Epilátor ETA Fenité 3346 90000

Večný boj s chĺpkami znamená pre ženy stratu času aj nemalého obnosu peňazí, ktoré by sa dali použiť aj inak. Hľadáte spoľahlivé riešenie, ktoré sa po pár použitiach neotupí? Stavte na epiláciu, vďaka ktorej si krásnu pokožku bez chĺpkov môžete užívať po dobu niekoľkých týždňov. Moderné epilátory patria k čoraz k obľúbenejšej výbave mnohých žien a ak chcete vybrať správne, zaujímajte sa nielen o cenovku, ale aj funkcie, výbavu, príslušenstvo a účinok epilácie.
Depilácia
Depilácia chĺpky skracuje. Pri depilácii sa odstráni iba viditeľná časť chĺpka na povrchu pokožky. Hlavnou výhodou depilácie je, že je rýchla a bezbolestná, avšak výsledný efekt je krátkodobý. Po pár dňoch, a niekedy už na druhý deň, vám začnú nezbedné chĺpky opäť rásť a celý proces musíte zopakovať. Depilovať chĺpky môžete mnohými spôsobmi od klasických holiacich strojčekov so žiletkami cez vyššiu triedu elektrických holiacich strojčekov až po rôzne depilačné krémy, vosky či cukrové pasty. Najväčšou nevýhodou depilácie je jej nutné opakovanie, tvorba strniska už na druhý deň, podráždenie pokožky či nechcené rezné rany. Depilácia je však stále najrýchlejší a najobľúbenejší spôsob odstraňovania ochlpenia.
Epilácia
Epilácia s vhodným epilátorom odstraňuje chĺpky aj s korienkom, čím dokáže zastaviť rast nežiadúcich chĺpkov aj na niekoľko mesiacov a bez poranenia pokožky. Z hladkej pokožky sa tak môžete tešiť oveľa dlhšie ako pri štandardnej depilácii. Ďalšou výhodou epilácie je jej účinnosť. Zachytí a odstráni aj tie najjemnejšie a najkratšie chĺpky. Epilácia je spôsob, ktorý sa dá vykonávať na sucho aj na mokro. Okrem epilátora na nohy nájdete častokrát v jednom zariadení aj epilátor na intímne partie či tvár. Pocit bolesti, ktorí niektorí môžu pociťovať sa časom vytratí alebo si naň jednoducho zvyknete, prípadne si vyberiete epilátor, ktorý takéto prejavy eliminuje. Nevýhodou epilácie (epilátor, epilačné voskové pásiky atď.) môže byť jej časová náročnosť a vyššie finančné náklady na špeciálne prístroje. Nie je vhodná na veľmi hrubé chĺpky, veľmi citlivú pokožku a isté obmedzenia platia aj pri odtieni pokožky a chĺpkov.
Rozdiel medzi depiláciou a epiláciou je v spôsobe odstránenia chĺpku Depilácie chĺpky skracuje, zatiaľ čo metóda epilácie ich odstraňuje z pokožky.
Klasické epilátory s hlavicou, na ktorej sú osadené desiatky rýchlo rotujúcich pinziet, sú cenovo dostupnejšie a patria aj k viac predávaným. Takýto spôsob epilácie je pri prvých použitiach mierne bolestivý, no časom si pravdepodobne zvyknete a vyrastajúce chĺpky budú čoraz slabšie. V kompaktnejšej verzii s menšou hlavicou nájdete aj epilátory na tvár – určené na úpravu obočia, hornej pery a brady. Drahší IPL epilátor predstavuje výbavu, ktorá vašu kúpeľňu pretvorí na malý kozmetický salón. Intenzívne pulzné svetlo priamo zahrieva a ničí chĺpky v podkoží. Epilácia je bezbolestná, no nie je vhodná pre každú ženu. Podľa čoho sa rozhodnúť?
