Microsoft Office: Evolúcia pre kancelársku prácu

S najnovšími balíkmi Office 365 a Office 2016 od Microsoftu môžete pohodlne využívať obľúbené kancelárske programy, akými sú Word, Excel, PowerPoint a ďalšie. A to, či už sedíte pri domácom počítači, či v kancelárii. Novo sa môžete tešiť na intuitívnejšie ovládanie, zdokonaleného Pomocníka, ale aj užšiu spoluprácu s online prostredím.

S Office 365 (nielen) k domácemu používateľovi

Možno ste boli donedávna zvyknutí na jedinú verziu "kancelárskeho" balíka. Dnes existuje hneď niekoľko variantov, ktoré berú do úvahy vaše voľnočasové, študijné i pracovné požiadavky. Môžete si tak sami vybrať, ktorý z balíčkov vám bude vyhovovať najviac. Navyše si môžete byť istí vysokou spoľahlivosťou a minimalizáciou rizika straty dát, súborov či osobných údajov. Office 365 vám ponúka plnohodnotný balík známych aplikácií, ako je Word, Excel, PowerPoint či OneNote, pričom nechýbajú ani pokročilejšie programy typu Publisher pre tvorbu vizitiek, formulárov či webových stránok alebo Access ako nástroj na správu relačných databáz. Veľkým bonusom je online úložisko OneDrive s kapacitou až 1 TB, tešiť sa môžete aj na hodinové volanie cez Skype zadarmo. Licenciu možno zakúpiť pre jediný PC alebo až pre päť zariadení samostatne s možnosťou každoročného predĺženia. Oba varianty platia pre Windows i Mac.

Office 2016 pre nenáročných i pokročilých

Potrebujete Office k písaniu textov, vytváraniu pôsobivých prezentácií a k občasným výpočtom? Potom sa úplne uspokojíte s licenciou Office 2016 pre domácnosti. Licencia je určená pre 1 počítač a obsahuje všetko podstatné: Word, Excel, PowerPoint a pokročilý poznámkový blok OneNote, zvládajúci ukladať aj obrázky alebo audiovizuálne súbory. Inteligentné vyhľadávanie Vám pomôže nájsť potrebné informácie na internete priamo z prostredia dokumentu, podobne funkcia Povedzte mi ako alternatíva Pomocníka významne zvyšuje produktivitu práce. Ak vám príde verzia pre domácnosť príliš ochudobnená a nedostatočná pre vaše zámery, venujte pozornosť balíčku Office 2016 pre domácnosti a podnikateľov alebo Office 2016 pre profesionálov. V čom sa líšia? "Podnikateľská" edícia je okrem známych programov obohatená o samostatného poštového klienta Outlook, ktorý organizuje prichádzajúce a odoslané správy, spravuje zoznam kontaktov, úloh a poznámok v kalendári. Office pre profesionálov sa podobne ako Office 365 chváli plnou výbavou vrátane programu Publisher a Access. Na rozdiel od predchádzajúcich balíčkov ale "Profesionál" nemá ekvivalent pre Mac.

Vyberte si ten svoj! Balíčky podľa vašich predstáv (Windows):

Zaujíma vás viac Mrknite na video

Vyberte si ten svoj! Balíčky podľa vašich predstáv (Mac):

Máte ďalšie otázky? Mrknite na najčastejšie otázky užívateľov tu.