Do lavíc v plnej školskej výbave alebo kupujeme aktovku a ďalšie pomôcky

Chystá sa vaše dieťa od septembra do školy? Chcete si byť istý, že nezabudnete na niečo dôležité? Máme pre vás niekoľko tipov, šikovný a stručný zoznam vecí, ktorý by nemal žiadnemu školákovi chýbať! Zaobstarajte si peknú výbavu v dostatočnom predstihu.

Čo vybrať? Aktovku alebo batoh?

Dostatočne kvalitná taška na prenášanie všetkých školských potrieb je samozrejme základ. V dnešnej dobe už je prakticky jedno, či siahnete po osvedčenej aktovke alebo si vyberiete zo širokej ponuky batohov, ktorých výhodou proti aktovkám je predovšetkým väčší vnútorný priestor. A na čo sa pri kúpe zamerať? Batohu či aktovke  rozhodne nesmie chýbať spevnené dno i chrbát a z ochranných dôvodov musia byť vybavené bezpečnostnými prvkami. V neposlednom rade myslite aj na atraktívny dizajn, práve vzhľad je pre deti často tým najdôležitejším kritériom.

  • Tip na nákup: aktovka školský Baagl Extreme: perfektná voľba pre malých milovníkov motoriek. Táto ergonomicky tvarovaná a ultra ľahká aktovka pre žiakov 1. stupňa sa pýši nízkou hmotnosťou i veľkým vnútorným priestorom. Vďaka podporným bodom v kritických oblastiach navyše výrazne znižuje záťaž detskému chrbtu. So štvorbodovým systémom ramenných popruhov navyše jednoducho prispôsobíte popruhy výške dieťaťa, aktovka tak porastie spoločne s vašou ratolesťou. Chýbať samozrejme nesmie ani súprava reflexných prvkov. Vnútri aktovky nájdete priestor s praktickým vnútorným organizérom a tri oddelené vrecká a ďalšie vonkajšie na pitie a drobnosti. Kupujte tu.

 

  • Tip na nákup: školský batoh Stil teen Indian Summer: štýlová voľba pre všetkých teenagerov. Ponúka široké možnosti nastavenia ramenných popruhov, takže ho môžu využívať študenti 2. stupňa základných škôl, ale aj stredoškoláci. Vďaka svojej konštrukcii popruhy rovnomerne zaťažujú ramená, hrudný pás potom batoh pevne zafixuje na chrbte. Vnútri batohu nájdu študenti 3 priestranné komory. Samozrejmosťou je vrecko na notebook, milovníkov hudby poteší špeciálny otvor pre slúchadlá. Fľaše a najrôznejšie drobnosti je možné umiestniť do postranných vreciek. Kupujte tu.

 

  • Tip na nákup školský set P + P Karton PREMIUM Santoro Gorjuss: limitovaná edícia školského setu s okúzľujúcim dievčenskom motívom, ako stvorený pre školáčky 1. stupňa. Základom tohto krásneho a zároveň praktického setu je dizajnový anatomický batoh s odľahčenou hliníkovou konštrukciou a hmotnosťou 1200 g. Chýbať nemôže ani priestranný jednoposchodový peračník a vrecko na prezuvky, ktorý je možné využiť napríklad aj pre cvičebný úbor na hodiny telocviku. Kúpte si celý set v jednotnom dizajne. Ušetríte svoj čas aj peniaze a vaše dieťa získa obdiv svojich spolužiakov. Kupujte tu.

Kompletnú ponuku školských tašiek a batohov nájdete tu!

Kvalitné školské peračníky pre všetko potrebné

Prepisovačky, ceruzky, pastelky, strúhadlo, nožnice, ale aj krátke pravítko - to všetko by mal obsahovať školský peračník či etue. Peračník je menší, prehľadnejší a je určený skôr mladším školákom. Ideálne sú predovšetkým jednoposchodové peračníky, ktoré by mali bez problémov pojať všetku školákovu výbavu. Etue naopak ponúka viac priestoru, väčšiu voľnosť pri ukladaní pomôcok, bude sa tak hodiť predovšetkým starším žiakom.