Základom klasického epilátora je rotujúca hlavica s osadenými pinzetami. Ich počet je rôzny, priemerne od 20 – 50 pinziet. Väčší počet pinziet znamená aj rýchlejšiu epiláciu. Treba sa pripraviť na to, že spočiatku je vytrhávanie chĺpkov bolestivé a kto nechce stratiť pôvodné nadšenie, mal by sa zamerať na epilátory s pokročilejšou výbavou, vďaka ktorej bude celý proces príjemnejší a šetrnejší (funkcia masáže, chladenia, …) Klasický epilátor sa môže používať na nohy, ruky, podpazušie, oblasť bikín aj tvár. Najlepšie epilátory z tejto kategórie majú už v základnej výbave niekoľko kusov príslušenstva s rôznym využitím – holiacu planžetu, peelingovú kefku, masážnu hlavicu a ďalšie.
Epilácia na sucho alebo na mokro (Wet&Dry)
Ako sme spomínali, epiláciu môžete vykonávať na sucho aj na mokro. Podľa toho, čo vám viac vyhovuje. Teraz si oba spôsoby bližšie popíšeme. Epilácia na sucho je odstraňovanie chĺpkov bez použitia vody či kozmetických prípravkov vo forme peny, gélu alebo pasty na holenie a najčastejšie sa vykonáva elektrickými holiacimi strojčekmi. Epilácia na mokro je presný opak, pri ktorej sa používajú spomenuté kozmetické prípravky a, samozrejme, voda. Špeciálne na mokré holenie (vo vani, v sprche a pod.) boli vyvinuté mnohé dámske epilátory, ktoré pokožke ponúkajú väčší komfort. Epilátor s vodotesnou konštrukciou a akumulátorovým napájaním môžete so sebou zobrať aj do sprchy.
Čomu venovať pozornosť? Funkcie a vlastnosti epilátora
Revolúciu v odstraňovaní chĺpkov pred pár rokmi spôsobili IPL epilátory. Využívajú intenzívne pulzné svetlo. Pulzy svetla, vysielané v určitej vlnovej dĺžke, sú priťahované melanínom v chĺpkoch. Svetlo sa po absorpcii do chĺpkov mení na teplo, ktoré chĺpky zahrieva a ničí. Preruší fázu rastu, oslabí vlasové cibuľky a chĺpky spod pokožky vypadnú. Tento druh epilátorov sa teší popularite, pretože patrí k nebolestivým procedúram. IPL eiplátory sú dodávané s viacerými hlavicami s rozlične veľkými okienkami (od 2 – 6 cm²) – pre ošetrenie nôh, rúk, oblasti bikín aj tváre. Každá žena, ktorá má záujem o IPL epiláciu, by mala vedieť niekoľko dôležitých informácii:
Epilátory sú už dnes pomerne bežné a viete si vybrať z množstva modelov. Či už sa rozhodnete pre IPL, alebo klasický epilačný prístroj, určite sa vám zíde aj krátky manuál opisujúci prvé použitie. Medzi najobľúbenejšie a najefektívnejšie patrí dizajnový IPL epilátor Philips Lumea, praktický IPL epilátor Braun a svoje miesto si u žien i mužov získali aj epilátory Rowenta.
3 kroky, ako správne používať IPL epilátor:
Prístrojom so špecifickým určením je epilátor na tvár. Má menšie rozmery, tvarovo podobné elektrickej zubnej kefke, výborne padne do ruky a aby ste ho mohli používať aj pri kozmetickom stolíku, jeho zdrojom energie je akumulátor. Používa sa na odstránenie chĺpkov nad hornou perou, na brade aj na tvarovanie obočia. V hlavici sa nachádzajú mikrootvory, pod ktorými sú ukryté výkonné pinzety schopné zachytiť chĺpky už od dĺžky 0,2 mm. Kúpou nezískate iba praktický tvárový epilátor, často má multifunkčný potenciál – pílinguje, masíruje, pomocou tonizujúcej hlavice pomáha zapracovať pleťový krém.
