GoPro predstavilo nový rad kamier HERO 7 a je sa na čo tešiť

  • Piatok, 21. september 2018
  • Značky: GoPro

GoPro opäť určilo smer, ktorým sa bude uberať svet akčných kamier. Značka, ktorá je zakladateľom a dlhodobým lídrom tohto segmentu, predstavila svoju novú vlajkovú loď. A spolu s ňou aj celú flotilu profesionálnych kamier! Vyberať tak môžete medzi modelmi HERO 7 Black, HERO 7 Silver a HERO 7 White, ktoré budú v predaji od 27. 9. Ktorú z nich zvoliť?

Revolučná stabilizácia obrazu a živý prenos cez Facebook

Už nikdy sa nebudete musieť pozerať na roztrasené zábery. GoPro predstavuje akčnú kameru HERO 7 Black, ktorá disponuje revolučnou stabilizáciou a kvalitou obrazu. A nielen to! Model HERO7 Black dokáže napríklad aj živý prenos na Facebook. Spolu s modelom Black prichádza na trh celý sedmičkový rad, ktorý zahŕňa aj modely Silver a White!

HERO 7 Black: plynulejšie než kedykoľvek predtým

Keď hľadáte absolútne profesionálnu kvalitu, najlepšou voľbou je HERO 7 Black! Nezáleží na tom, v akom teréne a podmienkach budete natáčať. Vaše zážitky zaznamenáte ostrejšie a plynulejšie než kedykoľvek predtým– či už si budete užívať hladký zjazd na lyžiach alebo divoké skoky na bicykli v kamenistom teréne. HERO 7 Black je totiž po novom vybavený 3osou stabilizačnou funkciou HyperSmooth. Vďaka nej budú vaše zábery tak hladké, ako keby ste natáčali s gimbalom alebo iným profesionálnym zariadením!

Ďalšou novinkou je možnosť okamžite zdieľať svoje zážitky s priateľmi. A to aj vo chvíľach, keď ich práve prežívate. Kamera totiž umožňuje vytvárať živý stream prostredníctvom aplikácie GoPro. Keď sa práve rozhodnete splaviť na kajaku vodopád v amazonskej džungli, vaši kamaráti a fanúšikovia môžu byť pri tom. Samozrejmosťou je, že aj tentokrát vládne GoPro fantastickou kvalitou obrazu. Vytvárať môžete aj 12MP fotografie. Natáčať je možné v kvalite 4K pri 60 fps. Vo FullHD zvládne HERO 7 Black 240 fps, z čoho vytvoríte fantastické slow motion – pohyb môžete spomaliť až 8x!

So všetkými kamerami GoPro zo série HERO 7 sa môžete vydať pod vodu – bez akéhokoľvek krytu sú vodotesné až do desaťmetrovej hĺbky. S novým intuitívnym dotykovým displejom je snímanie úžasných záberov hračkou. Stačí potiahnuť prstom a ťuknúť. Pomocou samospúšte zachytíš skvelé selfie. Snímať môžeš aj na výšku a hneď potom pridať svoje fotky a videá ako Instagram Story.

Zábery sa automaticky presunú do aplikácie GoPro, odkiaľ ich môžeš ihneď zdieľať. Vďaka absencii krytu je aj zaznamenaný zvuk ďaleko kvalitnejší. K ďalším jedinečným funkciám patrí ovládanie hlasom, ktoré vás zbaví zložitého nahmatávania tlačidiel, keď máte kameru pripevnenú napríklad na helme, a lokalizácia GPS (okrem HERO 7 White). Vďaka nej a pohybovým senzorom si potom do videa jednoducho vložíte telemetrické údaje o rýchlosti, prevýšení, preťažení či smere pohybu.

HERO 7 Silver a Black: čím sa líšia?

Aj ďalšie kamery z radu HERO 7 ponúkajú prvotriedny výkon, a to predovšetkým v skvelom pomere k cene. Základný model HERO 7 White zvládne až 10MPx fotografie a natáčať dokáže v kvalite 1440 p / 60 fps, z ktorej vytvoríte dvakrát spomalené video. Stredný model HERO 7 Silver pre vás taktiež vytvorí 10MPx fotky, samozrejme s funkciou DWR navyše. Video natočí až v kvalite 4K pri 30 snímkach za sekundu, pri 1440 p nasníma, rovnako ako model White, 60 snímok za sekundu. 

Profesionálna kvalita videí ešte nikdy nebola dostupnejšia!