  • Tip na nákup: peračník Baagl jednoposchodový Sovičky: sovičky sú veľmi obľúbeným detským motívom. Peračník sa sovičkovým vzorom preto urobí radosť každému dievčatku. Tento jednoposchodový peračník bez problémov vystačí všetkým žiakom 1. stupňa základnej školy. Kupujte tu!

Kompletnú ponuku školských puzdier a peračníkov nájdete tu!

Dosky na zošity a učebnice

Aké bude presné zloženie zošitov a učebnícsa obvykle školáci dozvedia až v škole od pani učiteľky. Je však nanajvýš pravdepodobné, že prevažná väčšina z nich bude formátu A4 alebo A5. Už teraz preto môžete svojim ratolestiam nakúpiť ochranné obalya dosky, ktoré zabránia poškodeniu zošitov či učebníc. Tvrdé dosky sa navyše predávajús najrôznejšími grafickými motívmi, vaše dieťa si tak pokojne môže vybrať svojho obľúbeného hrdinu, ktorý ho bude z dosiek zošita sprevádzať po celý rok.

  • Tip na nákup: dosky na zošity Stil A4 teen Energy Space: poriadok musí byť. Dbajte na to, aby vaše dieťa malo všetky zošity a učebnice zrovnané a pohromade v jednom ochrannom obale. Vďaka týmto doskám s vnútornou chlopňou proti vypadnutiu a zaisťovacou gumičkou predídete tomu, aby sa učebné materiály zohýbali a prípadne zničili. Kupujte tu!

Kompletnú ponuku dosiek na zošity nájdete tu!

Ďalšie nevyhnutnosti do aktovky

Nielen učením žije školák, preto je potrebné, aby o prestávke mohol z aktovky vyloviť chutné občerstvenie. Pre uchovávanie jedla veľmi dobre poslúžia desiatové boxy, tekutiny jedobré umiestniť do fľaše na pitie vyrobené zo zdravotne nezávadných materiálov. Mala by mať tiež dobré tesnenie, aby sa v taške nerozliala. Hodiť sa iste bude aj zásterka na výtvarnú alebo vreckár na lavicu. A ešte jednu vec rozhodne nesmiete zabudnúť kúpiť - vrecko na prezuvky! Tu sú naše tipy:

  • Vrecko na prezuvky Baagl Freestyle: ľahko prístupné textilné vrecko, ktoré možno nosiť na ramene alebo pripevniť k aktovke. Skrátka ideálna batožina na prezuvky alebo na športový úbor na telocvik. Ďalšie kvalitné vrecká na prezuvky kupujte tu.
  • Zásterka na výtvarnú P + P Karton Dolly: so zaväzovaním za krkom ochráni odev vášho malého kresliara pred pohromou v podobe zašpinenia farbičkami a pod. Ďalšie praktické zásterky na výtvarnej kupujte tu.
  • Vreckár na lavicu Stil Škoda R5: pomocou pútok ľahko uchytia ku školskej lavici alebo doma v detskej izbe a prehľadne si do neho naskladá učebnice, zošity a ďalšie dôležité školské pomôcky. Tento štýlový vreckár je ideálny predovšetkým pre malých fanúšikov rally a značky Škoda. Ďalšie štýlové vreckára na lavici kupujte tu.

Tajný tip na záver:  kúpte svojmu školáčikovi skvelý dizajnový kufrík, do ktorého si môže schovať farbičky do školy, ale aj svoje najtajnejšie vynálezy, hračky či objavy. Kufrík P + P Karton s robotickou tematikou je vybavený kovovým zámkom, vaše dieťa si tak môže svoje poklady pekne zamknúť a uchovať v bezpečí pred prípadnými špiónmi. Všetky kufríky, vrátane tých pre dievčatká, nájdete tu.

Kompletnú ponuku školských potrieb pre vaše dieťa nájdete tu!