Aby ste vedeli prístroj používať čo najdlhšie, nemali ste zabúdať ani na jeho čistenie. Na trhu, samozrejme, nájdete aj množstvo samočistiacich epilátorov. Pri tých ostatných nájdete čistiacu kefku pomocou ktorej z hlavice a nadstavcov odstránené chĺpky jednoducho zmetiete. Batériu epilátorov je vhodné čas od času nabiť, aj v prípade, že prístroj nebudete dlhšie používať (napr. počas tehotenstva). Pravidelným dobíjaním sa životnosť batérie výrazne zvyšuje.
Prídavné príslušenstvo:
Hlavice – ich tvar je prispôsobený konkrétnym oblastiam tela tak, aby manipulácia s prístrojom v danej partii (napr. podpazušie, intímne partie a pod.) bola jednoduchá.
Nadstavce – líšia sa veľkosťou otvoru, cez ktoré prechádzajú záblesky, a to na základe ošetrovaného miesta. Vďaka špeciálnym nadstavcom tak môžeme použiť epilátor na tvár, intímne partie či podpazušie.
Exfoliačná kefa – viditeľne pomáha zjemňovať pokožku a zlepšovať jej vzhľad. Jemné kefky pomocou mikrovibrácie účinne pokožku vyčistia od suchých čiastočiek. Pravidelné používanie na mokro minimalizuje zarastanie chĺpkov. Kefu môžete použiť na celé telo okrem tváre.
Tipy pred epiláciou
Vytvorte si z epilácie obľúbený rituál a nikam sa neponáhľajte. Doprajte si na začiatok teplú sprchu alebo horúci kúpeľ, naneste si na pokožku telový peeling a oddajte sa rozmaznávaniu svojho tela. Peeling sa postará o staré kožné bunky, pokožku vyhladí a odmastí, čím vám pomôže predísť zarastaniu chĺpkov. Voda rozťahuje kožné póry a uľahčuje tak chĺpkom cestu von.
Tipy počas epilácie
Tipy po epilácii
Starostlivosť o pokožku je dôležitá nielen pred epiláciou ale aj po nej. Odstraňovaním chĺpkov môže dôjsť k podráždeniu, začervenaniu či zapáleniu pokožky a tvorbe vyrážok. Aby ste sa vyhli neželaným prejavom odporúčame bezprostredne po epilácii použiť hydratačné a chladiace kozmetické prípravky, ktoré utlmia pocit svrbenia, hydratujú pokožku a vrátia jej pružnosť. Ako napríklad balzám po holení, ktorý obsahuje napríklad aloe vera alebo iné prírodné anestetikum, pokožku upokojí a eliminuje aj prípadný výskyt vyrážok.
Hydratačné telové mlieko alebo maslo zasvysušenú a namáhanú pokožku zvláčni a dodá jej pružnosť a vás baví pocitov svrbenia. Bezprostredne po epilácií sa neodporúča športovať (pot by vás mohol páliť), saunovať či vystaviť sa priamym slnečným lúčom.Všetko je o cviku a sile zvyku. Po čase si na epiláciu zvykne aj pokožka a odstraňovanie chĺpkov už ani nepocítite.
Nepoužívajte epilátor v prípade, že je vaša pokožka veľmi citlivá, poškodená, spálená po opaľovaní alebo trpíte kožnými ochoreniami (ekzém, psoriáza, …).
IPL epilátor by nemali používať ani ľudia s tmavou pokožkou, pretože melanín (tmavý pigment) obsiahnutý v kožných bunkách pohlcuje pulzné svetlo a môže dôjsť k popáleniu kože.
IPL epilátory sa neodporúčajú ľuďom, ktorí majú svetlé, ryšavé alebo sivé chĺpky. Nie sú vtedy účinné.
IPL epilátor sa nesmie používať v tehotenstve, v období dojčenia, pri srdcovocievnych ochoreniach, epilepsii, onkologických ochoreniach. Pozor aj v prípade, ak trpíte slnečnou alergiou (červený výsev na pokožke pri pobyte na slnku), máte tetovanie alebo permanentný make-up.
Ak si chcete bežnú rutinu týkajúcu sa starostlivosti o hladkú pokožku zjednodušiť a hľadáte spoľahlivé prístroje, nazrite do našej ponuky obľúbených produktov v kategórii holenie.