jednotlivé kanály, je Dolby Atmos schopný reprodukovať jednotlivé zvuky a korektne ich umiestniť nie len v 2D, ale v 3D priestore. Vnímate tak zvuky i nad vami a pod vami, a výsledný dojem zo sledovaného obsahu je opäť o poznanie lepší.

Nový webOS

Pre zhrnutie len dodajme, že všetky modely roku 2017 sú vybavené operačným systémom webOS vo verzii 3.5 a okrem rozsiahlych Smart funkcií, ktoré boli k dispozícii už v minulom roku, prináša tento systém celý rad vylepšení a noviniek. Jednu z veľmi obľúbených noviniek je podpora 360° VR videa a fotografií. Vďaka tomu, v dnešnej dobe toľko obľúbené panoramatické záznamy, už nie je potrebné ukazovať priateľom len na PC alebo špeciálnom vybavení, ale stačí pohodlne zapnúť TV. Pohyb v rámci kompletného panoramatického záberu potom prirodzene zaisťuje Magický ovládač s pohybovým ovládaním rovnako ako bežná počítačová myš. Samotný prístup k obľúbeným aplikáciám je v tejto verzii systému webOS až neskutočne jednoduchý a rýchly. Pod jednotlivé numerické tlačidlá je možné nastaviť 9 najobľúbenejších aplikácii a tie následne spustiť podržaním príslušného tlačidla po dobu 3 sekúnd.

 

Ďalšie aktuality od tejto značky

Otestovali sme špičkový smartfón LG G3

Otestovali sme špičkový smartfón LG G3
Recenzie 8. 7. 2014, Značky: LG,
Na trh prišiel s tými najvyššími ambíciami. Skvelo vybavený smartfón LG G3 vzbudil veľký rozruch už pred svojim uvedením. Právom? Nedávno sme mali príležitosť najlepší súčasný LG mobil vyskúšať....
Čítať ďalej

Červený Nexus 5 exkluzívne na Hej.sk

Červený Nexus 5 exkluzívne na Hej.sk
Ostatné 17. 3. 2014, Značky: LG,
Túžite po chytrom telefóne, ktorý je dostatočne veľký, avšak nie prerastený, má vysoký výkon, čistý operačný systém bez zbytočných nadstavieb a súčasne vyzerá neskutočne sexy? Máme pre vás skvelý...
Čítať ďalej

Doporučené produkty